Namiibia loodus reisiprogramm 

Tegemist on ettevalmistatud programmiga, kus liikumisvahendiks on rendiauto ning reis toimub omal käel. Küll aga on broneeritud majutus kogu programmi vältel, samuti saab reisija kaasa voucherid, kaardid ja soovitusliku programmi. Hinna sisse kuulub ka 24h reisiabi kohalikult partnerilt.1. päev
Hommikul saabumine Windhoek’i lennujaama, transfeer Terra Africa külalistemajja. Pealelõunal vaba aeg, õhtust saab süüa kohalikus restoranis.


2.-3. päev
Hommikul saab kätte rendiauto ning kohalik agent tuleb külalistemajja, et selgitada programmi marsruuti ning anda vajalikud vautšerid ja kaardid. Seejärel saab alustada sõitu läbi Rehoboth’i, Rietoog’i ja Büllsport’i Namibi kõrbe suunas. Sesriemis asub ööbimiskoht The Desert Homestead, pealelõunal saab ümbruskonda avastada omal käel.

Järgmisel hommikul varajane start, et jõuda päikesetõusuks Sossusvlei’sse. Sossusvlei, Namiibia kuulus savinõgu, asub Namibi kõrbe südames ümbritsetuna hiiglaslikest liivadüünidest. Mõned liivamäed oma 300-meetrise kõrgusega on maailma kõrgeimad. Üksnes peale tugevat vihma (mida siin piirkonnas juhtub harva) täitub nõgu veega – kuna savine pinnas takistab vee imbumist maapinda, siis türkiissinine järv püsib seal mõnda aega. Namibi kõrbe düünid on moodustunud mitmete miljonite aastate jooksul. Arvatakse, et Orange jõgi on ladestanud hiiglaslikud kogused liiva Atlandi ookeani, seda liiva liigutas järgnevalt Benguela hoovus põhjasuunaliselt ning kuhjas maale tagasi. Selle tulemusena tekkisid rannikuäärsed düünid, mis nihkusid tuulega järjest edasi sisemaale. Tuul kujundab järjepidevalt ümber nende hiiglaslike düünide mustrit. Tuul kannab pidevalt liiva mööda düüni nõlva üles tipu poole, kust see langeb alla tuulevarju. Tuulealune nõlv on seetõttu alati märgatavalt järsem kui tuulepoolne nõlv.
Sossusvlei’st 1 km kaugusel asub Dead Vlei – soolaga sadestunud kuiv järv, millele soovitame pilgu peale heita. Läheduses asub ka kuulus Dune 45, mis on kindlasti väärt tippu ronimist. Võta ära oma jalatsid ja naudi krudisevat liiva taldade all ning liuglevat laskumist mööda järsku düüninõlva!

 
4.-5. päev
Hommikul sõit Solitaire’, Ghaub Pass’i, Kuiseb Canyon’i ja Walvis Bay’ kaudu Swakopmund’i. Walvis Bay on Namiibia peamine sadamalinn, mis on tuntud oma laguuni poolest, kus pesitsevad linnud. 30 km pikkune maantee Atlandi ookeani ja Namibi kõrbe vahel ilmestab elavalt seda, kuidas ookean asub nii lähestikku kõrbele, olles eraldatud vaid asfaltteega. Udust (peaaegu alati on udune hommikuti ja hilispealelõunal) kerkivad Bavaaria tipud ja rikkalik Saksa arhitektuur. Linna sõidetakse läbi lõputu Namibi kõrbe, maailma ühe suurima metsiku looduse ala, mis on palistatud  roheliste muruväljade, palmipuude ja hoolitsetud aedadega.
Swakopmund, Namiibia suuruselt teine linn ja suvepealinn, on üks kummalisemaid kohti sellel kummalisel maal. Linnas segunevad boheemlased, Bavaaria kunstnikud, hipid, Saksa asunike järeltulijad, majesteetlikud kohalikud Herero naised Victoria-aegsetes kleitides, mängurid, elunäinud kaevurid, kalurid ja safari korraldajad...Swakopmund pakub nii romantikat kui ajalugu ja kultuuri -  veeda pealelõuna jalgsi linnas seda kõike avastades! Ööbimine külalistemajas Meike´s Guest House. Läheduses asuvad Swakopmundi muuseum, Sam Coheni raamatukogu, Swakopmund Aquaruim, rannad, liivadüünid, paadireisid, õhupallilennud, sky diving, sand boarding, jalgrattatuurid, delfiinivaatlus, kalastusreisid, linnuvaatlus. Taamal paistab kurikuulus Skeleton Coast, tuletamaks meelde jäist Atlandi ookeani.

6. päev
Sõit Swakopmund'ist Henties Bay kaudu Cape Cross’i suunas, kus saad veeta mõned tunnid imetledes Lõuna-Aafrika suurimat hülgekolooniat. Seejärel sõit Aabadi Mountain Camp’i suunas. Twyfelfontein’i piirkonnas Damaraland’is on massiivne, vabas õhus asuv galerii, kus asub Aafrika rikkalikeim kiviajast pärinev kaljugraveeringute kollektsioon. Aabadi Mountain Camp asub imekaunis Damaralandi piirkonnas, 20 km Twyfelfontein’ist eemal ja umbes 325 km Etosha Rahvuspargist. Aabadi Mountain Camp on ideaalseks peatuskohaks Skeleton Coasti ja Etosha vahel, seal on võimalik vaadelda kuulsaid kõrbeelevante, kes tulevad lähedusse vett jooma või lihtsalt end märjaks kastma.


7.-8. päev

Sõit Damaraland’ist läbi Khorixas’e ja väikese linnakese Outjo’ Etosha Rahvuspargi suunas. Etosha Rahvuspargis kehtib kiirusepiirang 40 km/h, tuleb arvestada, et õhtuks jõuaks tagasi  Okaukuejo’sse enne päikeseloojangut (sulgemisaega). Öösel pargis sõitmine on keelatud, kuid on võimalik reserveerida öösõit koos juhi ja autoga. Autoga läbi pargi sõites ja loomi vaadeledes on keelatud autost väljuda (selle eest trahvitakse).
Okaukuejo asub 114 km Outjost põhja pool. Siin on püsiv metsloomade veejoomise koht, mis on öösiti valgustatud. Seega on võimalus näha erinevaid metsloomi, kes saabuvad karjades pimeduse laskudes oma janu kustutama. Ei olegi ebatavaline, kui must ninasarvik, elevant ja lõvi kustutavad vee ääres samaaegselt janu! Ööbimine Okaukuejo Rest Camp'is.
 

9. päev
Jätka reisi Tsumeb’i ja Otjiwarongo’ kaudu Waterbergi piirkonna suunas. Võimalus omal käel piirkonda avastada. Waterberg Guest Farm asub Waterbergi platoo jalamil ning on tähelepanuväärne 42 000 ha suurune savannide paradiis.

10. päev
Sõit läbi Okahandja’ Windoek’i poole, kus võimalus veel ostelda enne lennujaama minekut.Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast

Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 26. märts 2014
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee