Reisikava 
1. PÄEV - LEND TALLINN-ISTANBUL-DUBAI
Koguneme kell 16:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:55-23:15 (kohalikud kellaajad, lend TK1424 ) ja Istanbul-Dubai kell 01:35-07:05 (TK 762) Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi.

2. PÄEV - SAABUMINE DUBAISSE - VABA PÄEV
Saabumine Dubaisse kell 07:05. Transfeer hotelli ja varahommikune check-in. Majutus  järgnevatel öödel hotellis****. Hommikupoolikul toimub hotellis infotund, kus meie kogenud giid koos kohalike partneritega jagab infot hotelli lähiümbruse kohta, ühistranspordi võimalustest ja  annab ülevaate parimatest söögikohtadest ning meelelahutuspaikadest. Teeme mõnusa sissejuhatuse Dubai olustikku, kommetesse ja kohalikku etiketti.

Õhtul soovijatele lisatasu eest laevakruiis koos õhtusöögiga.
Õhtuhämaruses sõidame läbi tuledesäras linna Dubai kõige eksklusiivsemasse linnaossa Marina, kus pärast väikest jalutuskäiku kaldapealsel läheme dau-laevale, et veeta paar tundi mõnusas meeleolus. Traditsiooniline dau-laev on kujundatud luksuslikuks restoraniks, kus mängib meeleolukas muusika ja serveeritakse rikkalikku buffet õhtusööki koos karastusjookidega. Kitsukese lahesopi kaldapealsed pakuvad unustamatuid vaateid kõrghoonetele ja valgustatud promenaadile. Stiilsed kortermajad, legendaarsed hotellid ja uhkeldavad villad kaldapealsel, rikkalike maitsetega õhtusöök ja mõnus seltskond – kõik see kokku loob unustamatu meeleolu ja sissejuhatuse Dubai säravasse maailma.

3. PÄEV - EKSKURSIOON UUES JA VANAS DUBAIS, soovijatele BURJ KHALIFAH PILVELÕHKUJA
Kuigi tänapäeval mõtleme Dubaist eelkõige kui kõrgustesse pürgivast supermoodsast linnast võib siingi leida vana aja hõngu. Vaevalt inimpõlv tagasi nägi linn välja hoopis teistsugune ja Dubai abaja kallastele seda ajastut otsima lähemegi. Linna vanim piirkond Bastakiya võlub vaiksete käänuliste tänavate ja vaiksete väljakutega. Linna algus on seotud vanade kaubateedega ja siia kujunevad aja jooksul tähtsad kauplemiskohad, mis saavad tänase Dubai alguseks. Tänavaid ääristavad kindlusi meenutavad tuuletornidega majad, mille siseõuedes võib tänagi tunda kaugete aegade hingust. Ligi 200 aastat tagasi asula kaitseks rajatud Al Fahidi kindlus on vanalinna suuremaid rajatisi. Kindlus on hoolikalt restaureeritud ja praegu koduks Dubai muuseumile, kus saab põhjaliku ülevaate linna algusest ja siin elanud inimeste igapäevaelust. 
Lühike sõit abra paadiga üle abaja ja jõuame kärarikkasse Deira linnaossa, kus asuvad vanad ajaloolised turud. Uudistame võrgutavalt lõhnavat vürtsiturgu, särav-sillerdavat kullaturgu ja värvide külluses uhkeldavat tekstiiliturgu. 
Moodsa Dubai kirjeldamiseks jääb vajaka ülivõrretestki! Ikoonilised fassaadid, maailma kõrgeim ehitis, maailma suurim kaubanduskeskus, suurim akvaarium maailmas ja värvikülluses mänglev purskaevude park. Otsekui suunanäitaja inimvõimete uutesse kõrgustesse asub selle kontrastiderohke linna südames maailma kõrgeim ehitis 828 meetrine Burj Khalifa! 
Soovijad saavad tõusta hoone 124 korrusele, kust avaneb meeliülendav vaade hiigellinnale. 
Dubai lummab moodsa arhitektuuri kontrastide ja enneolematute lahendustega! 20. sajandi lõpu arhitektuuri märgiline ehitis luksushotell Burj Al Arab. Võibolla jätavad meid külmaks arvud ja numbrid, millega tavaliselt seda luksushotelli kirjeldatakse, kuid looja mõttelend, mis valatud imelisse vormi ei saa küll kedagi ükskõikseks jätta.
Päeva lõpuks teeme meeleoluka ringsõidu merre ehitatud tehissaarel Palm Jumeirah, mis on üks kolmest omataolisest Dubais. Palm Jumeirah tehissaarestiku valmimise järel pikenes Dubai rannajoon tervelt 52 km võrra ja see on luksuslik linnaosa, kus asuvad tuhanded moodsad villad, luksushotellid, kaubanduskeskused ja eksklusiivsed rannad.  

4. PÄEV - VABA PÄEV
SOOVIJATELE ÕHTUNE DŽIIBISAFARI JA BEDUIINIEKSOOTIKA KÕRBES
Vaba päev Dubai eluoluga tutvumiseks, linnapeal uudistamiseks ning mõnusaks rannapuhkuseks. Tegevust jagub igale maitsele ja ka lastega peredele. Võib külastada teemaparki, kus asuvad Dubai Legoland, Bollywoodi maailm ja muud põnevat. Mõnusat ajaveetmist leiab veepargis. Dubai akvaariumi peetakse suurimaks maailmas ja see pakub tõepoolest avastamisrõõmu kõigile. Miracle Garden lummab lillerohkuse ja lilleseadjate fantaasialennuga ning unustamatuid vaateid saab nautida Dubai Frame vaateplatvormilt! Võimalusi on tõepoolest palju! 

Soovijatele džiibisafari ja beduiinieksootika kõrbes.
Õhtupoolikul alustame hotelli juurest teekonda maasturitega, mida juhivad traditsioonilises rõivastuses tõelised kõrbemehed.  Pärast paari fotopeatust alustame tõelist kõrbesafarit -  maasturisõitu luidetel, kus adrenaliini jagub omajagu. Päikeseloojang kõrbes pakub uskumatut värvide- ja varjude mängu ning edasi sõidame kõrbelaagrisse, kus saame osa tõelisest beduiinieksootikast. Kõrbepimeduse muudavad valgemaks lõkketuli ja taevas siravad tähed. Araablased usuvad, et külaline on jumala kingitus ja nii koheldakse meidki siin kui ammuoodatud sõpru. Saab vesipiipu proovida, kaamelitega ratsutada, hennamaalingud ja värvikirev etendus nõtkete nabatantsijate ning efektsete tuletaltsutajatega! Rikkalik buffet-õhtusöök annab suurepärase ülevaate kohalikest toitudest! Emotsiooniderohke pärastlõuna finaaliks on kahtlemata tagasisõit hotelli läbi tuledest kiirgava suurlinna.
  
5. PÄEV - VABA PÄEV VÕI EKSKURSIOON MUSANDAMI POOLSAARELE OMAANIS
Vaba päev Dubais puhkuseks, rannamõnude nautimiseks või sisseostude tegemiseks. 

Soovijatele väljasõit Musandami poolsaarele Omaanis.
Soovijatele väljasõit Musandami poolsaarele Omaanis (lisatasu eest). Bussisõidul läbi kõrbemaastike jäävad meie teekonda saatma majesteetlikud Haijiri mäed, mille taha peidavad end Musandami siniveelised rannikud.  Omaani ja AÜE piiri lähedal väikese rannikukülas Dibbas asume dau-laevale ja alustame meeleolukat mereteekonda. Musandami nimi tähendab tõlkes fjordide  maa ja tõepoolest siinsed kaljused rannikud on väga vaheldusrikka rannajoonega. Kitsad lahed tungivad sügavale rannakaljude vahele, rannikul asuvad otsekui muust maailmast ära lõigatud kalurikülad ja mõnusad liivased rannasopid. Loodus on siin kasin, aga vete ja karmiilmeliste rannikute kontrastid seda muljetavaldavamad. Soovijatel võimalus supelda meres või snorgeldada. Laeva meeskond valmistab maitsva lõunasöögi,  mida saame ühiselt nautida. See on päev, mis pakub rohkesti looduselamusi ja lõõgastava puhkuse merel. 

6. PÄEV - ABU DHABI
Sõidame Abu Dhabisse, mis asub rannikulähedasel saarel ja mis on aastast 1996 Araabia Ühendemiraatide alaline pealinn. Linna algus jääb 18. sajandi lõppu, mil siin elati ainult hooajaliselt ja eluasemeteks olid veel 20 sajandi alguses palmiokstest või savitellistest hütid. Selle linna tormiline areng ja tohutu ehitustegevus saab alguse 20. sajandi keskpaigas, mil Abu Dhabi emiraadi territooriumil avastatakse nafta ja gaasivarud. Tänaseks on linn kujunenud riigi tähtsamaks majanduskeskuseks. Abu Dhabi on kõige suurem emiraat, mis moodustab 86% kogu riigi territooriumist. 
Ekskursiooni käigus külastame riigi rajaja järgi nimetatud Sheikh Zayedi mošeed, mis on maailmas suuruselt kolmas ja  mahutab hinnanguliselt kuni  40000 inimest. Materjalide külluslik luksus ja klassikaline arhitektuur loovad enneolematu koosluse, mis peaks väljendama ideed maailma ühtsusest. Mošees asub maailma suurim vaip ja üks suuremaid kroonlühtreid maailmas. NB! Mošee külastamisel tuleb rangelt jälgida riietumistavasid!
Sõidame kõrghoonetega ääristatud trendikal Corniche kaldapealsel, imetleme sajakuplilist emiraadi paleed ja jalutame Abu Dhabi Marina kaldapealsel ja vaatame Uniooni väljakut.  
Soovijatel on võimalus külastada Abu Dhabi Louvre muuseumi, mis avati külastajatele 2017. aastal ja on osa suursugusest Saadiyati saarele rajatavast  kultuurikompleksist. Abu Dhabi Louvre püsinäituse põhiidee keskendub kunstiloomingu ja tsivilisatsiooni arengule läbi aegade. Esindatud on maailma kunstiajaloo suurkujud: Bellini, Mondrian, Gauguin, Picasso, Magritte jt.  Näitusel saab näha kuulsat sinist koraani ja ka ligi 20 tuhat aastat tagasi loodud kunstiteoseid.  Ja loomulikult on muuseumi õhuline hoone ise tõeline arhitektuuri meistriteos! 

7. PÄEV - VABA PÄEV
Vaba päev rannapuhkuseks ja iseseisvateks rännakuteks Dubais.

8. PÄEV - LEND DUBAI-ISTANBUL ja ISTANBUL-TALLINN
Aeg suunduda lennujaama. Lend Dubai-Istanbul kell 10:05-13:55 (kohalikud kellaajad, lennu number TK759). Lend Istanbul–Tallinn kell  15:10-18:05(kohalikud kellaajad, lennu number TK1423). Tere tulemast koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 27. oktoober 2022
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee