11-päevane programm: Lääne-Gröönimaa parimad paigad 

Klassikaline Gröönimaa „Kuldse Kolmnurga“ reis on üks populaarsemaid, mille jooksul külastatakse kolme linna ning võetakse ette paadiekskursioon ranniku lähedal. Reisi jooksul on võimalik kogeda kõiki Lääne-Gröönimaa peamisi vaatamisväärsusi.

Ületatakse põhjapolaarjoon, võimalik on näha muskusveiseid ja mandrijääd Kangerlussuaqis, ning Sisimiuti kauneid maju, mis on värvilaiguks kivisel maastikul. Ilulissati jääfjordi tuhanded jäätükid, alustades väikestest kuubikutest kuni hiiglaslike mägedeni välja, küütlevad päikese käes erinevates värvingutes.

Reisitakse nii lennuki kui laevaga – see annab unikaalse võimaluse maailma suurima saarega tutvumiseks ja aitab hoomata saare suurust, mis on võrdne kaugusega Šotimaalt Sahara kõrbeni!

Reisid toimuvad: juuni-august 2015
See on parim aeg Gröönimaa külastamiseks, mil on võimalik näha polaarpäeva ja kontrastseid tingimusi, mida Gröönimaa pakub –  rohelised mäenõlvad ja valged jäämäed, tugev päikesepaiste ja udu, õrnade lilledega kaetud orud ja jahedad liustikud. Temperatuur on pehme ja Gröönimaa rahvuslill niviarsiaq ja sinikellukad kaunistavad ümberkaudesid mägesid.

Reisi hind: al. 3195 € /in.


REISIPROGRAMM


1. päev / Kopenhaagen - Kangerlussuaq
Lend Kopenhaagenist Kangerlussuaq'i. 4,5-tunnise lennu ajal on võimalik nautida kerget einet ja vaadata filmi. Gröönimaale jõudmisest annavad märku jää seest välja paistvad mäed – nunatakid. Värske õhk ja vaade mägedele, mis ümbritsevad Kangerlussuaq'i lennujaama, tervitavad esimestena külastajaid Gröönimaal.
Kohalik reisisaatja võtab külalised lennujaamas vastu ning aitab majutuskohta Polar Lodge sisseregistreerimisel. Majutuskohast avaneb imeline vaade Køkkenfjeldet'i mäele ja Sisimiut'i poole liikuvale mäeahelikule. Reisisaatja annab ülevaate Kangerlussuaq'ist ja erinevatest ekskursioonidest.
Pärastlõuna vaba, võimalik on minna retkele mandrijää juurde, mis on lennujaamast 30 km kaugusel. Retkel on võimalik nautida kauneid vaateid maastikule ning hea õnne korral võib kohata muskusveiseid, põhjapõtru ja võib-olla mõnda üksikut valgejänest. Mandrijääga kohtumine on unustamatu elamus, loodusjõud on äkitselt väga nähtaval ning jäält tulevat külma on tunda ning isegi maitsta. Teel möödutakse järvedest, koskedest, liustikest ja villpeade ning pajulilledega kaetud väljadest.

2. päev / Kangarlussuaq
Ekskursioon mandrijää juurde, kuhu sõidetakse bussiga. Teel on näha Ruselli liustik ja fantastilised moreenseljandikud. Sõidu lõpus jalutatakse mandrijääle lähemale, selle nägemine on unustamatu kogemus – ükskõik kustpoolt vaadata seda piiritut jää-maailma, tundub see lõputuna. Reisi ajal on võimalik näha suuri viljatuid alasid, mis on ümbritsetud lummemähitud mägedest, hea õnne korral on võimalik kohata põhjapõtru ja muskusveiseid.

3. päev / Kangarlussuaq - Sisimiut
Liigutakse edasi Sisimiut'i, mis oma 5500 elanikuga on Gröönimaa suuruselt teine linn. Linn asub kaunil kivisel maastikul ning on täidetud erinevates värvides maaliliste puitmajadega. Pärast sisseregistreerimist Hotel Sisimiut'i toimub infotund, kus räägitakse linnast ning ekskursioonidest. Kuna hotell asub kesklinnas, on kõik vajalik käeulatuses – poed, kohvikud, sadam, kaunis loodus ja mäed.
                                                                                                                                                                                                                                                4. päev / Sisimiut
Sisimiut'is leiab nii ajalooliselt olulisi vaatamisväärsusi kui ka moodsat linnaelu ja loodust. Sisimiut on ehe Gröönimaa linn, kus suviti on võimalik näha üksteise otsa kuhjatud koerarakendeid, rippumas kuivatatud kala, kelgukoeri kividel päevitamas ja vanalinnas moodsaid butiike kõrvuti põnevate muuseumitega. Võimalusi siin oma aega sisustada on lõputult! 

 • linnaekskursioonil on võimalik lähemalt tutvuda linnaga ja kuulda linna ajaloost ja tänapäevaelust; külastatakse kala- ja lihaturgu brættet, raekoda ja  vanalinna, kus on säilinud 17. saj. pärit koloniaalehitised.
 • matkaretkel on võimalik õppida innuiitide ajalugu enne seda, kui eurooplased Gröönimaale jõudsid; Teleøen-Sallinnguit'is elasid 4000 aasta jooksul erinevad innuiitide kultuuri esindajad ja veel tänapäevalgi on võimalik leida objekte ja varemeid, mis on tõendusmaterjaliks nende kultuuri pikaajalisusest. Teleøen'ist on kaunis vaade linnale ja vanadele kalastuspaikadele.                                                            
 • Assaqutaq'i asula ja vaalad – Assaqutaq'i asula on Kællingehætten'i jalami lõunaosas ja tänapäeval toimuvad seal suviti kohalike koolide üritused ja see on samuti populaarne suvituskoht kohalike hulgas. Asulas ringi jalutades on võimalk näha vana kalatehast, suvelaagrit ja kaunist vana kirikut. Meri asula ümber on vaalade (eriti küürvaalade ja heeringavaalade) meeliskoht, loodetavasti mõni neist annab endast ka märku.  
 • loengul kelgukoertest saab mõistagi kuulda kelgukoerte elust. Seda kaunist ja tugevat töölooma kasutatakse sageli talvel, kus tal on õnn töötada maailma kaunimas piirkonnas.


5. päev / laevasõit mööda rannikut

Päev on vaba kuni õhtuni, mil liigutakse laevaga Sarfaq Ittuk põhja poole. Päeval on võimalik külastada linna kunsti- ja käsitööpoode, kus on võimalik osta kohalike kunstnike töid, ehteid ja käsitööd, mis on valmistatud voolukivist ja luust.

Kui on ostetud ekskursioonipakett:
Ajaloolisel matkal saab selgeks, et hoolimata Gröönimaa suurusest on inimesed läbi aastate valinud samu kohti oma asulate loomiseks. Tele saar, Sallinnguit, on üks nendest kohtadest. Mitmed innuiidi kultuurid on seal elanud viimase 4000 aasta jooksul. Isegi praegu on võimalik leida erinevaid esemeid iidsetest aegadest ning need on kõrvuti  moodsate telekommunikatsiooniseadmetega, mis on sellele saarele ka andnud tänapäevase nime – Tele saar. Matka ajal on võimalik kuulata lugusid innuiitidest enne eurooplaste tulekut ja kolonisatsiooni algusaastatest. Võimalik on näha varemeid erinevatest perioodidest ning nautida kauneid vaateid linnale ja vanadele jahimaadele.
Õhtupoole minnakse tagasi Sisimiuti hotelli, kust transfeer viib sadamasse, et registreeruda paadiretkele tund enne sõidu algust. Laevaga sõidetakse Ilulissat'i ja mööda rannikut põhja poole. Laevasõit Gröönimaal on imeline kogemus, võimalik on kogeda loodust ning hea õnne korral ka näha vaalasid, nii et hea mõte on kaasa võtta fotokaamera ja binokkel ning kõrvad ja nina soojas hoida!

6. päev / Aaasiaat & Ilulissat
Hommikusööki saab nautida koos kauni vaatega Disko Bay lahele. Enne saabumist Ilulissat'i linna peatub laev Aasiaat'i linnas, mis asub Disko Bay lahe edelanurgas ja on tuntud oma saarestike, kajakide, vaalade, ja nagu ka ülejäänud Gröönimaa linnad, rohkete linna ümbritsevate värviliste majade tõttu. Kui jõutakse jäämägedele aina lähemale, on soovituslik viibida laevatekil. Saabumine Ilulissat'i on hingemattev ja toimub kohtumine looduse meistriteoste – ujuvate jäämägedega. See on väga meeldejääv vaatepilt!
Saabumisel Ilulissati'sse minnakse hotelli Arctic 4*, mis asub jääfjordi läheduses. Järgneval infotunnil tutvustatakse mitmeid ekskursioone. Enne õhtusööki hotelli restoranis on võimalik puhata ja nautida vaadet loodusele ja linnale.

7. päev / Ilulissati jääfjord
Ilulissat tähendab grööni keeles 'jäämäge' ja tegemist on Gröönimaa suuruselt kolmanda linnaga. Seal elab umbes 4500 elanikku ja umbes sama palju kelgukoeri ning linn asub 50 km pikkuse ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva jääfjord Kangia suudmes. Ilulissat asub 350 km põhjapolaarjoonest põhjas, mis tähendab, et juulikuuni on seal polaarpäev –  pimedaks ei lähegi, vaid kõik on kaetud oranži, peaaegu maagilise kumaga. Õhtusöök hotellis Arctic 4*.

Paljude vaatamisväärsuste juurde jõuab jalgsi, kuid soovituslik on osa võtta ekskursioonidest, mis toimuvad paadi või helikopteriga.

 • kultuuriline linnaekskursioon – jalutuskäigu ajal õpitakse tundma linna ajalugu, Gröönimaa kultuuri ja igapäevaelu.
 • matk Sermermiuti asulasse – matk mööda kaunist jääfjordi ajaloolise asulani.                                                                                                                                                                                                                              

 


8. päev / Iluissat

Vaba päev, hea mõte on minna matkama või laevareisile:

 • matk mööda fjordi – liigutakse mööda fjordi ja räägitakse ümbritsevast floorast, faunast, geoloogiast ja jääst.
 • laevaretk võib toimuda päeval või õhtul, tegemist on ühe kõige populaarsema reisiga Gröönimaal, kus laevaga on võimalik minna jäämägedele väga lähedale.

9. päev / Iluissat
Vaba päev, soovitame minna helikopterisõidule või vaalavaatlusele.

 • helikopterireisid Iluilssati liustiku juurde – luksus ja unustamatu elamus, helikopteriga saab sõita otse hiiglasliku liustiku südamesse.
 • vaalavaatlusel (küür- ja heeringavaalad) on võimalik lähedale pääseda mitmetele vaaladele ja jääle. 

10. päev / Iluissat
Vaba päev, soovitame merereisi Eqip Sermia juurde, mis pakub imelisi hetki, hingematvat vaadet ja palju vaikust.

11. päev / Ilulissat - Kangerlussuaq - Kopenhaagen
Viimast ülevaadet Gröönimaale saab nautida juba lennukist, kui ollakse teel Kangerlussuaq'st Kopenhaagenisse, kuhu saabutakse järgmisel hommikul.


Hinnas sisaldub:

 • lennupilet Tallinn-Kopenhaagen-Tallinn
 • lennupilet Kopenhaagen-Kangerlussuaq-Kopenhaagen 
 • lennupilet Kangerlussuaq-Sisimiut
 • lennupilet Ilulissat-Kangerlussuaq
 • lennujaamamaksud
 • laevasõit Sisimiut-Ilulissat 4-inimese kajutis*
 • programmis ettenähtud transfeerid
 • majutus vastavalt programmile: 2 ööd Polar Lodge'is (vannituba ühiskasutuses), 2 ööd hotellis Sismiut, 5 ööd hotellis Arctic
 • hommikusöögid
 • 2 õhtusööki hotellis Arctic
 • inglisekeelse reisisaatja teenus kogu programmi vältel

*sõit 1- või 2-inimese kajutis lisatasu eest vastavalt kohtade saadavusele


Lisatasu eest:

 • vajadusel ööbimine enne ja/või pärast programmi Kopenhaagenis vastavalt programmi algusele
 • reisikindlustus
 • ekskursioonipakett 765 €, mis sisaldab:
  ekskursioon Kangerlussuaq'is
  ekskursioon jäämäe juurde
  ekskursioon Sisimiut'is
  ajalooline matk Sisimiut'is
  kruiis Assaqutaq'i
  ekskursioon Ilulissat'is
  matk Sermermiut'i jääfjordi juurde 
  päevakruiis Eqi'sse
  vaalavaatlus Ilulissat'is

Palun tutvu Baltic Toursi müügitingimustega!

Lisainfo ja tellimine
Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon:
740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 25. september 2014
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee