8-päevane programm: sügisvärvides Gröönimaa 

Sügisel on Gröönimaal rahulik pärast kiiret suvehooaega, nii et sel perioodil kuulub Gröönimaa enam-vähem teile endale ning kohalikele elanikele. Sügis on samuti aeg, kus loodusele meeldib avaldada oma erinevaid külgi, alustades rabavatest päikeselistest päevadest, kui mäed on riietatud kuldpruunidesse varjudesse, ning lõpetades karmide sügistormidega, mis võluvad oma toore iluga. 

Sügis toob kaasa pimedad ööd ja täiesti uskumatu loodusnähtuse – virmalised. Pilvitutel öödel lihtsalt peab välja minema ning nautima taevasse tekkivat värvide mängu. Gröönimaal ei ole segavat elektrivalgust nagu seda võib kohata mitmel pool mujal Euroopas, samuti ei ole ilm väga niiske, mis tagab selge taeva ja võimaluse näha lõputul hulgal tähti ning Linnuteed.

Tavaliselt sajab lumi maha oktoobri keskel ning tuhanded kelgukoerad ootavad, et nende kuue kuu pikkune puhkus lõpuks läbi saaks. Koerarakendisõit on kindlasti meeldejääv kogemus!


Reisid toimuvad: 20.10, 27.10, 03.11, 10.11, 17.11

Reisi hind: al. 2022 € /in.

REISIPROGRAMM

1. päev / saabumine Kangerlussuaq'i
Lend Air Greenlandiga Kopenhaagenist Kangerlussuaq'i. Ees on 4,5-tunnine lend ja 8 päeva sügistalvist seiklust. Kohalik giid tervitab saabumisel ning aitab sisseregistreerimisel Polar Lodge'i.
Seejärel toimub infotund, kus giid tutvustab linna ja piirkonda, kus süüa ning mida külastada. Pealelõunal vaba aeg tutvumaks Kangerlussuaq'iga ja.

2. päev / Kangerlussuaq
Võimalus osaleda erinevatel ekskursioonidel.
Kui on broneeritud ekskursioonipakett, siis esimene reis toimub mandrijää juurde. Kangerlussuaq on tuntud sissepääsuteena hiiglasliku mandrijää juurde, mis on sama suur kui Lääne-Euroopa. Ekskursioonile sõidetakse maastikuautoga ning läbitakse kauneid maastikke. Sel resil on võimalik kohata põhjapõtru, muskusveiseid, olenevalt hooajst ka erinevaid linnuliike ning taimi. Võimalik on ronida mandrijääle, mis on omapärane ja uudne kogemus, ning vaadelda loodust, mis seda ümbritseb.
Teiseks ekskursioonipaketti kuuluvaks reisiks on virmaliste vaatlemine. Pilvitutel õhtutel on Kangerlussuaq'is võimalik näha suurepäraseid virmalisi. Selle ekskursiooni ajal sõidetakse linnast välja, kus kunstlik valgustus ei sega ning looduslik valgus saab oma hiilgust näidata. Tagasiteel räägib giid virmalistest ja paljudest Gröönimaa müütidest, mis nendega on seotud. Samuti on võimalik juua maitsvat grööni kohvi.

3. päev / Kangerlussuaq - Ilulissat
Reis jätkub lennuga Ilulissat'isse, selle 45-minutilise sõidu ajal on võimalik nautida võluvat arktilist loodust ja avarust. Lennureisi ajal on võimalik kogeda, kuidas Ilulissat'i linn ilmub kui eikusagilt. Värvilised majad võitlevad lumiste mägedega rambivalguse pärast, ning hetkel, mil lennuk maad puudutab, on juba tunda järgnevate päevade põnevaid tegevusi – koerarakendisõit ning selle traditsioonilise Gröönimaa linna kultuuri ja looduse tundmaõppimist.
Saabumisel liigutakse lennujaamast hotelli ning sejärel toimub infotund, kus kohalik giid tutvustab linna ja ekskursioone.
Esimene ekskursioon ekskursioonipaketis on giidiga linnaekskursioon, kus tutvustatakse linna ajalugu ning võimalik on näha linna mitmeid huvitavaid piirkondi. Ringi liikudes on võimalik näha ja kuulda kelgukoeri, kes linnas elavad – tavaliselt on koerad kogunenud suurtesse koertele mõeldud aladele väljaspool linna.
Õhul serveeritakse hotellis maitsev tervitusõhtusöök.

4. päev / Ilulissat
Disco Bay laht on üks Gröönimaa suurimaid tõmbenumbreid, esmalt jää tõttu, kuid samuti ka piirkonna ilu, paljude huvitavate kultuuriliste vaatamisväärsuste  ja traditsioonilise ning modernse linnapildi segunemise pärast.
Linnas on võimalik osaleda mitmetel ekskursioonidel, või saab lihtsalt nautida Disco Bay imelist vaadet.


5. päev / Ilulissat
Vaba päev ise endale tegevused valida! Soovi korral on võimalik külastada õmblemise õpikoda, kus valmistatakse hülgenahast suveniire, samuti on võimalik külastada käsitööpoode, kus müüakse luust tehtud esemeid.

6. päev / Ilulissat
Kui ostetud on ekskursioonipakett, on võimalik osaleda kahel ekskursioonil.

 • matk Sermermiut'i asulasse  – Ilulissati kaunid mäed on taustaks Sermermiut'i asulale, kus 4000 aasta kestel on elanud erinevad innuiitide kultuuri esindajad, ning siiani on näha märke nende tegevusest. Giid räägib lugusid Gröönimaa elanikest ja kommetest enne seda, kui sinna saabusid eurooplased, näha saab asula varemeid ja katsuda igikeltsa oma käega. Ekskursioon  kestab umbes 2 tundi.
 • paadiretk jääfjordis  – paadiretks viib jäämägede vahele reisima. Igal õhtul liigub rohkem kui 40 miljonit tonni jääd Ilulissati liustikult jääfjordi. Tulemuseks on hiiglaslik jäämägi, mis on mitusada meetrit pikk ja lai ning kõrgub mitu meetrit merepinnast kõrgemal. Need hiiglased jäävad jääfjordi pidama ning  tänu sellele on võimalik nende vahel ringi sõita  – kordumatu kogemus on tagatud!

7. päev / Ilulissat
Viimast reisipäeva võib veeta avastades linna atmosfääri, minna ajas tagasi ja tunda ajaloo kohalolu hubases muuseumis, mis on koha leidnud Knud Rasmusseni lapsepõlvekodus. Kalurid  "Brættet's“ tutvustavad Gröönimaale omaseid värskeid toite.
Kuna kosutust vajab ka keha, siis on võimalik külastada erinevaid restorane, kus pakutakse kohalikke tooteid, nagu Gröönimaa sushit, õlis keedetud ammasattsi (väike lõhe), vaala- ja hülgeliha. Kohvikud pakuvad värskelt küpsetatud kooke. Kõik meeled leiavad kosutust!

8. päev / Ilulissat - Kangerlussuaq - Kopenhaagen
Saab heita viimase pilgu Ilulissati jääfjordile ning sõita edasi Kangerlussuaq'i. Kopenhaagenisse saabutakse õhtul.


Hinnas sisaldub:

 • lennupilet Tallinn-Kopenhaagen-Tallinn
 • lennupilet Kopenhaagen-Kangerlussuaq-Kopenhaagen
 • lennupilet Kangerlussuaq-Ilulissat-Kangerlussuaq
 • lennujaamamaksud
 • programmis ettenähtud transfeerid
 • majutus vastavalt programmile: 2 ööd Polar Lodge'is (vannituba ühiskasutuses), 5 ööd hotellis Arctic
 • hommikusöögid
 • tervitusõhtusöök
 • 2-tunnine ekskursioon Kangerlussuaq'is
 • inglisekeelse reisisaatja teenus kogu programmi vältel


Lisatasu eest:

 • vajadusel ööbimine enne ja/või pärast programmi Kopenhaagenis vastavalt programmi algusele
 • reisikindlustus
 • ekskursioonipakett 280 €, mis sisaldab:
  virmaliste vaatlustuur
  ekskursioon jäämäe juurde
  ekskursioon Ilulissat'is
  kerge matk Sermermiut'i jääfjordi juurde ja paadiretk jääfjordis


Kehtivad Greenland- Travel reisitingimused ja Baltic Toursi müügitingimused.

Vastutav reisikorraldaja Greenland- Travel
Lisainfo ja tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 22. september 2015
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee