Reisikava 
1. PÄEV - LEND TALLINN-ISTANBUL-DELHI
Kogunemine kell 10:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lennud Tallinn-Istanbul kell 12:30-17:15 ja Istanbul-Delhi 20:50-05:15 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422, TK0716). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi! 
   
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV - SAABUMINE, DELHI JA TEMPLID
Saabume Delhisse kell 05:15. Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr kuni tänaseni. Saabudes alustame linnaekskursiooniga. Pärastlõunal majutus ja puhkus hotellis. Praeguse Delhi vaatamisväärsused pärinevad peamiselt Delhi sultanaadi ja Suurmogulite riigi aegadest. Külastame ühte  omapärasemaimat ehitist Delhi's Baha'i Lootose templit, mis oma 27 kroonlehega näeb välja nagu lootoseõis. Seejärel vaatame Iskcon templit. Käime India vanimas Islami Hiilguse - Quwwat-ul-Islam - mošees, kus asub Delhi sümbol Qutb Minari minarett
Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl New Delhis hotellis Suryaa***** või sarnases.
  
3. PÄEV - DELHI
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Delhiga. Vaatame Jama Masjidi mošeed ning külastame paika, Raj Ghat, kus 1948. aastal mõrvati ja hiljem tuhastati India iseseisvuse isa Mahatma Gandhi. Näeme briti koloniaalvõimu poolt 19.-20. sajandil loodud Delhi võimukeskust: parlamendihoonet ja presidendilossi ning India Väravat.  Jalutame turul. 
 
4. PÄEV - RAJASTHANI PEALINN JAIPUR 
Hommikusöök hotellis. Lahkume Delhist ja pärastlõunal jõuame roosast liivakivist ehitatud Rajasthani osariigi pealinna Jaipuri, mis on India rajputivürstide tuntuim kindluslinn. Külastame tähtede vaatlemise vastu huvi tundnud maharadža ehitatud observatooriumi ja 18. sajandi algul rajatud Jaipuri linna paleekompleksi, mida peetakse hinduistliku linnaplaneeringu ja arhitektuuri tipuks. Majutus ja õhtusöök Jaipuris hotellis Golden Tulip**** või sarnases.
 
5. PÄEV - JAIPUR – AMBERI KINDLUS – FATHEPUR SIKRI – AGRA  
Hommikusöök hotellis. Külastame Jaipurist 11 km eemal asuvat maalilist, massiivset Amberi kindlusekompleksi (12.-18. sajand), kuhu soovijad saavad siseneda iidsete radžade kombel elevandi seljas. Teel Agrasse külastame India kuulsaima moslemivalitseja Akbar Suure (1556-1605) 16. sajandi lõpul keset poolkõrbe rajatud Fatehpur Sikri linna (mošee ja paleekompleks), mis tänapäeval hüljatud kummituslinnana meenutab muistse valitseja hiilgust. Jõuame Agrasse. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl Agras hotellis Crystal Sarovar Premiere**** või sarnases.
 
6. PÄEV - AGRA
Päikesetõusul läheme tutvuma India tuntuima ehitise Taj Mahaliga. Valgest marmorist Taj Mahal on kuulsaim monument armastusele, moslemivürst Shah Jahani poolt oma varalahkunud naisele Mumtaz Mahalile rajatud mausoleum. Hiline hommikusöök hotellis.
Agras vaatame veel ka 17. sajandist pärit kuulsat Punast kindlust, mis on Suurmogulite ajaloo ja arhitektuuri suurepärane näide. Külastame ka Itmad ud Daulahi nimelist mausoleumi. Küll väiksem ja vanem, kui Taj Mahal, loetakse just Itmad ud Daulahi kuulsa Mughalite marmorarhitektuuri esiemaks.
  
7. PÄEV - AGRA – ORCHA - KHAJURAHO
Hommikusöök hotellis. Hommikul võtame ette rongisõidu Jihans, kus ootab meid buss, et sõidutada meid 20 km kaugusel asuvasse Orcha linnakesse. Betwa jõe kaldal asuv Orcha on üks omanäolisemaid linnu Indias. 16. sajandil Rajiputide pealinnaks ehitatud Orcha on kui ajas tardunud. Lugematute templite kummituslikud varemed, laiuvad põllud ning iidne kindlus teevad Orchast tõelise pärli. Edasi sõidame Khajurahosse. Majutus ja õhtusöök hotellis Ramada Plaza**** või sarnases.
  
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid8. PÄEV - KHAJURAHO, LEND KHAJURAHO-VARANASI
Hommikusöök hotellis. Unine Khajuraho külake sai kuulsaks 19. sajandil, kui küla kõrvalt džunglist leiti rohkem kui 85 templi varemed. See UNSECO kaitse all olev templite kompleks on üks huvitavamaid terves Indias. Rikkalike skulptuuridega kaetud ehitised olid sajandeid džunglis peidus. Algsest umbes 85 templist on küll säilinud vaid 20, kuid sellegipoolest on Khajuraho India üks olulisemaid religioosseid keskusi, kuhu tullakse kokku üle terve riigi, et palvetada tantsida ja muusikat teha.  
Pärastlõunal transfeer lennujaama ja lend Khajuro-Varanasi. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl Varanasis hotellis Madin***** või sarnases.
 
9. PÄEV - VARANASI
Hommikusöök hotellis. Gangese jõe kaldal asuv Varanasi on palverännakute keskus ning üks seitsmest pühast linnast Indias. Igal koidikul sooritavad siin sajad usklikud ennast vette kastes tuhandeid aastaid vanu religioosseid rituaale. Meie tutvume nende rituaalidega varahommikusel paadisõidul mööda seda müstilist jõge. Peale lõunat külastame Sarnathi. Siin pidas prints Siddhartha, paremini tuntud kui Buddha, oma esimese jutluse juba rohkem kui 2500 aastat tagasi.
 
10. PÄEV - VARANASI, LENNUD VARANASI-GOA
Hommikusöök hotellis. Pärastlõunal transfeer lennujaama ja lend Varanasi- Goa (lend vahemaandumisega). Majutus järgneval kahel ööl Goas hotellis Kyriad**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
11. PÄEV - PUHKUS GOAS
Hommiku- ja õhtusöök hotellis. Vaba päev, et nautida puhkust Goas.

12. PÄEV - PUHKUS GOAS
Hommiku- ja õhtusöök hotellis. Vaba päev, et nautida puhkust Goas.

13. PÄEV - LEND GOA-MUMBAI - MUMBAI
Varahommikul transfeer lennujaama ja lend Goa-Mumbai. Mumbai on India rahvarohkeim linn ning ühtlasi ka tähtsaim finantskeskus, siin asub India filmikeskus Bollywood. Tutvume Mumbaiga. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad Chhatrapati Shivaji (Victoria) raudteejaam ning Elephanta koobaslinn. Majutus Mumbais hotellis Fariyaz**** või sarnane. 

14. PÄEV - MUMBAI-ISTANBUL
Varahommikul transfeer lennujaama. Kell 06:50-11:30 lend Mumbai-Istanbul (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0721)

15. PÄEV - LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:05 (lennunumber TK1423).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 26. oktoober 2022
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee