Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - DELHI
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lennud Tallinn - Helsingi ja Helsingi - Delhi. Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi! 
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. DELHI
Saabume Delhisse. Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr kuni tänaseni. Praeguse Delhi vaatamisväärsused pärinevad peamiselt Delhi sultanaadi ja Suurmogulite riigi aegadest. Vaatame Jama Masjidi mošeed ning külastame paika, Raj Ghat, kus 1948. aastal mõrvati ja hiljem tuhastati India iseseisvuse isa Mahatma Gandhi.

Pärastlõunal käime India vanimas Islami Hiilguse - Quwwat-ul-Islam - mošees, kus asub Delhi sümbol Qutb Minari minarett. Näeme briti koloniaalvõimu poolt 19.-20. sajandil loodud Delhi võimukeskust: parlamendihoonet ja presidendilossi ning India Väravat.
Majutus ja õhtusöök New Delhis.
 
3. PÄEV. RAJASTHANI PEALINN JAIPUR
Hommikusöök hotellis. Lahkume Delhist ja pärastlõunal jõuame roosast liivakivist ehitatud Rajasthani osariigi pealinna Jaipuri, mis on India rajputivürstide tuntuim kindluslinn. Külastame tähtede vaatlemise vastu huvi tundnud maharadža ehitatud observatooriumi ja 18. sajandi algul rajatud Jaipuri linna paleekompleksi, mida peetakse hinduistliku linnaplaneeringu ja arhitektuuri tipuks.
Majutus ja õhtusöök Jaipuris.
 
4. PÄEV. JAIPUR – AMBERI KINDLUS – FATHEPUR SIKRI – AGRA 
Hommikusöök hotellis. Külastame Jaipurist 11 km eemal asuvat maalilist, massiivset Amberi kindlusekompleksi (12.-18. sajand), kuhu soovijad saavad siseneda iidsete radžade kombel elevandi seljas. Teel Agrasse külastame India kuulsaima moslemivalitseja Akbar Suure (1556-1605) 16. sajandi lõpul keset poolkõrbe rajatud Fatehpur Sikri linna (mošee ja paleekompleks), mis tänapäeval hüljatud kummituslinnana meenutab muistse valitseja hiilgust. Jõuame Agrasse. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl Agras.
 
5. PÄEV. AGRA 
Päikesetõusul läheme tutvuma India tuntuima ehitise Taj Mahaliga. Valgest marmorist Taj Mahal on kuulsaim monument armastusele, moslemivürst Shah Jahani poolt oma varalahkunud naisele Mumtaz Mahalile rajatud mausoleum. Hiline hommikusöök hotellis.

Agras vaatame veel ka 17. sajandist pärit kuulsat Punast kindlust, mis on Suurmogulite ajaloo ja arhitektuuri suurepärane näide. Külastame ka Itmad ud Daulahi nimelist mausoleumi. Küll väiksem ja vanem, kui Taj Mahal, loetakse just Itmad ud Daulahi kuulsa Mughalite marmorarhitektuuri esiemaks.
 
6. PÄEV. AGRA – ORCHA - KHAJURAHO
Hommikusöök hotellis. Täna hommikul võtame ette rongisõidu Jihansi, kus ootab meid buss, et sõidutada meid 20 km kaugusel asuvasse Orcha linnakesse. Betwa jõe kaldal asuv Orcha on üks omanäolisemaid linnu Indias. 16. sajandil Rajiputide pealinnaks ehitatud Orcha on kui ajas tardunud. Lugematute templite kummituslikud varemed, laiuvad põllud ning iidne kindlus teevad Orchast tõelise pärli. Edasi sõidame Khajurahosse. Majutus ja õhtusöök hotellis.
 
7. PÄEV. KHAJURAHO, LEND KHAJURAHO - VARANASI
Hommikusöök hotellis. Unine Khajuraho külake sai kuulsaks 19. sajandil, kui küla kõrvalt džunglist leiti rohkem kui 85 templi varemed. See UNSECO kaitse all olev templite kompleks on üks huvitavamaid terves Indias. Rikkalike skulptuuridega kaetud ehitised olid sajandeid džunglis peidus. Algsest umbes 85 templist on küll säilinud vaid 20, kuid sellegipoolest on Khajuraho India üks olulisemaid religioosseid keskusi, kuhu tullakse kokku üle terve riigi, et palvetada tantsida ja muusikat teha.  
Pärastlõunal transfeer lennujaama ja lend Khajuro - Varanasi. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl Varanasis.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid8. PÄEV. VARANASI
Hommikusöök hotellis. Gangese jõe kaldal asuv Varanasi on palverännakute keskus ning üks seitsmest pühast linnast Indias. Igal koidikul sooritavad siin sajad usklikud ennast vette kastes tuhandeid aastaid vanu religioosseid rituaale. Meie tutvume nende rituaalidega varahommikusel paadisõidul mööda seda müstilist jõge. Peale lõunat külastame Sarnathi. Siin pidas prints Siddhartha, paremini tuntud kui Buddha, oma esimese jutluse juba rohkem kui 2500 aastat tagasi.
 
9. PÄEV. VARANASI, LENNUD VARANASI - MUMBAI JA MUMBAI - GOA
Hommikusöök hotellis. Pärastlõunal transfeer lennujaama ja lend Varanasi - Mumbai ja Mumbai - Goa. Majutus järgneval kolmel ööl Goas. Õhtusöök hotellis.
 
10. PÄEV. PUHKUS GOAS
Hommiku- ja õhtusöök hotellis. Vaba päev, et nautida puhkust Goas.

11. PÄEV. PUHKUS GOAS
Hommiku- ja õhtusöök hotellis. Vaba päev, et nautida puhkust Goas.

12. PÄEV. LENNUD GOA - HELSINGI JA HELSINGI - TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama ja lennud Goa - Helsingi ja Helsingi - Tallinn.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 17. august 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee