Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - SRI LANKA
Lend Tallinn - Istanbul kl 18.10 - 22.30, lend Istanbul - Colombo kl 02.10 - 15.25. Lennuajad võivad muutuda, soovitame lennuaegu vähemalt 24 tundi enne reisi kontrollida Tallinna Lennujaama kodulehelt.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. SAABUMINE SRI LANKALE, NEGOMBO
Saabumine Sri Lankale, piiriületusformaalsused ja sõit Negombosse, kuhu jääme ööbima. Negombo asub lennujaamast u 30-minutilise autosõidu kaugusel mererannas.

3. PÄEV. JAFFNA
Hommikusöök hotellis. Seejärel alustame oma ringreisiga. Täna tuleb kõige pikem sõidupäev kogu ringreisi jooksul, kuid õhtuks jõuame saare põhjarannikule Jaffnasse ning samas näeme palju. Kuna Negombo, kus me ööbisime, oli varasemalt tuntud ja tunnustatud kaluriküla, siis teeme oma esimese peatuse kihaval Negombo kalaturul. Jätkub sõit mööda rannikut ja siis läbi sisemaa, sõidu jooksul jõuame saada esmase ülevaate Sri Lanka ajaloost ja tänapäevast. Jaffna tervitab meid mangosalude ja värviliste hindu templitega.

4. PÄEV. - JAFFNA JA MEREREIS
Hommikusöök hotellis. Seejärel läheme poolepäevasele paadireisile – ilusad rannikuvaated, päike, meri... Päikesekreem, ujumisriided ja vesi tasuks hotellist kaasa võtta. Peale paadireisi tutvume iidse sadamalinna Jaffnaga, mida puudutas tugevalt ka Sri Lanka kodusõda. Külastame Hollandi kindlust, mis on siinseks suurimaks vaatamisväärsuseks, lisaks näeme mitmeid templeid, mošeesid ja kirikuid.

5. PÄEV. NILAVELI
Peale hommikusööki istume taas bussi, et sõita läbi sisemaa idarannikule. Teel teeme peatuseid ajalooliste vaatamisväärsuste juures, tutvume Sri Lanka köögi ja maitsetega. Õhtuks jõuame Nilavelisse, kuhu jääma ööbima ja üheks päevaks rannapuhkust nautima. Ööbime rannahotellis.

6. PÄEV. RANNAPUHKUS NILAVELIS
Meil on olnud kaks pikka sõidupäeva, mis me oleme veetnud põhiliselt bussis. Esmane ettekujutus sellest kaunist saareriigist peaks olemas olema ja meid ootab ees veel palju-palju vaatamist ja uudistamist. Täna võtame veidike vabamalt ja naudime rannapuhkust saare idarannikul.

7. PÄEV. POLONNARUWA, SIGIRIYA
Peale hommikusööki on taas aeg meile juba armsaks saanud hotellist lahkuda uusi elamusi otsima asuda. Täna proovime hetkeks sulanduda kohalikku kultuuri ja saada aimu, kuidas elati ja elatakse praegugi Sri Lankal. Sõidame härjarakendi ja ilma mootorita kanuuga kuni jõuame kohaliku pere juurde, kes tutvustab meile rice&curry valmistamist (soovijad saavad ka ise näiteks kookost riivida, riisiterasid koortest välja uhmerdada jm tegevustes kaasa lüüa). Maitsev lõunasöök valmib meie endi silme all. Seejärel on soovijatel võimalik minna tutvuma Polonnaruwaga, kus asus keskajal 11-13. saj. Sri Lanka vanuselt teine pealinn. Siinsed ehitised on küllaltki hästi säilinud ja arvestama peab sellega, et Polonnawara külastuseks kulub vähemalt 2-3 tundi. Polonnaruwa külastus on soovijatele lisatasu eest u 25 USD.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid8. PÄEV. SIGIRIYA KALJUKINDLUS, VÜRTSIAED, KANDY HAMBATEMPEL
Varahommikul enne hommikusööki on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid (kaljukindluse külastus on soovijatele lisatasu eest u 35 USD). Peale kaljukindluse külastust naaseme oma hotelli, et end värskendada ja hommikusööki nautida. Seejärel hakkame sõitma Kandysse. Tee Kandysse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta. Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks (Hambatempli külastus maksab 1500 ruupiat, u 8 €).

9. PÄEV. ELLA, NUWARA ELIYA, TEEISTANDUSED
Hommikul tutvume veel Kandy ja nende käsitöömeistrite töödega. Seejärel hakkame sõitma Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel merepinnast. Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks. Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal. Ööbime Ella mägikülas.

10. PÄEV. ELLA - YALA RAHVUSPARK
Hommikul teeme soovijatega kaks matka – käime vaatamas ajaloolist Nine Arch silda ja matkame Little Adams Peak'le. Matkad ei ole väga rasked ja tempo saame ise valida. Seejärel hakkame sõitma mägedest alapoole. Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kuhu jääme ka ööbima. Peale lõunasööki läheme soovijatega džiipidega loomavaatlussafarile Yala rahvusparki. Loomavaatlussafari on lisatasu eest 35 €. Kes aga safarile tulla ei soovi, need saavad lõõgastuda hotellis. Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume. Ööbime basseiniga hotellis Peacock Reach.

11. PÄEV. MIRISSA
Tänasega lõppeb meie pikk ringreis, mille jooksul oleme teinud ringi peale peaaegu kogu saarele. Teekond Mirissasse, kus meid ootab rannapuhkus, pakub ilusaid rannikuvaateid - me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatuse saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures. Alustame väljasõiduga kohe hommikul, et jõuaksime lõunaks Mirissasse ja jääks aega ka randa minekuks. Ööbime meie külalistemajas, mis asub rannast 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

12. PÄEV. RANNAPUHKUS MIRISSAS
Vaba päev saare lõunarannikul. Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud,
rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta. Õhtusel ajal on väga meeldiv nautida õhtusööki liivarannal, kus asuvad mitmed rannarestoranid.

13. PÄEV. HOMMIK RANNAS, LEND COLOMBO - ISTANBUL - TALLINN
Vaba aeg viimaste rannarõõmude nautmiseks ja sisseostude tegemiseks. Kell 15.30 tuleb transfeer järgi ja viib lennujaama.
Lend Colombo - Istanbul kl 21.25. - 06.25, lend Istanbul - Tallinn kl 09.40 - 12.00.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 03. detsember 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee