Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - LONDON
Varahommikune väljalend Tallinnast, Londonisse jõuame kell 9. Transfeer lennujaamast hotelli Londoni kesklinnas. Kuna nii vara veel check-in’i teha ei saa, jätame asjad hotelli lähedal asuvasse ühisapartamenti, võtame kerge eine ja saame tuttavaks. Seejärel võtame kaasa ainult vajaliku ja läheme linna peale.
Alustuseks vaatame üle Londoni klassika - Tower Bridge, Thames’i jõgi, Bank and the city, Westminster ja Big Ben. Pildistame, sõidame Double-Decker’iga, aga enamiku ajast siiski jalutame. Vahele teeme kindlasti kerge pubipeatuse – et viia ennast kurssi fish’n’chips’i ning ale’i värskemate trendidega.
Seejärel läheme tagasi hotelli, registreerime end tubadesse, jalutame kodukandis või puhkame veidi. Hiljem kohtume mõnusasti meie ühises apartemendis - Kaupo räägib pikemalt oma seosest Londoniga, näitab seal tehtud töid ja räägib järgmise päeva plaanidest.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. TUNDMATU LONDON
Sel päeval käime Londoni varjatumates, kuid väga ägedates paikades. Alustame jalutuskäiguga meie kodukandis. 

Igal sammul on näha Londoni kosmopoliitsust - kuni selleni, et pargipingil võib kõrvuti võileiba mugimas näha oimulokkidega ortodoksset juuti, õigeusu pappi ning budistlikku munka. Seejärel teeme ajarännaku pikka aega unustuses olnud Woodland'i kalmistul, kus samblaga kaetud hauakivide vahel tekib tunne, et tänavale jõudes on kõik mustad Londoni taksod muutunud voorimehega hobukaarikuteks. Edasi vaatame Põhja-Londoni rikaste ja ilusate linnaosi, mis on nagu eraldiseisvad külad keset suurlinna. Highgate’is vaatame üle Sting’i ja varalahkunud George Michael’i kodud ja suundume edasi Hampstead Heath’i parki, kust muideks avaneb ka parim vaade Londonile. Seejärel sukeldume linnadžunglisse, külastme Waterloo’s asuvat Banksy tunnelit, sealt jalutame otse kultuuri pulseerivale tuiksoonele South Bank Center’isse. Londonlase kombel tõmbame töönädala otsad kokku pint’iga lärmakas pubis.

Õhtu pärliks on Dennis Severs’i „Vaikuse maja“, mis on justkui salajane portaal 18. sajandisse – rohkem nagu ei tahakski selle kohta ette öelda.
Kel aga tõsisem fotohuvi, võivad võtta reisile kaasa ka statiivid ning saame hiljem ööpimedas minna ka öist Londonit pildistama.

3. PÄEV. TÄNAVATURG JA BANKSY 
Full English breakfast peekoni, ubade ja kõige juurdekuuluvaga. 

Suundume Notting Hill’i Portobello tänavaturule. See on Londoni kõige ägedam turg, kus müüakse kõike antiigist kapsasteni, kuid seda eriliselt maitsekal, inglaslikul moel. Kui turumelust saab küll, vaatame üle mõned kaitse alla võetud Banksy tänavakunstiteosed ning suundume tagasi kesklinna ühisele näitusekülastusele, kus Kaupo räägib veidi fotokunsti taustast. Ühel hetkel teeme jalutuskäigu ka Londoni kanalite ääres, mille kohta on samuti paar ägedat lugu rääkida.

Õhtupoolikul on soovijatel võimalus teha väike poetiir kuulsal Oxford Street’il või Regent Street’il. Kes poodlemisest ei hooli, nendega läheme samal ajal siinsamas lähedal asuvasse vanasse „Valli baari“ stiilis pubisse, kus meid võtab pint’i või käsitööõllega vastu meie eestlasest sõber Fred, kes on Londonis juba 10 aastat pubi pidanud. Kel jaksu, saab pärast minna Soho ja Chinatown’i patust ööelu mekkima.

4. PÄEV. LENDLONDON - HELSINGI - TALLINN
Enne kojulendu on veel veidi aega rahulikuks jalutamiseks, poes käimiseks, pargipingil istumiseks. Kaugele ei jää Hackney ja Dalston'i "uushipsterite" loomelinnakud ja turud. Pärast lõunat sõidame lennujaama, õhtuks jõuame Tallinnasse - hoomates tsipa rohkem, mis tunne on olla londonlane.

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 27. aprill 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee