Reisikava 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - CONSTANTA
Hilisõhtul saabumine Mamaia 4* hotelli. Õhtusöök ja ööbimine.

2. PÄEV. MAMAIA - TULCEA - IASI
Mamaia - Babadag (92 km, 1 tund ja 15 min) - Tulcea (32 km, 35 min) - Braila (96 km, 2 tundi) - Iasi (242 km, 4 tundi). 
Peale hommikusööki hotellis sõidate Babadagi linna ning külastate Rumeenia vanimat islamiehitist - 1610. a ehitatud mošeed, millel on Rumeenia kõrgeim minarett. Pühakoja õuelt leiate 13. sajandil elanud Türgi päritolu derviši Sari Saltuk Baba hauakambri, kelle järgi on nime saanud ka Babadagi linn. Mošee on tänu derviši hauale olnud tähtis palverännakute sihtpunk, mida külastas ka Türgi sultan Süleiman Tore. 

Doonau on Euroopas pikkuselt teine jõgi ning 5050 km2 suurusel alal laiuv soode, maailma suurimate roostike, kanalite ja järvedega Doonau jõe delta on tänu bioloogilisele mitmekesisusele (üle 7000 taime- ja loomaliigi) arvatud UNESCO maailmapärandi hulka. Seitsmel künkal paiknev Dulcea on asutatud juba 7 saj. enne Kristust ning antiikaegadest saadik tähtsaim ja suurim Doonau sadamalinn. Peale jalutuskäiku Tulcea sadamas sõidate laevaga Brailasse. Seejärel istute bussi ning jõuate õhtuks Moldova provintsi suurimasse linna - Iasisse. Õhtusöök ja ööbimine Iasi 4* hotellis. 

3. PÄEV. IASI - PIATRA NEAMT - GURA HUMOROLUI
Iasi - Piatra Neamt (130 km, 2 tundi) - Gura Humorolui (113 km, 2 tundi).
Peale hommikusööki Iasi hotellis tutvute linna tähtsaimate vaatamisväärsustega. Iasi linna sümboliks on justkui keskaegsest muinasjutust väljarebitud grandioosne gooti stiilis Kultuuripalee, mis kõrgub üle kogu linna. Näete saja kiriku linnaks nimetatud Iasi kauneimate hulka kuuluvat Kolme pühaku kirikut, mille arhitektuuris võib märgata nii Türgi, Armeena kui Gruusia mõjutusi. Renessansi stiilis Golia klooster on tuntud bütsantsiaegsete freskode poolest. 

Piatra Neamt on üks Rumeenia vanimaid asulakohti, kus elati juba neoliitikumi ja pronksiajal. Keskaegne mäetipul paiknev Neamt on Moldova kauneim kindlus, mis pärineb 14.sajandi keskpaigast. Õhtuks jõuate Bukoviina maakonda ning ööbite Gura Humorolui linna 4* hotellis. 

4. PÄEV. BULKOVIINA MAAKONNA KLOOSTRID
Gura Humorolui - Moldovita klooster (32 km, 35 min) - Sucevita klooster (31 km, 33 minutit) - Marginea ( 9 km, 11 min) - Voroneti klooster (48 km, 1 tund) - Gura Humorului (5 km, 10 min). Peale hommikusööki hotellis külastate Bukoviina maakonna kolme kõige olulisemat UNESCO maailmapärandisse arvatud kloostrit. 

15.-16. sajandist pärit kloostrid on erilised tänu välisseintele maalitud piiblistseene kujutavatele freskodele, mis pidid külaelanikele jumalasõna õpetama. Igal kloostril on üks põhivärv: Moldovital kollane, Voronetil helesinine, Sucevital kollane. Sucevita klooster on suurim ning kuuest Bukoviina kloostrist viimasena ehitatud. Voroneti kloostri kogu läänepoolset välisseina katvat Viimse kohtupäeva freskot peetakse Bukoviina freskodest kauneimaks. Päeva sisse kuulub ka Marginea keraamikakeskuse külastus, kus toodetakse unikaalseid musta värvi saviesemeid. Õhtusöök ja ööbimine Rumeenia suuruselt seitsmenda linna - Gura Humorului 4* hotellis. 

5. PÄEV. GURA HUMOROLUI - PUNANE JÄRV - BRASOV
Gura Humorului - Bicaz Gorgess (161 km, 2,5 tundi) - Punane järv (30 km, 38 min) - Brasov (180 km, 3 tundi). Peale hommikusööki hotellis suundute Bicazi mäekuru ületades mööda Punase järve kallast Transilvaania maakonda. See on vaatemänguline sõit mööda teed, mis kulgeb läbi püstloodis lubjakivikaljude, mille siledale pinnale on justkui kleebitud männipuud. Enne Brasovisse jõudmist külastate suurepäraselt säilinud 4,5 m paksuste müüridega Prejmeri kindlus-kirikut, mille rajas 13.sajandi alguses Teutooni ordu. 

Teete õhtuse jalutuskäigu šarmantses keskaegses Brasovis, mille silmapaistva arhitektuuriga vanalinn hõlmab endas gooti, baroki ning renessansi stiilis hooneid ning hulgaliselt sakside pärandit. Õhtusöök ja ööbimine Brasovi 4* hotellis.

6. PÄEV. BRASOV - BRAN - MAMAIA
Brasov - Bran (27 km, 35 min) - Sinaia (50 km, 1 tund) - Mamaia (360 km, 4 tundi).
Peale hommikusööki hotellis külastate kaljutipul paiknevat Brani lossi, mis sai tänu Bram Stokeri romaanile tuntuks kui vampiirkrahvi eluase. Sealt edasi sõidate Rumeenia tuntuimasse mägikuurorti - Karpaatide pärliks kutsutavasse Sinaiasse - kus suvel matkatakse ja talvel suusatatakse. Bucegi mägedes paiknevat linna tuntakse ka Karpaatide pärli nime all. Külastate esimese Rumeenia kuninga Carol I residentsi - luksuslikult volüümikat 19. sajandist pärit Pelesi lossi, mis on Rumeenia kõige külluslikum uusrenessansi stiilis arhitektuuriline meisitriteos. Siin asus 19. sajandi lõpus - 20.sajandi alguses Rumeenia Kuningakoda. 

Sõidate läbi Valahhia lauskmaa Musta mere äärde. Õhtusöök ja ööbimine Mamaia 4* rannahotellis.

7. PÄEV. VABA PÄEV
Vaba päev Musta mere kuurordis rannamõnude nautimiseks. Õhtusöök ja ööbimine Mamaia 4* hotellis.

8. PÄEV. VABA PÄEV
Vaba päev Musta mere kuurordis rannamõnude nautimiseks. Õhtul kojulend Constanta -Tallinn. 

NB! Programmis mainitud aeg vahemaade läbimiseks on ligikaudne ning sõltub teeoludest ja liiklusest.Viimati uuendatud 18. jaanuar 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee