Reisikava 
1. PÄEV. LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU
Koguneme Tallinna Reisisadama A-terminalis kell 06:15. Laevasõit Helsingisse kell 07:00-09:30. Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas. Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada nii lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe. Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees. Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis.

2. PÄEV. ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ ja POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE - KUUSAMO
Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid. Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus Jõuluvanaga koos pilti teha ja Jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem. Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Pajakyläs asub ka huskyde ehk kelgukoerte kasvatus ning soovijatel on võimalus teha tiir ka koerarakendiga. Juhul kui kellegil aga on soov jõuluvanaküla asemel külastada hoopis kuulsat Arktika muusemi Rovaniemis, siis meie buss viib soovijad kohale ning toob hiljem ka tagasi. Võimalus külastada Santa Parki. Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning peale seda kui kõik on Jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Kuusamosse, kus ööbime mugavustega hubases majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. PÄEV. KUUSAMO – ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA - TROOPIKA VEEPARK
Hommikud on siin karged ja ilusad. Reisi kõrghetkeks saab kahtlemata tänane päev, sest just meie toredale seltskonnale korraldame elamusterohke ja lõbusa jõuluprogrammi põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme. Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. Päevase puhkepausi ajal on soovijatel võimalik teha aga ka jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.

Järgneb heas seltskonnas mõnus jõulusöök (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.
Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks. Samal ajal kui lapsed naudivad veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski, saavad emad-isad soome saunas või aurusaunas sooja nautida.

4. PÄEV. SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud. Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaatada. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas. Aeg suunduda sadamasse, kust väljub laev Tallinnasse kell 20:30-23:00.
Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni ning soovida mõnusat jõuluootust!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 19. märts 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee