Reisikava 
1. PÄEV.  LEND TALLINN - VIIN, VIIN - BUDAPEST
Kogunemine Tallinna Lennujaamas, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.

Otselend Tallinn - Viin (kohalikud kellaajad, lennunumber BT 207, lennugraafik täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! 

Teel Budapesti näeme Pannonhalma imposantset kloostrit, mis on kantud UNESCO nimistusse. Majutus kahel ööd Budapestis. Soovijatega teeme laevasõidu Doonaul – näeme eriti selgelt, kuidas linn on jagunenud kaheks. Jõe ühel kaldal on iidne kuninglik pealinn Buda, kus palju vanu hooneid. Teisele kaldale on kerkinud Pest, moodne äri ja poliitilise elu keskus, kus paiknevad valitsushooned.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. VABA PÄEV BUDAPESTIS
VÕI BALATONI JÄRV - HERENDI PORTSELAN (lisatasu eest)
Hommikusöök. 
Balatoni järv ehk "Ungari meri" on oma 600 km2 suuruse pindalaga Kesk-Euroopa suurim sisejärv. Külastame Balatoni kõige ajaloolisemat paika Tihany poolsaart, mille kiriku asutamisloale kirjutas kuningas András I alla juba 1055 aastal ja mis on ühtlasi esimene ungarikeelseid tekstikatkeid sisaldav dokument. Sõidame piki Balatoni kallast ja naudime kauneid vaateid. Herendi portselanitehas aga tõi palju kuulsust juba Habsburgidele ja valmistas portselani nii Austria-Ungari kui ka teistele aristokraatidele. Kokku valmistati Herendis üle 3000 erineva mustri ja 16 000 erinevat disainimudelit. Kuninganna Victoria tellis 1851. aastal Londonis peetud maailmanäitusel kuldse medali võitnud mustriga lauaserviisi Windsori palee jaoks ja loomulikult hakati seda mustrit peale seda nimetama Victoriaks. Lühike puhkus Balatoni järve ääres.

3. PÄEV. UNGARI UHKUS BUDAPEST - VIIN
Hommikusöök.
Kunagised kaks linna Doonau vastaskallastel, Buda ning Pest, ühendati 1872. aastal ja nimetati Budapestiks. Linnaekskursioon: Buda kindlus, Gellerti mägi, Püha Mattiase kirik, kuningaloss, Kalurite bastion. Pesti tänavaääred on täis pikitud traditsioonilisi kohvikuid, butiike ja kutsuvaid restorane.  Seejärel sõidame Austria pealinna Viini. Grüss Gott! Meid ootab vaimustav Viin! Alustame linnaga tutvumist Viini esindustänaval Ringstrassel. Majutus Viinis kahel järgneval ööl.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. VIIN
Hommikusöök.
Hundertwasser hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused. Vaatame kuulsat Hundertwasserhausi. Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas. Miks mitte minna Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort? 
 
5. PÄEV. LEND VIIN - TALLINN
Otselend Viin - Tallinn (lennunumber BT 209, lennugraafik täpsustamisel ).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 07. oktoober 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee