Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - VIIN
Kohtume Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures. Lend Tallinn - Helsingi; Helsingi - Viin. 

Viin – see on muusika Teie hingele. Linn väärib õigustatult nime keiserlik ja on olnud sajandeid Euroopa õukonnaelu keskpunkt. Elegants ja nostalgia, luksus ja romantika, muusika, kunst, keisrite hiilgeaegu meenutavad paleed ja lossid. Siin kõlavad Straussi valsid. 

Tellitud bussiga sõit mööda kuulsat Ringstrasset, mis oli keiser Franz Josephi suur panus linnaarendusse. Bulvar rajati vana linnamüüri asemele. Sellel asuvad esindushooned ühendavad kõiki Euroopa ajaloo suuri arhitektuuristiile: Staatsoper, Parlament, Raekoda, ülikooli peahoone, Burgtheater, Votivkirche… Külastame ka linnaparki, kus seisab üks enam pildistatud vaatamisväärsusi Viinis, valsikuningas Johann Straussi kuldne kuju Doonau nümfide keskel. 
Majutus hotelli ja väike puhkus. 
Soovijatele klassikaline 3-käiguline õhtusöök Raekoja keldris (lisatasu eest, ettetellimisel). 
Majutus järgnevad 3 ööd hea asukohaga, Muuseumide kvartalis asuvas 3* hotellis.

2. PÄEV. VIINI FILHARMOONIKUTE SUVEÖÖ KONTSERT
Hommikusöök. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidLinnaekskursioon. Keisririigi võlu ja vaimsust mõistate alles siis, kui olete teinud jalutuskäigu vanalinnas ja läbinud Hofburgi paleekompleksi õue. Jalutame jalakäijate tänaval Grabenil, mille keskel seisavad barokne Katkusammas ja kaks purskkaevu. Samas kõrval asub Püha Peetri barokk-kirik oma suursuguse rohelise paatinakattega kupliga. Otse vanalinna südames kõrgub võimas gooti stiilis Stephansdom, linna hing. Enam kui kaheksa sajandit on see katedraal linna valvanud, pidades vastu põlengutele ja vallutustele. Pärast lõunat külastame kauni rokokoo interjööriga ja võrratute aedadega Schönbrunni lossi. Imetleme balliruumide ja söögitubade hiilgust ning eluruumide intiimsust. Õdus õhkkond, mida siin nautisid Maria Theresia ja tema järglased. Sissepääs lossiparki alates kl. 30. Klassikalise prantsuse stiilis loodud pargi üle domineerib Gloriette, künkaharjale ehitatud võimas sammaskäik. Siit avaneb kena vaade lossile ja kogu Viinile. Teel Gloriette’i juurde möödume Neptuni purskkaevust ning arvukatest teistest antiikmütoloogiast inspireeritud kujudest. 
Kell 20.30 algab üle maailma kuulus Viini Filharmoonikute suveöö kontsert (tasuta).

3. PÄEV. VABA PÄEV
Hommikusöök rootsi lauas. 
Hoffburgi loss või muuseumid või kaubandus, valik on teie. Soovijatega saab minna ka laevasõidule Doonaul
Jalutuskäik Kärtnerstrassel. See jalakäijate tänav on alati olnud Viini seltskonnaelu keskpunkt, kuna ühendab linna usulise ja kultuurilise keskpunktid – Stephansdomi ühes ja Staatsoperi teises otsas. Üks linna moekamaid tänavaid oma mitmest ajastust pärit ehitistega. 
Soovijatele õhtu Viini Riigiooperis, etenduse nimi täpsustub kui kava ilmub (Kui on võimalik pileteid saada. Piletid ettetellimisel, lisatasu eest).

4. PÄEV. VABA AEG; LEND VIIN - TALLINN
Hommikusöök. 
Vaba aeg Kunstiajaloo või Loodusloo muuseumi külastuseks. Austerlased armastavad oma kooke ja neil on neid väga palju erinevaid sorte. Aeg nautida viini kohvi ja kooki mõnes kesklinna õdusas kohvikus. Teel lennujaama teeme peatuse ka Hundertwasseri kirjude majade Lainelised fassaadid on kaunistatud eredavärvilise maalritöö, plaatide, keraamika ja sibulkuplitega. Seda omapärast arhitektuuri lihtsalt peab oma silmaga nägema. 

Lend Viin - Helsingi; Helsingi - Tallinn. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 01. september 2021
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee