Reisikava 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - VARNA, VABA PÄEV RANNAS
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Otselend Tallinn - Varna (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.

Majutume seitsmel järgneval ööl kuurortlinnas Kuldsed Liivad hotellis Šipka 4*.
Kuldsed Liivad on Bulgaaria tuntuim ja populaarseim kuurort. Pea neljakilomeetrine rand ja rannapromenaad on palistatud erinevate söögikohtade, baaride, poodide ja suveniirikioskitega. Tänane päev on puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. VARNA LINNAEKSKURSIOON – ARHEOLOOGIAMUUSEUM – VEINID
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame Varnasse ja teeme ülevaatliku bussiekskursiooni Varna keskuses. Varna arheoloogiamuuseumis on võimalik näha maailma vanimaid kullaseppade meistritöid. Varna lähistelt kalmistult avastatud kullast aare on dateeritud 4. aastatuhandesse eKr. Peale luksusliku kullaekspositsiooni on siin võimalik imetleda mitmest leiukohast 5.-14. sajandist eKr. pärinevaid traakialaste kauneid ehteid ja tarbeesemeid. Muuseumis on eksponeeritud ka rikkalik kogu keskaegseid Bulgaaria ikoone ja raidkive ning skulptuure antiiksest Odessose linnast.

Külastame kaunist Varna katedraali ning soovijail on võimalus teha tiir Varna turul. Vaba aeg kesklinnas. 

Päeva lõpuks ekskursioon veinikeldrisse, räägime Bulgaaria veinitraditsioonidest ning degusteerime erinevaid veine. Veini kõrvale pakume kohalikku sinki, vorsti ning juustu, nii saame parema ülevaate kohalikest maitsetest.

3. PÄEV. ALADŽA KLOOSTER – BALCHIK – KALIAKRA 
Hommikusöök hotellis. 
Ekskursioon viib meid tutvuma Aladža kloostriga. Aladža kloostri nimi tuleb türgi keelest ja tähendab hele või kirgas. Nii hakati kloostrit kutsuma seinamaalingute ja freskode pärast, mis paraku küll pole eriti hästi säilinud. Sellest hoolimata tasub Aladža kloostrisse tulla, sest see on üks vähestest säilinud ligipääsetavatest kaljukloostritest piirkonnas.

Suundume edasi väikesesse kuurortlinna Balchik, kus asus Rumeenia kuninganna Maria suveresidents. Arhitektuuris segunevad lääne traditsioonid orientaalsetega, kajastades nii ka suvila perenaise omapärast soovi lähendada kristlust ja islamit. Suvelossi juures asub ka aed, kuhu on kogu maailmast kokku kogutud üle 2 000 erineva taimeliigi. Peale suveresidentsi külastust jääb natuke vaba aega, et tutvuda kohaliku kaubandusega lossi ees turul.

Seejärel sõit rannikule Kaliakra neemele. Tõlkes tähendab Kaliakra ilusat neeme ja see nimetus iseloomustab paika tõepoolest täpselt. See on ainus omataoline Musta mere piirkonnas. Kaliakral vaatame vana kindluse varemeid, kaunist loodust ja ”soovi” kaljut.

Tutvume Kaliakra kuulsa rannakarpide kasvatusega ning soovijatel on võimalik ka degusteerida.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. ARBANASI - VELIKO TARNOVO
Hommikusöök hotellis. 
Tänase ekskursiooni käigus tutvume Bulgaaria keskaegse kultuuriga Arbanasi linnakeses. Arbanasi oli üks tähtsamaid ja ka jõukamaid keskusi Bulgaarias, kus tegeleti karjakasvatusega ja toodeti siidi. Arbanasi käsitöölised võisid oma kaupu müüa maksuvabalt kogu Osmani impeeriumi territooriumil, kaubandussidemed ulatusid ka Indiasse ja Pärsia aladele. Tutvume Jumalaema kloostriga ja vaatame ringi ajaloolises keskuses.

Edasi suundume Veliko Tarnovosse – Bulgaaria kolmandasse pealinna. Näeme ajaloolise linna keskust Tsarevetsi võimsate fortifikatsioonidega ja käsitööliste kvartalit. 

5. PÄEV. EKSKURSIOON RUMEENIASSE: CONSTANTA - MAMAIA
Hommikusöök hotellis. 
Muistne metropol ja Rumeenia suurim sadam Constanta paikneb mitmete kaubateede ristumiskohas Musta mere rannikul. Constanta ajalugu ulatub pea 2500 aasta tagusesse aega. Algselt kutsuti seda linna Tomiseks, legendi järgi maandunud just siia argonaudid pärast kuldvillaku leidmist. Linnale on nime andnud aga hoopis Konstantinus Suur oma õe auks.

Meile pakub Constanta huvi aga tänu oma värvika atmosfääriga vanalinnale. Näeme linna ajaloolisi monumente, kauneid fassaade ning iidseid varemeid.

Päeva teisel poolel peatume väikeseks puhkuseks Mamaia kuurordis. Mamaia on kuulus oma unikaalse asukoha poolest mere ja järve vahel. Rumeenia kuulsaim kuurort on tuntud tänu oma pikale merepromenaadile, mis on täis poode, restorane ning kohvikuid, samuti algab promenaadilt funikulööri tee, mis viib otse Constantasse.

6. PÄEV. NESEBAR – RAHVUSLIK SHOW
Hommikusöök. 
Täna suundume ekskursioonile linn-muuseum Nesebari, mis asub maalilisel poolsaarel Päikeserannikul (Slantsev Brjag). Nesebar on vanimaid linnu Euroopas ja selle ajalooline keskus on alates 1983. aastast kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Imetillukesel territooriumil asus keskajal siin ligi 40 kirikut, millest mõned on säilinud tänaseni. Bütsantsi arhitektuur, punased katused, kitsad kõverad tänavad - jalutuskäik vanalinnas viib meid sajandite taha, lähemalt tutvume püha Stefanose ja Lunastaja kirikutega ning käime ka linnamuuseumis. Vaba aeg idüllilises vanalinnas.

Tagasi Kuldsetel Liivadel, pakume soovijatele suurepärast õhtusööki koos veini ja folkloorikavaga vabaõhurestoranis. Õhtu kulminatsiooniks esitavad tantsijad hõõguvatel sütel kuulsaid nestinari tantse. See on vana komme, millega austatakse pühakuid Konstantini ja Helenat.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. VABA PÄEV
Hommikusöök hotellis. 
Vaba päev puhkuseks Musta mere ääres.

8. PÄEV. VABA PÄEV, OTSELEND VARNA - TALLINN
Hommikusöök hotellis. 
Vaba päev Kuldsetel Liivadel.
Sõidame Varna lennujaama. Otselend Varna - Tallinn (kellaajad täpsustamisel, lennunumber MYX566). 


Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 19. oktoober 2020
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee