Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - BRÜSSEL
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.30. Lend Tallinn-Helsingi kl 06.05-06.40; Helsingi-Brüssel kl 07.40-09.15 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne lendu). 

Sõidame Vallooniasse, mis on looduslikult Belgia kauneim ja mitmekesisem piirkond. Maalähedane, metsane ja mägine. 
Annevoie loss ehitati 18. saj. tuntud Montpellieri suguvõsa poolt ning on kuulus just lossi ümbritsevate ulatuslike vee-aedade poolest. Nende rajamist alustati 1758. aastal ja disainiti alul prantsuse aedadena, hiljem lisandusid ka inglise ja itaalia aedade elemendid. Ainus omataoline Belgias ning 1982. a. kanti Ajalooliste Monumentide hulka. „Ei ole vett, ei ole elu, ei ole sinist ega rohelist“ … järvekesed, kanalid, puskkaevud, kaskaadid. Soovijatele lõunasöök (lisatasu eest, ettetellimisel). 

Dinant on väike pärl Belgia linnade seas, selle kõige varjatum saladus. Läbi linna voolava Maasi kaldakalju tippu kroonib tsitadell. Linn on väga uhke selle üle, et siin sündis Adolphe Sax, saksofoni leiutaja. Charles de Gaulle’i sild on täis värvilisi saksofone. Neid on linna üles pandud üks igale EL liikmesriigile. Saxi sünnimaja ees pingil saate koos temaga pilti teha. Notre Dame katedraal 13. sajandist oma pärlikujulise kellatorni tipuga on kohalik maamärk. Siin asub ka üks Euroopa suurimaid vitraaze. Soovijatele õhtune laevasõit Maasi jõel. Dinantis võite proovida ka Belgia kõige kuulsamat trappest õlut Leffe, mille sünnikohaks 1240. aastal oli siinne samanimeline klooster.

2. PÄEV. APOSTELHOEVE VEINIAED
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidHommikusöök. 
Sõit Hollandisse Limburgi mäel asuvasse Apostelhoeve veiniaeda. Siin on üks vanimaid ja suuremaid veinimõisaid, mille viinapuude istandused on ühed vanimad Hollandis. Juba alates Rooma ajast on siin piirkonnas tegeletud viinamarjade kasvatusega. Tutvume veinimõisaga ja degusteerime veine. 

Seejärel külastame 12. sajandi alguses ehitatud Valkenburgi kindluse varemeid. See kindlus on ainsana Hollandis ehitatud mäele. Kantud Hollandi 100 vaatamisväärsuse nimistusse. 

Sõit Maastrichti. Maasi jõe kallastel Belgia ja Saksamaa vahel asuv linn on Limburgi provintsi halduskeskus ning üks Hollandi vanemaid linnu, asutatud juba roomlaste poolt. Maastrichtil on olnud suure garnisoni ja tugeva kindluslinna võtmeroll. Sint Pietersbergi mäele rajatud suurejoonelise Püha Peetruse portikus koos võimsa reduutide võrgustikuga on selle tõendiks. Linnaekskursioon. Linn on Hollandi kulinaaria pealinn oma väga hea köögi ja paljude Michelini tärnirestoranidega. Augustis peetakse linnas gurmeefestivali “Maastricht laua ääres”. Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel). 

Kell 22.00 viiulivirtuoosi ANDREI RIEU KONTSERT Hollandi kõige romantilisemal linnaväljakul – Maastrichti Vrijthofil (piletid lisatasu eest). Olles üks maailma populaarsemaid live-esinejaid, annab valsikuningas unustamatu kontserdi täis lõbusaid meloodiaid ja emotsioone kuulajatele – vaatajatele igas vanuses. Naudime imeilusat muusikat, laulu, naeru, tantsu ja ehk isegi rõõmupisaraid! Keskaegne väljak muudetakse romantiliseks vabaõhukontserdipaigaks, kus André koos oma maailmakuulsa Johann Straussi orkestriga pakub elamuse, milles löövad kaasa ka tuntud külalised, soololauljad. Öömajja sõidame Liege’i kesklinna.

3. PÄEV. LIEGE, LEND BRÜSSEL - TALLINN
Hommikusöök. 
Tänase päeva veedame Maasi (Meuse) jõe ääres Hollandi ja Saksamaa piiri lähedal asuvas mägedest ümbritsetud Liège’is. See on Valloonia uhkeim linn, kus on palju esinduslikke hooneid, millest õhkub Belgia impeeriumi kunagist hõngu. Linnas on siin sündinud krimiautor Georges Simenoni, komissar Maigret’ lugude autori, majamuuseum. Ülalt avaneb panoraamvaade linnale. Vaba aeg lõunasöögiks. 

Sõit Brüsseli lennujaama. Lend Brüssel-Helsingi kl 19.15-22.45; Helsingi-Tallinn kl 23.45-00.20. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 24. oktoober 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee