Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - DUBLIN
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.20. Lend Tallinn - Helsingi kl 06.05-06.40, Helsingi - Dublin kl 08.15-09.30 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Linnaekskursioon bussiga üle tuhande aasta vanuses Dublinis. Külastame keskaegset Dublini kindluslossi, mis oli Inglise ülemvõimu keskuseks üle 700 aasta. Vaatame väljast Trinity College`it, Iirimaa vanimat ja suurimat ülikooli ja külastame Püha Patricku katedraali. Käime Guinnessi õlletehase külastuskeskuses, kus tutvume populaarse õllesordi 200-aastase ajalooga ja maitseme ka kuulsat õlut. Keskuse kõige kõrgemalt korruselt avaneb kena vaade linnale. Legendi kohaselt on Dublini majade uksed erinevat värvi selleks, et peale Guinessi õlle joomist oma koduuks kergemini leitav oleks. Õhtune vaba aeg pärast hotelli majutust. Öömaja Dublinis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. PÕHJA-IIRIMAA
Hommikusöök. 
Sõit põhja poole. Külastame Tara mäge. Sõit Põhja-Iirimaale. 

Linnaekskursioon bussiga. Lagani jõe kaldal asuvas Belfastis vaatame katoliiklaste ja protestantide poliitilisi seinamaalinguid, möödume hilisviktoriaanlikust suurest ooperimajast ning Belfasti kuulsaimast pubist „Crown Liquoer Saloon“. Näeme ka Põhja-Iirimaa auväärseima ülikooli Queens University peahoonet. Teel Titanicu muuseumi näeme Alberti memoriaalkella, W5 interaktiivset teaduskeskuse kompleksi ja kaasajastatud sadamapiirkonda endisel dokkide alal. Üle linna paistavad kunagiste vägevate laevatehaste kaks tohutusuurt kraanat, mida hüütakse Simsoniks ja Koljatiks. Külastame Titanicu muuseumit – suurimat, kaasaegseimat ja põhjalikumat näitust sellest traagilisest, kuid imelisest laevast. Muuseum asub samas kohas, kus Titanic ehitati. Hoone ise on vaieldamatult kaasaja arhitektuuri tippsaavutus. Ekspositsioon tutvustab laeva ehitamise saagat, selle sisustust ja erinevaid reisijate klasse, esimest ja ühtlasi ka viimast reisi ning järelkajasid kuni tänapäevani (piletid ainult ettetellimisel). Vaba aeg Belfasti südalinnas suurejoonelise raekoja lähistel.

3. PÄEV. PÕHJARANNIK
Hommikusöök. 
Sõit põhjarannikule. Eluvee valmistamise 400-aastase ajalooga läheme tutvuma Iirimaa vanimasse viskitehasesse – Bushmills’i. Ekskursioon ja degusteerimine. 

Suundume Gigantide rannikule. Iidse vulkaanipurske tagajärjel tekkinud rohkem kui 40 000 basaltsammast on Inglismaa üks suurimatest looduslikest imedest ja see on kantud muuhulgas ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Enamus sammastest on kaheksanurksed, kõrgeimad küündivad 12 m kõrgusele. Külastuskeskuses on võimalik lõunat süüa. Sõit Sligosse. Soovijatele õhtusöök hotellis (ettetellimisel, lisatasu eest).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. CONNEMARA RAHVUSPARK
Hommikusöök. 
Ilusa ilma korral näeme eemalt iirlaste püha mäge Croagh Patrickut, kus iirlaste kaitsepühak nende eest 40 päeva järjest palvetas. Sõidame läänerannikule Connemara Rahvuspargi aladele. See on ilusamaid paiku Iirimaal. On öeldud, et ilma seda piirkonda nägemata ei tohiks Iirimaalt lahkuda. Looduslikult kaunis ja ajalooliselt oluline paik. Teele jääb Connemara mägine unustamatuid vaateid pakkuv loodus. Külastame Kylemore Abbey – romantiline loss peegeldumas järveveel iidse looduse rüpes ning liigirohke tõelist silmailu pakkuv lille- ja köögiviljaaed. Võimalus iiri-päraselt lõunastada. Jalutuskäik Galway’s – hetkel Iirimaa kõige populaarsemas linnas. Arvutud pubid, tänavamuusikud ja kohad, mis jutustavad ajaloost.

5. PÄEV. CLIFFS OF MOHER - KILLARNEY
Hommikusöök. 
Päev looduses. Jalutuskäik Burreni (gaeli keeles Kaljune maa) omapärasel lubjakiviplatool. Lõhenenud maa ainulaadse taimestikuga, kus kohalike liikidega kõrvuti kasvavad ka Iirimaal muidu nii haruldased Vahemere-äärsed taimed. Selle kuumaastiku südames asub eelajalooline matmispaik Poulnabrone’i dolmen. Kõnnime kõrgel majesteetlikel Cliffs of Moher kaljudel – üle 200-meetri kõrgused maalilised kaljud Atlandi ookeani rannikul. Järsk püstkalju oma musta kilt- ja liivakivikihtidega on heaks pesitsuspaigaks paljudele merelindudele. Sõit mööda Iirimaa maalilisi teid. Külastame muljetavaldavat keskaegset Bunratty kindluslossi. Seejärel tutvume kõrvalolevas vabaõhumuuseumis 19. saj. iiri külaeluga. Kompleks koosneb täelikust külast, kus on nii kauplused, elamud töölismajast kuni häärberini ning ka talumaja koos viljaveskiga. Sõit Killarney’sse. Soovijatele (lisatasu eest) kl. 19.00 traditsiooniline Iiri rahvusõhtu 3-käigulise õhtusöögi, iiri rahvamuusika, -tantsu ja -lauluga.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. LAMBAFARM - RING OF KERRY 
Hommikusöök. 
Sõidame lambafarmi. Näeme erinevaid lambatõugusid ning peremees demonstreerib lammaste karjatamist koertega (Kellsi lamba-show). Ring of Kerry on tuntud oma kaunite mäestiku- ja merevaadete, lopsaka taimestiku ja värvikate iiripäraste külade poolest. See on Iirimaa üks kuulsamaid ja müstilisemaid piirkondi. Teeme peatusi värviküllastes väikelinnades. Armsas kuurortlinnas Waterville’is näeme võimsaid graniitkaljusid ja imetleme piirkonna ühte kuulsaimat ja maalilisemat vaadet Conakista kurule. Võluvas värviliste majadega väikelinnas Sneem on võimalus iiri-päraselt lõunastada. Kenmare lähistel elas iiri vabadusvõitleja Daniel O’Connel. Alustame tagasiteed Killarney suunas, mis on Ring of Kerry algus ja lõpp-punktiks. Teeme jalutuskäigu 19. saj. keskpaigast pärit viktoriaanliku Muckrossi maamõisa territooriumil, et nautida iidset parki ja vaadet Killarney järvele. Järvederohke rahvuspargi territooriumile jääb ka Iirimaa kõrgeim Carrauntoohili mägi (1041 m). Öömaja spaa-hotellis.

7. PÄEV. LEND DUBLIN - HELSINGI - TALLINN
Hommikusöök. 
Külastame Tipperary lauskmaal 61 m kõrgust Casheli kaljut. Näeme kaljul asuvaid keskaegse katedraali ja kloostri varemeid ning ainulaadset ümartorni. See 28 m kõrgune torn on vanim ja kõrgeim ehitis kaljul, mis võimaldas Casheli asukatel valvata ümbritsevat tasandikku. Sõit läbi looduskauni piirkonna Wicklow mägedesse. Jalutuskäik Powerscourti aias, mis on ilusaim Iirimaal nii kujunduse kui ka ümbritseva looduse poolest. Lilleõites terrassid, kujundlikud järved, üle 200 liigi puid ja jaapani aed pakuvad silmarõõmu kõigile. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit lennujaama. Lend Dublin - Helsingi kl 18.05-23.05, Helsingi - Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 28. oktoober 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee