Reisikava 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - VENEETSIA, VINCI - LUCCA - AJALOOLINE VIAREGGIO KUURORT
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas kell 04:35, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn - Veneetsia 06:35-08:55 (lennunumber BT7701, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidBenvenuti in Italia!
Sõidame Toscanasse ja alustame Toscana avastamist.
Sõidame renessansiajastu geeniuse Leonardo da Vinci sünnipaika. Anchiano mägikülas õlimägede keskel näeme tulevase suurkuju tagasihoidlikku sünnimaja Vincis, kus väike Leonardo ka ristiti. Muuseumis saab näha tema lennukaid ideid arhitekti, inseneri ja teadlasena.
Külastame ühte omapärasemat Toscana linna Luccat. Liguuride rajatud linna ehitasid välja roomlased, frankide ajal sai temast kogu Tuscia ehk tollase Toscana margi pealinn. Jalutame ajaloo keerdkäikudes hästi vastu pidanud keskaegse vanalinna tänavail, näeme ovaalset väljakut antiikse amfiteatri kohal ning Puccini sünnimaja.

Jätkame teekonda läbi Toscana maastiku.
Õhtuks jõuame Viareggio ajaloolisse kuurorti Liguuria rannikul. Selle supluspaiga võlud avastas Napoleoni õde Pauline Borghese. Tema eeskujul kerkisid esimesed villad juba 19. sajandi alguses, hiljem lisandusid hotellid ja rannapaviljonid - elegantseimad neist 19.-20. sajandi vahetusel levinud juugendstiilis, mida on Itaalias tuntakse Liberty nime all.
Majutume kolmel järgneval ööl rannaäärses kuurordis Viareggios.

2. PÄEV. VÄLJASÕIT ELBA SAARELE – BOLGHERI
Hommikusöök hotellis. 
Lühikene laevasõit viib meid Toscana saarestiku suurimale saarele (laevapilet lisatasu eest, hind täpsustamisel). 
Võluva Elba saare karm ja kidur makjataimestik vaheldub maaliliste külade, kutsuvate randade ja eriti dramaatiliste vaadetega kõrgetelt kaldakaljudelt säravsinise mere kohal. Villa dei Mulini muuseumis Portoferraio ülalinnas saame ettekujutuse Napoleon I Bonaparte elust pagenduses Elbal. Mägedes asuv Marciana küla on saare vanim asustuspaik ning üks veetlevamaid külasid, mille järsud ja käänulised tänavad on justkui tänapäevast puutumata jäänud ning vaateplatvormidelt avanevad suursugused vaated saarele ja Liguuria merele.

Tagasi mandril, külastame väikest Bolgheri linnakest. Bolgherisse viivat kitsast teed palistab väärikate kõrgete küpresside allee, mis on inspireerinud kirjanikke ja filmitegijaid ning pakub silmailu kui äratundmisrõõmu meilegi.
 
3. PÄEV. VABA PÄEV VIAREGGIO RANNAS, SOOVIJATELE LAEVAEKSURSIOON CINQUE TERRE RAHVUSPARKI (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. 
Tänase päeva saab veeta Viareggio kuurordis ja rannas.
Soovijatega sõidame külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Cinque Terre rahvusparki (lisatasu eest).
Karmiilmeliste mägede varju peitub ligi viieteist kilomeetri pikkune hambuline ja järsk rannajoon. Inimkäsi on lisanud mäenõlvadelt laskuvad terrasspõllud viina- ja õlipuudega ning viis üliarmast linnakest- Cinque Terre, tõlgituna „viis maad” - viis pärlit merekarbis. Tulemus on maaliline: ahtale rannaribale surutud või mere kohale kaljunukkidele klammerdunud nukulinnade valdavalt soojades toonides hõõguv koloriit loob vaimustava kontrasti eresinise mere, hallide rannakaljude, roheliste viinamägede ja hõbedaste oliivisaludega. Kitsad tänavad laskuvad sadamasse või juhivad pühakodadeni kõrgemal mägedes. Rannikuga paralleelselt kulgevad matkarajad linnade vahel. Külastame erinevaid linnakesi ning naudime ainulaadset olustikku. Vaba aeg lõunatamiseks.

Õhtupoolikul jääb aega, et minna õhtusele jalutuskäigule mööda meeleolukat rannapromenaadi.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
4. PÄEV. VOLTERRA – MONTERIGGIONI - SAN GIMIGNANO
Hommikusöök hotellis. 
Üle kauni Toscana kuppelmaastiku lookleb tee Volterra poole – kerges vines lainjaid mäenõlvu kaunistavad küpresside read ja oliivisalud. Külastame oliivõli tootmise majapidamist ja degusteerime oliivõli.

Müstilise ilmeline Volterra keskaegne linn kõrgub kaljunukil dramaatiliselt lõhestunud maastiku kohal. Koos linnaga sündis ka alabastri töötlemise traditsioon, mis on Volterrale juba aastatuhandeid kuulsust toonud. Arvukad alabastritöökojad ja -ärid kitsail tänavail annavad tunnistust iidse kunsti elujõust. Siin asub ka üks ülevaatlikumaid etruski muuseume Itaalias.

Peatume 13. sajandist suurepäraselt säilinud linnamüüriga miniatuurses Monteriggionis. Sienalaste kantsi kaitsev 2 värava ja 14 massiivse torniga müürikroon avaldas sügavat muljet juba Dante Alighierile.

Õhtupoolikul külastame “ilusate tornide linna” San Gimignanot, mis keskajal oli Rooma siirduvate ja sealt tulevate palverändurite kohtumiskoht. Keskajal ehtis linnasiluetti tervelt 72 torni- üks kõrgem kui teine, sest rivaalitsevad jõukad patriitsipered püüdsid üksteist elamu kõrgusega pidevalt üle trumbata, kuni sellele seadusega piir pandi. Kuigi torne on tänaseks alles vaid 14, pakub keskaegne linn veel nüüdki uhket vaatepilti ja uhked on ka vaated ümbritsevale maastikule.

Soovijatel on võimalik ühineda õhtusöögile kohalikus talumajapidamises, kus saab uudistada pererahva eluolu ja nautida õhtusööki mahetalu toodetest. Lisaks sellele saab nautida imepärast vaadet kaunilt valgustatud San Gimignano linnale.
Majutume kolmel järgneval ööl Toscana  piirkonna hotellis. 

5. PÄEV. RENESSANSI HÄLL FIRENZE - STRADA „CHIANTIGIANA“ - CHIANTI VEINID
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame Toscana pealinna Firenzesse.
Jalutuskäik vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja – Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Põikame sisse ka Firenze turule – siin müüakse ning pakutakse ka proovida erinevaid hõrgutavaid spetsialiteete, mis on toscana köögi niivõrd kuulsaks teinud. Soovijatega läheme naudime unustamatut panoraamvaadet linnale Michelangelo väljaku vaateplatvormil. Firenzes hea võimalus teha sisseoste või nautida firenze steiki - kuulsat bistecca fiorentinat mõnes kohalikus trattorias.

Tagasitee kulgeb läbi Chianti piirkonna Toscana südames. Meie teele jäävad traditsioonilised keraamikatöökojad ja musta kukega märgistatud Chianti Classico viinamäed Strada Chiantigiana kaunite vaadetega veiniteel. Jõuame kuulsusrikka ajalooga veinimõisa - tõelisesse castellosse, mille keldreis valmis vein juba 16. sajandil. Tutvume veinivalmistamise saladustega ja degusteerime kuulsat Chianti veini selle sünnikohas.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. SIENA - VAL D’ORCIA VAATED - BAGNO VIGNONI - PIENZA
Hommikusöök hotellis. 
Külastame Firenze keskaegset rivaali - Sienat. Kolmele künkale ehitatud iidse ülikoolilinna kaunis, merekarbikujuline peaväljak on igasuvise palio areeniks. Terrakota-toonides keskaegse linnasüdame aktsendiks on mitmevärvilise marmoriga kaunistatud katedraal. Ei ole juhus, et just siit on pärit nii Toscana parimad maiustused, kuulsaimad pühakud, kui ka maailma vanim tegutsev pank.

Sõidame Sienast lõuna poole ja imetleme Crete Senesi väga omapärast kuumaastikku ning Orcia oru klassikaliselt toskaanalikku ilu. Teeme peatuse Bagno Vignonis väikeses linnakeses, kus peaväljaku asemel on aurav kuumaveebassein ning kus Tarkovski filmis oma kuulsa linateose “Nostalgia”.
Pienza linnas (UNESCO) tutvume paavst Pius II Piccolomini utoopialinna planeeringuga. Arhitekt Bernardo Rossellino kaasabil suutis paljulapselisest ja vaesunud aadliperest pärit paavst muuta oma tagasihoidliku sünnipaiga Corsignano renessansiaja ideaallinnaks, kus järgiti ja viidi ellu tollase linnaplaneeringu põhimõtted. Väga hinnatud on pika ajalooga kohalik lambajuust il Cacio Pecorino di Pienza.

7. PÄEV. VILLA D’ESTE TIVOLIS
Hommikusöök hotellis. 
Alustame sõitu Lõuna-Itaaliasse. Teel läbime Umbria, Lazio ja Campania maakonnad.
Teeme peatuse Rooma lähedal Tivolis, et külastada kaunist Villa d’Este’t. Kardinal Ippolito d’Este suurepärane palee ja imepäraste purskkaevudega aed on kahtlematult üks parimaid renessanss arhitektuuri näiteid. 
Majutume Napoli piirkonnas.

8. PÄEV. OTSELEND NAPOLI - TALLINN
Suundume lennujaama. 
Aeg öelda arrivederci Italia! Lend Napoli-Tallinn kell 10:10-14:30 (lennunumber BT7702, kohalikud kellaajad).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. veebruar 2020
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee