Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - KOPENHAAGEN - KANGERLUSSUAQ 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn - Kopenhaagen.

Ekskursioon jalgsi Kopenhaagenis, mis on üks Skandinaavia vanimaid linnu, mille ajalugu algab 11. sajandil. Vabameelne ja demokraatlik, kuninglik ja mõnusalt kulgev on see linn. Kopenhaagen on üks ilusamaid linnu Euroopas, kus ajaloolise arhitektuuri detailiderohke külluslikkus sekundeerib kargele supermodernsele arhitektuurile. Radhusplats ja raekoda, börsihoone ja vanalinna südames toretsev Christiansborgi loss. Naaseme lennujaama ja lendame Kopenhaagenist Kangerlussuaq'i. Majutus hotellis Hotel Kangerlussuaq või sarnases kahel järgneval ööl.

2. PÄEV. KANGERLUSSUAQ 
Hommikusöök. 
Kangerlussuaq tähendab Suurt Fjordi ning siin asub saare tähtsaim lennuväli, mille rajasid II maailmasõja päevil ameeriklased. Sõidame jalutama iidsele jääkilbile, mis saare keskel võib olla isegi kuni 3 kilomeetrit paks. Kui kogu Gröönimaa jääkilp peaks ära sulama, tõuseks maailmamere tase seitse meetrit. Kangerlussuaqi piirkonnas on Gröönimaa kõige mitmekesisem loomastik. Hea õnne korral on siinsamas võimalik näha vaimustavaid loomi ja linde – muskusveiseid, polaarrebaseid, karibuusid ja pistrikke.

3. PÄEV. LEND KANGERLUSSUAQ - ILULISSAT, EKSKURSIOON ILULISSATIS - 
SOOVIJATELE ÖINE LAEVAKRUIIS (lisatasu eest)
Hommikusöök. 
Lend Kangerlussuaq - Ilulissat. Maaliline Ilulissati linnake asub 350 kilomeetrit polaarjoonest põhja pool. Ilulissat tähendab grööni keeles jäämäge. See Gröönimaa suuruselt kolmas linn asub 56 kilomeetri pikkuse fjordi suudmes, mis on täidetud tohutu suurte jäämägedega põhjapoolkera kõige „tootlikumast” liustikust. Kõige suuremad jäämäed võivad olla kuni kilomeetri kõrgused. Kuna 85-90% jäämäest on vee all, jäävad need hiiglased fjordi põhja pidama ning ei pääse vabaks enne, kui kuluvad väiksemaks ja tõus nad lahti päästab. Kui suurimad paistavad üle veepinna nagu 15-korruselised majad, siis väiksemad võivad meenutada hütti – ükski jäämägi pole ühesugune. Illulisati jääfjord kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ning on Gröönimaa populaarseim vaatamisväärsus. See piirkond on olnud aastatuhandeid ka erinevate Gröönimaa rannikul elavate kultuuride koduks. Praegu elab linnas peaaegu sama palju kelgukoeri kui inimesi – umbes 4500, mis näitab nende olulisust kohalikus transpordis.
Jalutame Ilulissati linnas. Näeme sadamas kalureid ning jahimeeste Braedteti (turgu), linna kirikut ning kuulsa maadeavastaja Knut Rasmusseni sünnimaja.
 
4. PÄEV. LOODUSMATK
Hommikusöök. 
Teeme jalgsimatka Sermermiuti, mis on 4000 aasta jooksul olnud koduks mitmetele inuiti kultuuridele. Tänaselgi päeval on piirkonnas näha muistse asustuse jälgi, sh ka arheoloogiliste väljakaevamiste tulemusel. Siin on ka vanad inuiti matmispaigad. Sermermiut jäeti maha 1850. aastal, kui viimane elanik kolis Ilulissati.

Matka käigus tutvume Gröönimaa taimestiku, loomastikuga ja geoloogiaga ning imetleme võrratuid vaateid Kællingekløfteni kaljult mägedele ja jääfjordile, kus võib hea õnne korral ka vaalu näha. Linnakärast eemal on kõik helid hoopis teised ja jäämägede kokkupõrge kostab mürinana. Erik Punase antud nimi Gröönimaale (roheline maa), ei pea enamuse aja aastast paika, rohelus ilmestab maastikku siin ainult paaril kuul aastas, kuid siis loodus lokkab ja ilm võib üsna suviselt soe olla.

5. PÄEV. LOODUSMATK - SOOVIJATELE VAALAVAATLUS ja/või öine laevakruiis (lisatasu eest)
Hommikusöök. 
Soovijail võimalik osa saada vaalavaatlusest (lisatasu eest). Gröönimaa ranniku ääres võib suve teisel poolel ja varasügisel näha erinevaid vaalaliike, sealhulgas maailma suurimat imetajat sinivaala. Pärastlõunal võtame ette kerge matka. Vaba aeg Ilulissatis.

6. PÄEV. KOERTEKASVANDUS - LEND ILULISSAT - KANGERLUSSAQ 
Hommikusöök.
Külastame koertekasvandust (pilet lisatasu eest).
Transfeer lennujaama ja lend Ilulissat - Kangerlussuaq. Majutus meile juba tuttavas hotellis Hotel Kangerlussuaq või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök looduskaunis restoranis (lisatasu eest, koos transfeeriga).

7. PÄEV. KANGERLUSSUAQ, LEND KOPENHAAGENISSE 
Hommikusöök. 
Kangerlussuaqi asutasid ameeriklased, rajades 1941. aastal siia ühe suurima sõjaväebaasi ja lennuvälja Gröönimaal. Pärast sõda pidas USA külma sõja tõttu baasi edasi kuni N. Liidu kokkuvarisemiseni 1992. aastal. Kuigi ka praegu on USA õhuväel endises baasis väike eriväeosa, on nüüd tegemist tavalise asula ja tsiviillennuväljaga. Tutvume Kangerlussuaqi õhuväebaasiga kohalikus muuseumis, teeme piirkonnas jalutuskäigu. Lend Kangerlussuaq - Kopenhaagen. Majutus Kopenhaageni lennujaama piirkonnas.

8. PÄEV. KOPENHAAGEN, LEND KOPENHAAGEN - TALLINN
Hommikusöök. 
Lend Tallinnasse.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 05. august 2020
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee