Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - KOPENHAAGEN - KANGERLUSSUAQ 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. 
Lend Tallinn - Riia ja Riia - Kopenhaagen (kohalikud kellaajad, airBalticu liinilennud), lend Kopenhaagen - Kangerlussuaq (kohalikud kellaajad, lennunumber GL781). Lõplik lennugraafik täpsustamisel. Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!

Kangerlussuaq tähendab Suurt Fjordi ning siin asub saare tähtsaim lennuväli, mille rajasid II maailmasõja päevil ameeriklased. Saabudes Gröönimaale, alustame tutvumist selle imelise maaga. Sõidame jalutuma iidsel jääkilbil, mis saare keskel võib olla kuni 3 kilomeetrit paks. Kui kogu Gröönimaa jääkilp peaks ära sulama, tõuseks maailmamere tase seitse meetrit.

Kangerlussuaqi piirkonnas on Gröönimaa kõige mitmekesisem loomastik. Hea õnne korral on siinsamas võimalik näha vaimustavaid loomi ja linde – muskusveiseid, polaarrebaseid, karibuusid ja pistrikke. Majutus hotellis. 
 
Gröönimaa, Arktika, põhjapoolus, eksootikareis, seiklusreis, puhkusereis, kultuurireis, ekspeditsioon, Baltic Tours
2. PÄEV. LEND KANGERLUSSAQ - ILULISSAT, EKSKURSIOON ILULISSATIS 
ÖINE LAEVAKRUIIS (lisatasu eest)
Hommikusöök. Lendame maalilisse Ilulissati linnakesse, mis asub 350 kilomeetrit polaarjoonest põhja pool. Ilulissat tähendab grööni keeles jäämäge. See Gröönimaa suuruselt kolmas linn asub 56 kilomeetri pikkuse fjordi suudmes, mis on täidetud tohutu suurte jäämägedega põhjapoolkera kõige „tootlikumast” liustikust. Kõige suuremad jäämäed võivad olla kuni kilomeetri kõrgused. Kuna 85-90% jäämäest on vee all, jäävad need hiiglased fjordi põhja pidama ning ei pääse vabaks enne, kui kuluvad väiksemaks ja tõus nad lahti päästab. Kui suurimad paistavad üle veepinna nagu 15-korruselised majad, siis väiksemad võivad meenutada hütti – ükski jäämägi pole ühesugune. Illulisati jääfjord kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ning on Gröönimaa populaarseim vaatamisväärsus. 

See piirkond on olnud aastatuhandeid ka erinevate Gröönimaa rannikul elavate kultuuride koduks. Praegu elab linnas peaaegu sama palju kelgukoeri kui inimesi – umbes 4500, mis näitab nende olulisust kohalikus transpordis. 

Jalutame Ilulissati linnas. Näeme sadamas kalureid ning jahimeeste Braedteti (turgu), linna kirikut ning kuulsa maadeavastaja Knut Rasmusseni sünnimaja. Majutus hotellis Avannaa või hubases BB majutuses Ilullissatis kolmel järgneval ööl.

Öösel – kuid polaarpäeva õdusa hämaruse tingimustes - võib osaleda laevakruiisil jäämägede vahel (lisatasu eest, ettetellimisel). Neil „kuldsetel tundidel“ paistavad jäämäed eriti imetlusväärsed. Polaarpäevas ja jäämägede keskel võib aja tavaline tähendus kaduda, sest päeval pole õiget algust ega lõppu.
 
Gröönimaa, Arktika, põhjapoolus, eksootikareis, seiklusreis, puhkusereis, kultuurireis, ekspeditsioon, Baltic Tours3. PÄEV. VABA PÄEV VÕI VAALAVAATLUS (lisatasu eest)
Hommikusöök. Erik Punase antud nimi Gröönimaale (roheline maa), ei pea enamuse aja aastast paika, rohelus ilmestab maastikku siin ainult paaril kuul aastas, kuid siis loodus lokkab ja ilm võib üsna suviselt soe olla. Seda muidugi mitte merel. Soovijail on võimalik osa saada vaalavaatlusest (lisatasu eest). Gröönimaa ranniku ääres võib suve teisel poolel ja varasügisel näha erinevaid vaalaliike, sealhulgas maailma suurimat imetajat sinivaala. 
 
4. PÄEV. LOODUSMATK
Hommikusöök. Teeme jalgsimatka Sermermiuti, mis on 4000 aasta jooksul olnud koduks mitmetele inuiti kultuuridele. Tänaselgi päeval on piirkonnas näha muistse asustuse jälgi, sh ka arheoloogiliste väljakaevamiste tulemusel. Siin on ka vanad inuiti matmispaigad. Sermermiut jäeti maha 1850. aastal, kui viimane elanik kolis Ilulissati. 

Matka käigus tutvume Gröönimaa taimestiku, loomastikuga ja geoloogiaga ning imetleme võrratuid vaateid Kællingekløfteni kaljult mägedele ja jääfjordile, kus võib hea õnne korral ka vaalu näha. Linnakärast eemal on kõik helid hoopis teised ja jäämägede kokkupõrge kostab mürinana. 
 
5. PÄEV. VABA PÄEV ILULISSATIS, LEND ILULISSAT - KANGERLUSSAQ 
Hommikusöök. Vaba päev Ilulissatis. Soovijatele pakume lendu fjordide ja jääväljade kohal (lisatasu eest), mis annab erakordse võimaluse imetleda võimsat jääkilpi taevast. Kuna lennuk on väike, on kõigile tagatud hea vaade.
Transfeer lennujaama ja lend Ilulissat - Kangerlussuaq. Majutus meile juba tuttavas hotellis Kangerlussaqis.
 
6. PÄEV. KANGERLUSSUAQ, LEND KOPENHAAGENISSE 
Hommikusöök. Kangerlussuaqi asutasid ameeriklased, rajades 1941. aastal siia ühe suurima sõjaväebaasi ja lennuvälja Gröönimaal. Pärast sõda pidas USA külma sõja tõttu baasi edasi kuni N. Liidu kokkuvarisemiseni 1992. aastal. Kuigi ka praegu on USA õhuväel endises baasis väike eriväeosa, on nüüd tegemist tavalise asula ja tsiviillennuväljaga. Tutvume Kangerlussuaqi õhuväebaasiga kohalikus muuseumis, teeme piirkonnas jalutuskäigu. Lend Kangerlussuaq - Kopenhaagen. Majutus hotellis Kopenhaageni kesklinnas.

Gröönimaa, Arktika, põhjapoolus, eksootikareis, seiklusreis, puhkusereis, kultuurireis, ekspeditsioon, Baltic Tours7. PÄEV. KOPENHAAGEN, LEND KOPENHAAGEN - TALLINN
Hommikusöök. Hommikune ekskursioon jalgsi Kopenhaagenis, mis on üks Skandinaavia vanimaid linnu, mille ajalugu algab 11. sajandil. Vabameelne ja demokraatlik, kuninglik ja mõnusalt kulgev on see linn. Kopenhaagen on üks ilusamaid linnu Euroopas, kus ajaloolise arhitektuuri detailiderohke külluslikkus sekundeerib kargele supermodernsele arhitektuurile. Radhusplats ja raekoda, börsihoone ja vanalinna südames toretsev Christiansborgi loss. Lend Tallinnasse (lennugraafik täpsustamisel).

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 19. juuli 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee