Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT - SANTORINI 
Kogunemine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.45. Lend Tallinn - Frankfurt kl 06.20-07.50; Frankfurt - Thira Santorini kl 12.50-16.50 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Transfeer Kamari kuurortisse. Majutus kõik 7 ööd ***hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. OIA, FIRA
Hommikusöök. 
Sõidame Santorini ilmselt kõige tuntumasse paika, kõikidelt postkaartidelt tuntud Oia linna. Kaljuserval rippuvasse Oiasse viib maaliline tee, mida ühelt poolt palistavad kaljud ja teiselt poolt meri. Küla on ehitatud traditsioonilisel viisil – siniste kuplitega kirikud vahelduvad ümarate katustega elumajadega, millest osad on ehitatud kaljusse uuristatud niššidesse. Jalutuskäik linnas. Santorinil on palju kohti, kust teha imelisi pilte saare unikaalsest maastikust.

Edasi suundume pealinna Fira (Thira), mida võib pidada omaette nähtuseks. Traditsioonilised Kreeka väikesed majad, siniste kuplitega kirikud, päikesevalgusest üleujutatud rõdud, astmelised tänavad ja kõige selle taustaks ümber musta vulkaanisaare voogav lõputu sinine meri. Fira on ehitatud kunagise vulkaani kraatri äärele ning piltlikult öeldes ripub kraatri kohal. Pole midagi hingekosutavamat, kui istuda mõnel kraatri serval „rippuval“ terassil, nautida head sööki ja jooki ning lasta silmadel puhata kirgassinisel Vahemerel. Vaba aeg jalutuskäiguks Fira kitsukestel tänavatel, et nautida imelisi vaateid. Lummavale loodusvaatele lisavad põnevust hiiglaslikul kaljurahnul asuvad Scarose kindluse varemed. Sõit tagasi hotelli. Vaba pärastlõuna puhkuseks.

3. PÄEV. PROHVET ELIASE KLOOSTER, AKROTIRI, VEINIKELDER
Hommikusöök. 
Sõidame Santorini kõrgeimale mäele, mis on oma nime saanud sinna 1712. a. ehitatud Prohvet Eliase kloostri järgi. Tee 565 m kõrgusele mäele kulgeb läbi viinamarjaväljade ja pakub kauneid panoraamvaateid. Sadu aastaid oli Eliase klooster saare tähtsaim ja rikkaim usukeskus. Majandusliku edu kindlustas kloostri oma laevastik, mis võimaldas kaubelda Egeusel ja kohati üle terve Vahemere. 

Suundume edasi saare lõunaossa. Akrotiri on üks vanemaid eelajaloolisi asulaid Egeuse mere saartel. Esimesed asukad saabusid siia vähemalt 6000 aastat tagasi. Külastame Akrotiri arheoloogilist ala, kus tutvume 3500 aastat laava all olnud iidse linna ja Minose kultuuri tippsaavutustega. Linna kõrget arengut tõestavad haruldaselt hästi säilinud drenaažisüsteemid, mitmekorruselised keerukate konstruktsioonidega ehitised ning kunstipärased seinamaalid. Linn jäeti maha pisut enne suurt vulkaanipurset 16.saj eKr. Pidevad maavärinad olid inimesi nii palju hirmutanud, et koliti ümber uutele asumaadele. Paks laavakiht kattis kogu linna aastatuhandeteks, konserveerides selle tulevastele põlvedele. Väljakaevamistel päevavalgele toodud hinnalised leiud on täiustanud meie ajalootundmist samaväärselt Pompeji’ga.

Päeva lõpetame viinamarjaväljade keskel asuva veinikoja külastusega. Kuuleme ja näeme, kuidas siinsel vulkaanilisel saarel kasvatatakse viinamarju, ning degusteerime veine. Soovijad saavad kohalikku toodangut kaasa osta. Sõit tagasi hotelli.

4. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS, soovijatele PÄIKESELOOJANGU KRUIIS KOOS ÕHTUSÖÖGIGA
Hommikusöök.
Vaba päev puhkuseks. Soovijatega läheme pärastlõunal päikeseloojangu kruiisile (lisatasu eest). 
Transfeer viib meid Athiniosi sadamasse, kust väljub purjelaev “Afroditi” Santorini kaldeerasse. Just merelt avanevad kõige suurejoonelisemad vaated värvilistele kaljudele, mille tipus asuvad valged linnad justkui lumemütsid. Suuremad naabersaared moodustavad koos Santoriniga ühtse ringikujulise laguuni, mis on jäänuk iidsest vulkaanist. Esimese peatuse teeme punakspruuni kivimiga Nea Kameni saarel, kus siiani tegutseb aktiivne vulkaan. Vaba aeg saarel ringi vaatamiseks, soovijad saavad tõusta Nea Kameni tegevvulkaani tippu kraatrite vahele, kust avaneb suurepärane vaade Santorini peasaare dramaatilisele kaljurannikule. Edasi suundume Palea Kameni saarele, mille kuumalt põksuv maapõu endast kuumaveeallikatega märku annab. Peatus kuumaveallikates suplemiseks (sinna pääseb vaid laevalt ujudes). Seejärel sõidame Thirassia saare lähistele, kus meri on alati rahulik. Õhtusöök, söögi kõrvale on tasuta vesi ja vein. Seejärel jätkub sõit Oia lahte, kus naudime päikese aeglast laskumist kustunud vulkaani kõrgete servade taha, Oia ja Fira külade valgete majade seinad värvuvad punastes, oranžides toonides.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid5. PÄEV. MESA GONIA, PANAGIA, MESARIA, PYRGOS, MEGALOCHORI, EMBORIO, PERISSA
Hommikusöök.
Tutvume Santorini igapäevaeluga ja heidame pilgu väikeküladele. Külakesed asuvad enamasti kõrgel kaljul. Ekseldes valgete tänavate, arvukate treppide ja romantiliste sisehoovide labürindis jõuab varem või hiljem terrassile, kus igas ilmakaares paistab meri. Käime Mesa Gonias, külas, mis sai 1956. a. maavärinas kõvasti kannatada ja kust suur osa elanikke on ümber asunud Kemarisse. Tänaselgi päeval luusivat mööda tühje tänavaid enamasti vaid kummitused ja seetõttu kutsutakse Mesa Goniat ka kummitustekülaks. Siiski viimastel aastatel on hakatud küla ka osaliselt taastama ja vaatamist väärib siinne traditsiooniline arhitektuur.

Edasi suundume aedadest ja viinamarjaistandustest ümbritsetud Messaria külla. Siinsed inimesed elatuvadki põhiliselt põllumajandusest, eelkõige veinitootmisest. Paari viimase aasta jooksul on Messariasse hakanud kerkima luksuslikud villad ja mitmesugused poekesed. Teeme peatuse Pyrgose külas, kust avanevad imelised vaated Santorinile ja kus on suurepärane vana külakeskus oma traditsiooniliste elamute, bütsantsiagsete kirikute ja veneetsiaaegse kindlusega mäetipul. Kuni 1800-ndate aastate alguseni oli Pyrgos saare pealinnaks. Viinamarjaistandustest ümbritsetud Megalochori on Santorini kõige tüüpilisem ja vaiksem küla, millele on iseloomulikud munakivisillutisega tänavad ja võlvidega majad. Saare keskosas asuva kauni Emporio küla lähedal näeme mägede otsas paiknevaid tuuleveskeid. Päeva lõpetame Perissas, kus soovijad saavad minna sööma ning ujuma. Sõit tagasi hotelli.

6. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS, soovijatele väljasõit THIRA ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. 
Vaba päev puhkuseks. Soovijatele poolepäevane väljasõit antiikse Thira arheoloogilisele alale (lisatasu eest). 
Thira on Akrotiri kõrval Santorini ajaloos teise tähtsa ajalooperioodi keskus. Paar sajandit pärast Akrotiri ja minose kultuuri hävitanud vulkaanipurset seisis saar tühjana. 9.saj. eKr jõudsid siia uued asunikud ja sättisid ennast elama saare idapoolsele järsule ja raskesti vallutatavale mäenõlvale. Linn, millele anti pealiku järgi nimeks Thira, kasvas jõudsalt ja oli hellenistlikul perioodil pealinna staatuses. Väljakaevamiste käigus on toodud päevavalgele iidne heal järjel linn, mille omaaegsest jõukusest saab ülevaate vanadel tänavatel jalutades ja erinevatest hoonetest säilinud varemetesse sisse põigates. 369 m kõrguselt mäetipust avanev vaade on enneolematult võimas. Külastame ka Thira muuseumi, kus on eksponeeritud väljakaevamistel päevavalgele toodud rikkused. Hämmastavad leiud monumentaalskulptuuri valdkonnast, lummavad seinamaalingud, rikkalik kollektsioon savinõudest, peenelt töödeldud vaasimaalingud ja elegantsed ehted…

7. PÄEV. VABA PÄEV
Hommikusöök. 
Vaba päev puhkuseks.

8. PÄEV. LEND SANTORINI - FRANKFURT - TALLINN
Hommikusöök. 
Ennelõuna puhkuseks. Hotelli toad tuleb vabastada kl 12.00 (asjad saab jätta pagasiruumi). Transfeer lennujaama. 
Lend Thira Santorini - Frankfurt kl 17.35-19.45; Frankfurt - Tallinn kl 21.15-00.30 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 11. jaanuar 2021
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee