Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN – ISTANBUL JA LEND ISTANBUL – ADDIS ABEBA
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. 
Lennud Tallinn - Istanbul ja Istanbul - Addis Abeba (lennuajad täpsustamisel).
Saabumisel transfeer hotelli.
 
2. PÄEV. ADDIS ABEBA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Tutvume Etioopia pealinnaga, Menelik II rajatud kirikutega ja paleega, kus on eksponeeritud 19. sajandi mööbel, relvad, kuninglikud rõivad ning hinnalised vääriskividega kaunistaud sakraalsed esemed. Külastame rahvusmuuseumi, mis asub endises Haile Selassie palees, kus muu huvitava hulgas on võimalus näha ka 3,2 miljonit aastat tagasi elanud hominini (Australopithecus afarensis) kuulsa Lucy skeletti. Õhtusöök hotellis.
 
aafrika, etioopia, eksootikareis, seiklusreis, loodusreis, rühmareis, safari, safari reis, eestikeelne ringreis, eestikeelne rühmareis, baltic tours
3. PÄEV. LEND ADDIS ABEBA - ARBAMINCH, CHENCHA JA DORZE HÕIM
Hommikusöök. 
Lahkume pealinnast ning suundume lennujaama, et lennata Lõuna-Etioopiasse. Lend Addis Abeba - Arbaminch (lennuajad täpsustamisel).

Jõudes Arbaminchi, suundume edasi Gughe mägedesse Chencha külla, et tutvuda kuulsate ehitajate - dorze hõimuga, kelle bambuseritvadest ja banaanilehtedest kahekorruselised majad pidavat püsima kuni 80 aastat.

Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Paradise Lodge's*** või sarnases.

4. PÄEV. ARBAMINCH - CHAMO JÄRV
Hommikusöök. 
Hommikupoolikul sõidame paika, kust avanevad kõige paremad vaated Arbaminchi lähistel asuvatele Abaya ja Chamo kaksikjärvedele. Täiusliku kujuga mäeseljandik, mida kutsutakse Jumalate sillaks, asub kahe järve vahel ja otsekui poolitab siinsed vapustavad maastikud. Paaritunnisel paadiretkel Chamo järvel on võimalus näha jõehobusid ja krokodille. Järve ääres elavad ka kolm erinevat ahviliiki - paavianid, vervetahvid ja koolobused.

Õhtul külastame krokodillifarmi, saame ringi uudistada ning maitsta tõelist Etioopia kohvi.

5. PÄEV. ARBAMINCH – KEY AFER – JINKA
Hommikusöök. 
Lahkume Arbaminchist ja alustame sõitu Jinkasse Omo orus. Teekond kulgeb Konso ja Weito kaudu. Külastame tsemai hõimu perekonda. Key Aferis uudistame kirevat Bena turgu. Siia tulevad erinevate hõimude esindajad: tsemaid Weitost, hamerid Dimeikast ja ari rahvas Jinkast. Põneval ja värvikireval turul saab uudistada erinevaid rõivaid, mustreid ja ehteid.

Jätkame teekonda Jinkasse, mis on ka Mago rahvuspargi väravaks. Siin teeme tutvust aride hõimuga ja vaatame kuidas nad leiba küpsetavad, sepatööd teevad jm. Majutus hotellis Jinka Resort*** või sarnases. Õhtusöök.

6. PÄEV. JINKA – MAGO RAHVUSPARK – TURMI
Hommikusöök. 
Sõidame Mago rahvusparki ja käime mursi hõimu külades. Mago rahvuspark asub Omo jõe idakaldal ja siinsed kõrgused merepinnast kõiguvad 450 ja 2528 meetri vahel. Mago rahvuspargi lõunaservas elab eraldatuses mursi hõim. Mursid on tuntud eelkõige selle poolest, et naised kannavad venitatud alahuulel savist või puust ketast. Mida suurem taldrik, seda kaunim naine. Kohaliku pärimuse järgi hakati huuli venitama, et naisi päästa orjusesse müümisest, hiljem hakati seda ilusaks pidama. Mursid on väärikas ja iseteadev rahvas. Õhtuks jõuame Turmisse ja tutvume hamerite hõimu eluga. Ööbimine ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Turmis Buska Lodge's*** või sarnases.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. TURMI – OMORATE – TURMI
Hommikusöök. 
Külastame dasenchi/gelebi rahvast, kes elavad Omo jõe kaldal. Ületame jõe kohalike poolt valmistatud paadiga. Keenia piiri lähedal Turkana järve põhjakaldal elav rahvas, keda kutsutakse ka galeb või geleb, on põlistest aegadest olnud karjakasvatajad-nomaadid. Viimasel ajal on nad jäänud rohkem paikseks ja hakanud ka põldu harima ja kalapüügiga tegelema. Naised hoolitsevad majapidamiste eest ja mehed käivad öösiti krokodille küttimas.

8. PÄEV. TURMI – KONSO
Hommikusöök. 
Lahkume Turmist ja sõidame Konso külla. Konsode ainulaadsed kividest ehitatud kindluskülad on kantud ka UNESCO maailmapärandisse. Vaatame üle puunikerduste tegijaid, generatsioonide samba, kohtume vanemate elanikega ja õpime nende elu tundma. Majutume Korebta Lodge's või sarnases. Õhtusöök.

9. PÄEV. SHASHEMENE – HAWASSA
Hommikusöök. 
Alustame teekonda uuesti põhja poole. Külastame allaabade hõimu. Sashemene on linnake Kairost Kaplinna kulgeval Trans-Aafrika teel. 1948. aastal annetas Haile Selassie 2 km² isiklikku maad siia kogunenud rastafari kogukonnale. Hoolimata vintsutustest on see kogukond siiani säilinud.
Õhtuks saabume Hawassasse ja majutume järveäärses hotellis Haile Lodge Hawassa**** või sarnases. Õhtusöök.

10. PÄEV. SÕIT ADDIS ABEBASSE – FOLKLOORIÕHTU
Hommikusöök. 
Varahommikul külastame Hawassa kalaturgu ja võimalusel võtame ette paadiretke, et tutvuda jõehobude eluga. Jätkame teekonda Addis Abebasse.
Õhtul toimub Addis Abebas ühine õhtusöök koos folkloorikavaga.
Pärast õhtusööki transfeer lennujaama.

11. PÄEV. LEND ADDIS ABEBA – ISTANBUL, LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Addis Abeba - Istanbul ja lend Istanbul - Tallinn (lennuajad täpsustamisel).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 30. november 2020
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee