Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN – ISTANBUL JA LEND ISTANBUL – ADDIS ABEBA
Koguneme kell 11:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. 
Lennud Tallinn - Istanbul kell 13:00-17:25 ja Istanbul - Addis Abeba kell 19:35-00:55  (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1422 ja TK0676).
Saabumisel transfeer hotelli.
 
2. PÄEV. ADDIS ABEBA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Tutvume Etioopia pealinnaga, Menelik II rajatud kirikutega ja paleega, kus on eksponeeritud 19. sajandi mööbel, relvad, kuninglikud rõivad ning hinnalised vääriskividega kaunistaud sakraalsed esemed. Külastame rahvusmuuseumi, mis asub endises Haile Selassie palees, kus muu huvitava hulgas on võimalus näha ka 3,2 miljonit aastat tagasi elanud hominini (Australopithecus afarensis) kuulsa Lucy skeletti. Õhtusöök hotellis.
 
aafrika, etioopia, eksootikareis, seiklusreis, loodusreis, rühmareis, safari, safari reis, eestikeelne ringreis, eestikeelne rühmareis, baltic tours3. PÄEV. ADDIS ABEBA - TIYA - AWASSA
Hommikusöök. Lahkume pealinnast ning suundume oma ringsõidule.
Külastame Tiya arheoloogilist ala (UNESCO). Siin näeme omapäraseid graveeritud hauasambaid 12.–14. sajandist. Melka Kunture nimelises paigas on arheoloogid avastanud eelajaloolise tööriistade valmistamise asula. Pärastlõunal saabumine Awassasse ja majutus järveäärses hotellis.
Võimalusel võtame ette paadiretke, et tutvuda jõehobude eluga. Õhtusöök.

4. PÄEV. AWASSA - SENKELE PARK - SHASHEMENE – CHENCHA JA DORZE HÕIM - ARBAMINCH
Hommikusöök. Varahommikul külastame Awassa kalaturgu, kus lisaks kihavale turumelule võib kohata ka põnevaid linnuliike, sealhulgas marabud ja pelikanid. 

Senkelle looduskaitseala akaatsiasaludega kaetud maastikel võib kohata mitmeid loomaliike, eriti aga graatsilisi kondoli antiloope, kudu antiloope ja tähnilisi hüääne. Looduskaitsealal on loendatud vähemalt 91 erinevat linnuliiki. Sashemene on linnake Kairost Kaplinna kulgeval Trans-Aafrika teel. 1948. aastal annetas Haile Selassie 2 km² isiklikku maad siia kogunenud rastafari kogukonnale. Hoolimata vintsutustest on see kogukond siiani säilinud.
Põikame Gughe mägedesse Chencha külla, et tutvuda kuulsate ehitajate - dorze hõimuga, kelle bambuseritvadest ja banaanilehtedest kahekorruselised majad pidavat püsima kuni 80 aastat. Jõuame oma teekonnal Arbaminchi.
Majutus ja õhtusöögid.
 
5. PÄEV. ARBAMINCH - NECH SARI LOODUSKAITSEALA
Hommikusöök. Hommikupoolikul sõidame paika, kust avanevad kõige paremad vaated Arbaminchi lähistel asuvatele Abaya ja Chamo kaksikjärvedele. Täiusliku kujuga mäeseljandik, mida kutsutakse Jumalate sillaks, asub kahe järve vahel ja otsekui poolitab siinsed vapustavad maastikud.
Paaritunnine paadiretk Nech Sari looduskaitsealale ning mõnus loodusmatk, mille käigus on võimalus kohata nii sebrasid kui ka gaselle.

aafrika, etioopia, eksootikareis, seiklusreis, loodusreis, rühmareis, safari, safari reis, eestikeelne ringreis, eestikeelne rühmareis, baltic tours6.PÄEV. ARBAMINCH – KEY AFER – JINKA
Hommikusöök. Lahkume Arbaminchist ja alustame sõitu Jinkasse Omo orus. Teekond kulgeb Konso ja Weito kaudu. Key Aferis uudistame kirevat Bena turgu. Siia tulevad erinevate hõimude esindajad: tsemaid Weitost, hamerid Dimeikast ja ari rahvas Jinkast. Põneval ja värvikireval turul saab uudistada erinevaid rõivaid, mustreid ja ehteid.
Jätkame teekonda Jinkasse, mis on ka Mago rahvuspargi väravaks. Õhtusöök.

7. PÄEV. JINKA – MAGO RAHVUSPARK – TURMI
Hommikusöök. Sõidame Mago rahvusparki ja käime mursi hõimu külades. Mago rahvuspark asub Omo jõe idakaldal ja siinsed kõrgused merepinnast kõiguvad 450 ja 2528 meetri vahel. Mago rahvuspargi lõunaservas elab eraldatuses mursi hõim. Mursid on tuntud eelkõige selle poolest, et naised kannavad venitatud alahuulel savist või puust ketast. Mida suurem taldrik, seda kaunim naine. Kohaliku pärimuse järgi hakati huuli venitama, et naisi päästa orjusesse müümisest, hiljem hakati seda ilusaks pidama. Mursid on väärikas ja iseteadev rahvas.
Dimekas külastame taas kohalikku turgu kuhu tuleb kauplema ka karo hõimu rahvas.
Ööbimine ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Turmis.

8. PÄEV. TURMI – OMORATE – TURMI
Hommikusöök. Külastame dasenchi/gelebi rahvast, kes elavad Omo jõe kaldal. Ületame jõe kohalike poolt valmistatud paadiga. Keenia piiri lähedal Turkana järve põhjakaldal elav rahvas, keda kutsutakse ka galeb või geleb, on põlistest aegadest olnud karjakasvatajad-nomaadid. Viimasel ajal on nad jäänud rohkem paikseks ja hakanud ka põldu harima ja kalapüügiga tegelema. Naised hoolitsevad majapidamiste eest ja mehed käivad öösiti krokodille küttimas.

Sõidame tutvuma karo hõimu rahvaga. Karosid arvatakse olevat vaid umbes 1500 inimest, nad on tuntud ka oma kehamaalingute poolest.
 
9. PÄEV. TURMI – KONSO
Hommikusöök. Lahkume Turmist ja sõidame Konso külla. Vaatame üle puunikerduste tegijaid, kohtume vanemate elanikega ja õpime nende elu tundma. Õhtusöök.

10. PÄEV. LEND ARBAMINCH - ADDIS ABEBA
Suundume lennujaama, lend Arbaminch - Addis Abeba.
Õhtul toimub Addis Abebas ühine õhtusöök koos folkloorikavaga.
Pärast õhtusööki transfeer lennujaama.

11. PÄEV. LEND ADDIS ABEBA – ISTANBUL, LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Addis Abeba – Istanbul kell 01:50-07:30 ja lend Istanbul – Tallinn kell 09:40-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK0677 ja TK1421). 

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. detsember 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee