Ehedat soojamaapuhkust otsides on õigustatult oma koha populaarsemate sihtkohtade seas ära teeninud ka Türgi, kus tuntuimateks kuurortiteks on AlanyaAntalyaBelekm Side, Kemer ning Marmaris ja Bodrum. Nagu ikka - lisaks soojale mereveele ning ihaldatule päikesereisile pakutakse siin meelipaeluvat kombinatsiooni kõige müstilisematest maastikest, suurepärasest arhitektuurist ning rikkast ajaloopärandist...

Alanya on mõnusalt paraja suurusega: hõlmatav, samas piisavalt võimalusi ja meelelahutust pakkuv. Alanya maamärgiks on lõputult romantiline mägine poolsaar, mis lõikab linna ja selle rannad kaheks. Maastik ja vaated meenutavad nii Prantsuse Rivierat kui ka Kreetat. Mäelt avaneb vaade valgete purjedega pikitud merele ja linnale. Alanyal on 2 pikka valge liivaga randa. Poolsaarest idas on sadam ja Keykubati rand. Lääne pool Kleopatra rand, mille nimi tuleb sellest, et siin peesitas Kleopatra ise!

Antalya asub rannikutasandikel Tauruse mäeaheliku ja mere vahel, kus loodus on imekaunis ja vaheldusrikas. Tauruse mägedest allavoolavad jõed moodustavad kauneid koski ja kärestikke, millest laskumine kuulub puhkusereisi adrenaliinimõnude hulka. Antalya linn pole kuurortina ise kõige atraktiivsem. Paremad hotellid asuvad linnaserval mere ääres või linnast pisut kaugemal. Populaarseim on 10 km ida poole jääv mitme kilomeetrine tumeda liivaga Lara rand, kus leiab palju rannateenuseid ja luksuskuurorteid.

Belek on tuntud kui suurejooneliste viietärni - hotellide ning kaasaegse arhitektuuriga kuurort, mis edukalt harmoneerub maalilise maastikuga: laiad liivarannad, kristallpuhas merevesi, ratsutamisvõimalused ja golfiväljakud.

Marmaris on üks Türgi eliitpuhkepiirkondadest - kristallselge veega merelaht, kilomeetrite pikkune rannajoon ja lahel ankrus olevad vanad purjekad loovad tõeliselt lõõgastava puhkusemeeleolu. Heatasemelised hotellikompleksid otse Egeuse mere rannas pakuvad suurepäraseid puhkevõimalusi nii lastega peredele kui seikluste otsijatele. Ei puudu isegi ehtsa jääga liuväli otse rannas ja adrenaliinitaset tõstev seiklusrada puude latvades. Hamam – moslemitele traditsiooniline pesemise ja lõõgastumise paik annab mõnusa alguse teiegi puhkusele. Aasia kultuuri eripärad, värvikirevus, vürtside lõhn ja melu kohalikul bazaaril pakuvad põnevat vaheldust Euroopast tulnud puhkajatele. Türgi köök on kuulus oma maitseelamuste poolest. - türklased valmistavad toitu pühendumusega ning sama kehtib ka toidu nautimise kohta. Palju pakutakse lihatoite, peamiselt lambaliha aga ka kala. Kasutatakse hulgaliselt köögivilju, oliivõli, juustu ja riisi.

Reisid Türki toimuvad perioodil 30.03.2024 - 06.11.2024.

Parimad hotellid :


PERE
AKKA Alinda 5* AI+ Kiris
AKKA Antedon 5* UAI Kemer/Beldibi
Starlight Resort 5* UAI Side / Kizilagac
Kamelya Aishen K Club 5* UAI Side / Colakli
Kamelya Fulya Hotel 5* UAI Side / Colakli
Kamelya Selin Hotel 5* UAI Side / Colakli
Marti Myra 5* UAI Kemer / Tekirova

LUX
LIU Resort 5* UAI  Manvgat
Cullinan Belek 5*  UAI Belek
Regnum Carya 5* UAI BelekKüsi lisainfot ja pakkumist :
 📞6 300 400
 📩 Küsi lisainfot ja pakkumistViimati uuendatud 02. mai 2024
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee