Avasta Lõuna-Aafrika mitmenäolist palet! 

Lõuna-Aafrika Vabariik on sihtkoht neile, kes otsivad midagi erilist – kohta, mis jääks kaugele tšarterlendudest ja massiturismist. Lõuna-Aafrika Vabariik on läbi teinud arengu ning kunagi vaid metsiku loodusega kaetud riigist on saanud põnev kombinatsioon kaasaegsest tsivilisatsioonist ja puutumatust loodusest. Loomulikult tasub külastada erinevaid rahvusparke, kus saab osa võtta safaritest nii päeval kui ka öösel. Veinisõpradel tasub sõita avastama Lõuna-Aafrika kuulsaid veinikeldreid  lõunarannikul. Garden Route ja Panorama Route pakuvad maalilisi vaateid ja sobivad ideaalselt omal käel rendiautoga avastamiseks. Oma vapustava looduse ning inimestest õhkuva soojusega ei jäta Lõuna-Aafrika kedagi külmaks!

Millal külastada? Parim aeg Lõuna-Aafrika külastamiseks on novembrist märtsini, mil seal on suvi. Aga ka kevadel ja sügisel on omad võlud: kevadel on Aafrika õites ja sügis-talvisel ajal näeb safaril kõige rohkem loomi.
Tegemist on individuaalreisiga. Allolev pakett ja hind on kokku pandud näidise ja soovitusena. Võimalusi reisi kombineerimiseks on lõputult!

Reisi kõrghetked: Johannesburg, luksuslik safari Krugeri Rahvuspargis, Mkuze Falls loomapark

Hind al. 1935  € /in.

Kuidas kohale sõita?
Lennata võib Estonian Airiga Amsterdami ning seejärel edasi KLM'iga Johannesburgi. Tallinnast saab LAV-i ka Lufthansa lennukitega (ümberistumisega Frankfurdis). Lennatakse nii Jonhannesburgi kui ka Kaplinna.

Teine võimalus on sõita soodsalt Air Namibia lennukitega. Nende lendude lisaväärtuseks on tasuta vahepeatus Namiibia pealinnas Windhoekis. Tallinnast tuleks lennata Estonian Airiga Frankfurti ning sealt edasi Air Namibiaga läbi Namiibia. Lennata saab ka LAV-i kahte suurimasse linna Johannesburgi ja Kaplinna.


NÄIDISPROGRAMM 

1. päev 
Saabumine Johannesburgi, transfeer lennujaamast Belvedere Boutique lodge'i.  

2. päev / Johannesburg
Vaba aeg Johannesburgis.
Johannesburgi ümbrus on olnud asustatud juba miljoneid aastaid. Sealt on leitud ka australopiteekuste jäänuseid. Tuhandeid aastaid elasid siin bušmanite rändhõimud kiviaja tasemel. 1060.ndatel aastatel saabusid siia bantud, kes tõrjusid bušmanid välja. Bantud elasid rauaajas: neil olid koduloomad, nad harisid põldu, kasutasid metallist ja savist esemeid ning elasid paikselt korrapärastes külades. 19.sajandil saabusid piirkonda üksikud eurooplased, kuid neid oli seal vähe. 1880.ndatel aastatel algas kullapalavik - inimesed voolasid siia Põhja-Ameerikast, Suurbritanniast ja mujalt Euroopast. Mustanahalised tõrjuti välja ja maa hind tõusis kõvasti. Maaomanikud olid buurid, mis tekitas vastuolusid Suurbritanniaga ning viis lõpuks Teise buuri sõjani. Buurid said selles lüüa ja kogu piirkond läks Suurbritanniale. Aastal 1910 moodustati Lõuna-Aafrika Liit. Mitte-eurooplased pagendati ning neil lubati elada ainult kindlates piirkondades ja töötada vaid madalamates ametites. Need diskrimineerivad seadused lõpetati 1994.aastal.
Johannesburgis tasub kindlasti külastada turistide paradiisina tuntud Sun City meelelahutuskeskust, mis on kunstlikult ehitatud väike linnake kümnete hotellide, basseinide, loodusparkide ja golfiväljakutega. Lisaks sellele tasub Johannesburgis külastada võimsaid teemandi- ja kullakaevandusi, millest said alguse riigi majanduslik tõus ja kiire areng. Majutus Belvedere Boutique lodge'is.

3. päev
Transfeer lennujaama, lend Johannesburgist Nelspruiti. Seejärel transfeer lennujaamast majutuskohta Nkambeni Tented Lodge.

4.-5. päev / Krugeri rahvuspark
Krugeri rahvuspark asub Lõuna-Aafrika Vabariigi  kirdeosas Mpumalanga  provintsis ning on oma praeguse nime saanud LAV presidendi Paul Krugeri järgi. Looduskaitseala suurus on 18 989 ruutkilomeetrit - see on nii suur, et põhjalikuks läbimiseks läheks vähemalt kolm päeva. Rahvuspargis on üle 330 liigi puid, seal elab ligi 50 kalaliiki, üle 30 liigi kahepaikseid, ligi 120 liiki roomajaid, üle 500 linnuliigi ja peaaegu 150 liiki imetajaid. Suurimaks vaatamisväärsuseks peetakse “suurt viisikut”: lõvi, leopard, elevant, pühvel ja ninasarvik.
Võimalus läbida Krugeri rahvuspark nii jalgsi kui ka džiibisafaril. Majutus Nkambeni Tented Lodge'is.


6. päev / Durban
Sõit lennujaama, lend Nelspruitist Durbanisse.
Durban on kõige soojema kliimaga piirkond Lõuna-Aafrikas. Durbani linna nimetatakse kohalikuks Indiaks, kuna seal elab 90% kogu riigi indialastest. Mošeed annavad oma suuruse, värvirikkuse ja kaunistustega Euroopasse ehitatud indialaste pühakodadele silmad ette. Transfeer majutuskohta Mkuze Fallsi loomapargi luksuslikku chalet'sse.

7.-9. päev / Mkuze Falls Private Game Reserve
Mkuze Falls loomapark asub ajaloolises Zululandi südames. Pargis on esindatud ligi 430 linnuliiki ning loomulikult ka "suur viisik". Programmi mahuvad nii jalutuskäigud pargis, safarid kui ka paadisõit.  Majutus pargi luksuslikus chalet's.    10. päev
Transfeer lennujaama, lend Durbanist Johannesburgi. Seejärel lend Johannesburg-Amsterdam.

11. päev
Lend Amsterdamist Tallinnasse.  


Hinnas sisaldub:

 • edasi-tagasi lennupiletid Tallinn-Amsterdam-Johanneseburg
 • lennujaamamaksud
 • majutus vastavalt programmile
 • hommikusöögid
 • sissepääs Krugeri rahvusparki
 • sissepääs Nkambeni telklaagrisse
 • lennujaamatransfeerid
 • programmis kirjeldatud jalutuskäigud ja safarid
 • paadisõit

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • Lõuna-Aafrika Vabariigi viisa
 • siselennud (Johannesburg-Nelspruit-Durban-Johannesburg)
 • lõuna- ja õhtusöögid
 • joogid
 • lisaööd Johannesburgis ja Durbanis

Tingimused:

 • pakkumises on antud soodsaim hind, täpne hind sõltub lendude täituvusest ja saabumise kuupäevast; võib juhtuda, et antud hind ei ole saadaval kõikidel väljumistel; lõplik hind kinnitatakse koos broneeringuga
 • hind on arvestatud tingimusel, et koos reisib kaks inimest
 • reisi ostmisel palume tutvuda Baltic Toursi üldtingimuste ja pakettreiside tingimustega
 • tutvu viisatingimustega Eesti Välisministeeriumi kodulehel siin>>
 • palume enne reisi tutvuda Terviseameti soovitustega reisimiseks välismaale siin>>

Oluline! Tagamaks Eesti kodanikele konsulaarkaitset välisriikides, soovitab Välisministeeriumi konsulaarosakond kodanikel end registreerida ehk anda teavet enda välisriigis viibimise kohta. Info registreerimise kohta leiate Välisministeeriumi kodulehelt siit>>

Abistame meeleldi konsultatsiooniga ning aitame kokku panna just Sulle sobiva marsuudi ja paketi. 

Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.
Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 01. juuli 2014
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee