Alaska on loodusesõbra tõeline unistus! Kalastamine, jaht, mägironimine ja matkamine on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad seda kauget maailmanurka.

Alaska on suurim USA osariik, kuid siin elab vaid 675 000 elanikku. Pealinna Juneausse pääseb vaid lennuki või laevaga. Parim aeg Alaska külastamiseks on maist kuni septembrini - siis ei ole ilmastikuolud ekstreemsed ning ka hinnatase on soodsam. Alaskalaste seas kehtib nimelt põhimõte - müüd odavalt, müüd rohkem.

LENNUD
Parimad lennuhinnad leiad broneerides meie e-kontoris siin>>

KRUIISID
Pakume Alaska kruiise maist septembrini, vaata lähemalt siit>>

PÕNEVAD KOHAD JA ÜRITUSED
Eelkõige tasub Alaskal vaadata loodust - siin leidub kauneid rahvusparke, liustikke ja kuumaveeallikaid. Reisides kruiisilaevaga seilad läbi Glacier Bay, mis pakub kauneid liustikuvaateid. Külastamist väärivad ka Barrow, Nome Kotzebue ja Beringi väina ääres asuvad eskimoasustused. Alaska on teatavasti kuulus kullakaevanduste ning maailma suurima 1800 km pikkuse koerarakendi võistluse Iditarod poolest. Lähemalt Iditarodi kohta loe siit>>
Samuti korraldatakse seal tihti erinevaid toidufestivale, olgu teemaks siis lobsterid või lõhe. Teiste traditsiooniliste Alaska toitude hulka kuuluvad hirve- ja karuliha, mereannid ning Baked Alaska ehk küpsetatud jäätis.

KASULIKKU INFOT
Kuna sõiduteid on vähe ja nad lõppevad tihtipeale niiöelda eikusagil, kasutatakse liikumiseks kas väikelennukeid, laevu (rannikul) või lausa koerarakendeid. Suuremate linnade vahel on siiski teed olemas ja võimalus auto rentida samuti. Majutust leiab nii B&B'st kuni 5* hotellideni.

Vaata lisainfot siit>>

Vaata täpsemalt riigi- ja viisainfot Välisministeeriumi kodulehelt siit>>

Lisainfo ja tellimine Baltic Toursi puhkusreiside osakonnast.

Telefon:
740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 30. juuni 2016
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee