Reisikava 
1. PÄEV. LENNUD TALLINNAST HAWAIILE
Kohtumine Tallinna lennujaamas. Lennud Tallinnast Ameerika Ühendriikidesse (lennuajad täpsustamisel). USA toll, ESTA-reisiloa ja pagasi kontroll. Jõuame Hawaiile Oahu saarele Honolulusse. Transfeerbuss viib meid lennujaamast Waikikisse hotelli. Majutus järgnevad 4 ööd samas apartmenthotellis (2-sed toad).

2. PÄEV. VABA PÄEV
Vaba aeg Waikiki ranna või ostukeskuste külastamiseks
Waikiki rand on üks Hawaii ikoonidest ja paljude arvates pidavat olema maailma ilusaim supelrand. Tema kuulsal rannabulvaril ei vaibu elu ei päeval ega pimedatel õhtutundidel. Siin asub ka surfi leiutaja Duke Kahanamoku kuju. Hawaii pealinn Honolulu asub saare lõunarannikul. See on tõeliselt rahvusvaheline linn, kus on maailmatasemel ostlemisvõimalused, gurmaanidele avastamiseks maailma erinevaid maitseid, võimalus surfamiseks või päevitamiseks. Linnas on ajalooline ja äriline keskus Downtown ehk kesklinn ning Waikiki rannakuurort. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidPeale lõunat ekskursioon Honolulu Downtownis – kesklinnas. Käime Aloha Toweris, mis oli valmides Ameerika kõrgeim kellatorn. Ülevalt avaneb vaade ümbritsevale sadamale ja linnale. Hawaii kõige kuulsam kirik – korallidest Kawaiahao Church, mis valmis saarele saabunud esimeste kristlastest misjonäride eestvedamisel aastal 1842. Kirik mahutab umbes 4000 inimest. Seda kutsutakse isegi Hawaii Westminister Abbey’ks. Kiriku vastas asub Iolani Palace ehk Hawaii Kuningaloss, mis on ainuke kuningaloss kogu USA territooriumil. Nagu igas suuremas Ameerika linnas, nii on ka Honolulus oma Chinatown, mis asub kohe Downtowni kõrval. Sõit läbi Chinatowni, mis taastati peale 1900. a. suurt põlengut. Honolulu Chinatown on üks vanimaid Ameerikas, sest 19. sajandil toodi Hiinast töölisi Hawaiile, kuna kohalikud ei soovinud töötada suhkrurooistandustes. Kui tööleping sai läbi, alustasid paljud hiinlased eraettevõtlusega ja sellest ajast koguneski suur hiinlaste kogukond sinna piirkonda ning tekkis Chinatown.

3. PÄEV. DIAMOND HEAD - PEARL HARBOUR
Soovijad saavad varahommikul sõita lähedalasuva Diamond Headi vulkaani kraatri sisse. Diamond Head on umbes 150 000 aastat tagasi toimunud vulkaanipurske tagajärjel tekkinud 232 m kõrgune mäemürakas. Teeme pooletunnise matka Diamond Headi kraatri vaateplatvormile, kust avaneb imeline vaade kogu Waikiki rannale ja Honolulule. 

Jätkame päeva idüllilisel Oahu saarel, mille avastas eurooplaste jaoks James Cooki meeskond 1778. a. oma Vaikse ookeani kolmanda retke ajal. Oahu on Hawaii saarestiku suuruselt kolmas saar. Külastame USA võimsat, ajaloolist mereväebaasi Pearl Harbouri. Maailma ajaloolavale sattus see paik 7. detsembril 1941. a., kui Pearl Harbouris asuvat USA sõjaväebaasi rünnati ootamatult jaapanlaste poolt. Üllatusrünnakuga uputati sõjalaev „USS Arizona“ koos 1177 mereväelasega, hävitati 21 muud lahingulaeva ja 188 lennukit. ***Pearl Harbouri turvakaalutlustel ei lubata sisse mitte ühegi kotiga (ei käekoti, fotokakoti ega seljakotiga). Sisenedes võib kaasas olla ainult rahakott, fotoaparaat, mobiil ja veepudel. Kotid saab jätta tasulisse Pearl Harbouri pakihoidu. 

Olles Hawaiil ei saa mööda vaadata ananassidest ja sõidame nüüd James Dole 1903.a. rajatud Wahiawa Dole ananassiistandusse, mis oli omal ajal maailma suurim puuviljaistandus. Tänapäeval funktsioneerib see kui Dole ananassiajaloo vabaõhumuuseum. Sinna on jäetud ananassi näidiskasvandus ning rajatud maailma suurim ananassiaia labürint (hõlmates 2,4 km radu), mida mõlemat on võimalik lisatasu eest külastada. Ananassijäätis, mida ei või jätta maitsmata! 

Ringreisi lõpetuseks peatume põgusalt põhjakalda ehk North Shore’i väikelinnakeses – Haleiwas, millest talvekuudel saab maailma surfipealinn, sest siin saare loode-kaldal on siis parimad surfilained. Aga pool aastast, kui hoovused ja tuuled puhuvad saare teiselt küljelt, on Haleiwa ilm tüüne ja sobilik päevitamiseks ning snorgeldamiseks. Jalutame väikelinna peatänaval, kus asuvad kunstigaleriid, butiigid, kauplused, restoranid ja kohvipoed. Sõit tagasi Waikikisse. Olenevalt nädalapäevast läheme võimaluse korral vaatama 2-3 korda nädalas (T,N,L) Waikikis Kuhio rannal toimuvat õhtust 30-40-minutilist hawaii laulu ja hula-tantsu esitlust..

4. PÄEV. VABA PÄEV
Vaba päev Waikikis rannamõnudeks, surfamiseks, ostlemiseks jne. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSoovijatele väljasõit (lisatasu eest) Oahu saare saladuslikule lõunakaldale. Džungli-pargis imetleme lopsakat loodust ja nuusutame vihmametsa hõngu ning jalutame läbi väikese bambusesalu (vajalik kannad kinni jalanõud) kuni kõrge koseni. Jätkame sõitu mööda rannikuala. Siin on mitmeid kohti, kus vesi on kaljude alt avaused läbi uuristanud, kaljusse augu puurinud ja suurte lainete korral purskab „blow hole“-ist vett üles nagu väiksest geisrist. Järgmisena eriline Sandy Beach ehk Liivane Rand. See on hulljulgete bodyboardijate - kõhuli lainelaual sõitjate paradiis, kus ujumine on ohtlik, sest hiiglaslik laine lõppeb rannas väga järsku ja tekitab pesumasina-efekti, rullides laine pöörisena rannaliivale. Samuti on siin väga tugev hoovus. Edasi peatume Makapuu vaateplatvormil, mille kõrval asuva mäe taha jääb peitu Oahu kõige kagupoolsema tipu kaljudel kõrguv Makapuu majakas, mis on siin vilkunud juba aastast 1909. Vaateplatvormilt avaneb vaade kuldkollastele liivarandadele, Jänesesaarele ja Kailua-poolsele rannikule. Kailua on koht, kus endine president Obama iga-aastase jõulu- ja aastavahetuspuhkuse veedab, kui ta detsembri lõpus nädalaks-kaheks oma sünnisaarele naaseb. Teeme ujumispeatuse Kailua Beach Park rannas. Tagasiteel peatume Nuuanu Pali vaateplatvormil, kust avanevad kaunid vaated all laiuvale troopilisele metsale, Kaneohe lahele ja Kailua rannale. Siit avaneb üks kõige imepäraseimaid vaateid Hawaiil, mida on oma raamatutes maininud ka Mark Twain. Tee platvormile kulgeb läbi džungli, kus sajab väga palju, sest Nuuanu org, mis ulatub Honolulust kuni Koolau mägedeni, tõmbab pilved kokku ja siin kohtuvad külm ning kuum õhuvool. Nuuanu Pali on ka väga oluline koht Hawaii ajaloos, sest siinsamas toimus 1795. a. maikuus otsustav Nuuanu Pali lahing. Kuningas Kamehameha I väed surusid vastased Pali kaljult alla ja saavutasid võidu, mille järel ühendas kuningas Kamehameha I kõik Hawaii saared oma võimu alla. Naaseme hotelli.

5. PÄEV. KAUAI SAAR
Sõit lennujaama. Lendame Honolulust Kauai saarele Lihuesse. Kauai on Hawaii saartest vanim ja seetõttu ka looduslikult mitmekesiseim. See kõige troopilisem ja lopsakam saar koos ammu kustunud Waialeale vulkaaniga on läbistatud võimsate erosioonivormidega. Seda massiturismist puutumata rohelusse uppuvat saart kutsutakse hellitavalt Aiasaareks ja ka Roheluse saareks. Kõikjal kasvavad metsikud papaia-, banaani-, greibi- ja mangopuud. Siinne lopsakas loodus loob tõelist rahu otsivale puhkajale idülli ehtsast lõunamere paradiisist, kus on palmipuudega palistatud valged liivarannad ja korallrahud. Sellele saarele maabuski esimesena maadeavastaja kapten Cook. Tutvume Kauai lõuna- ja läänerannikuga. Saare kõige kuulsam vaatamisväärsus on Waimea kanjon, mida kutsutakse Vaikse ookeani Suureks Kanjoniks. See tekkis vulkaanipurske ja maavärina tagajärjel ning hõlmab umbes 23 km² suuruse ala. Horisondile mahuvad korraga tuhanded suuremad ja väiksemad mäed. Selle loodusliku kunstiteose lummavaks küljeks osutuvad kirevate kivimikihtide vaheldumise tõttu vöödistunud seinad ning tänu neid katvale taimestikule ka varieeruv värvigamma: punakad, pruunikad ja rohekad toonid. Hanapepe, saare suurim väikelinn, rajati 1800-ndatel. Saare kõige populaarsem rannakuurort Poipu sai alguse 1962. a. kui lammutati suhkrurookasvataja Knudseni rannakodu, et teha ruumi siia ehitatavale esimesele hotellile. Võimalusel ujume Poipu rannas. Enne hotelli sõitmist sõidame vaatama Spouting Horn – „looduslikku purskkaevu“. Majutus järgnevad 3 ööd samas polüneesia stiilis hotellis (2-sed toad).

6. PÄEV. VABA PÄEV.
Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks rannas. 

Soovijatele kopterituur saare kohal (lisatasu eest). Kopterist näeb Waymea kanjonit, koski ja Na Pali kaljurannikut ehk osakest 80% Kauai saarest, mis autoga või jalgsi ligipääsmatu. Looderannikust on aegade jooksul tänu murdlainetusele vormunud üks saare pärlitest – Na Pali kaljurannik. Na Pali tähendabki kohalikus keeles kõrgeid kaljusid. Sealsed kaljud tõusevad merest 1200 m kõrgusele lahutamaks Kalalau orgu ookeanist. 35 km pikkust, arvukate orgudega sopistatud rannikuosa peetakse võimsaimaks ning kauneimaks vahetult ookeani langevate kaljudega palistatud rannalõiguks kogu Hawaii saarestikus. Soovijad saavad osa võtta traditsioonilisest Hawaii õhtusöögist ehk luau-st koos etendusega (lisatasu eest).

7. PÄEV. KAUAI.
Hommikusöök. Sõit mööda Kauai ida- ja põhjarannikut. Lihue on Kauai suuruselt teine linn. Kuid see 6500 elanikuga linn on ühtlasi saare keskus, kuna siin asuvad Kauai lennujaam ja sadam. Teeme peatuse Wailua jõe pargis, et vaadata ilusat Wailua juga, mis on olnud ka mitmete filmide võttepaikadeks, nagu paljud teisedki kohad Hawaii saartel. Hawaiil on filmitud näiteks Lost, Kariibimere piraadid, Jurassic Park jt. filmid. Järgmisena sõidame nautima vaadet Opaeakaa topelt-kosele. Wailua jõe kaldal asub Kamokila Hawaii küla. Selles traditsioonilises Hawaii külas näeme, kuidas elati sajandeid tagasi. Möödume Kauai suurimast linnast Kapaa’st. Ujumispeatus. Kilauea 15,6 m kõrgune tuletorn 65 m kõrgusel kaljul ehitati 1913. a. See lülitatakse sisse ainult kord aastas - torni sünnipäeval maikuus 15 minutiks. Tuld näitab hoopis torni kõrval asuv maailmas kaugeimale nähtav (144 km) tulepaak. Kohtume rahvuslindude nenedega. Hanalei on taropõldude linn. Taro ehk „elevandi kõrv“ on kultuurtaim, mida kasvatatakse tema söödavate lehtede ja mugulate pärast. Hanaleis asub palmipuude all ilus Waioli Huiia väike kirik, enimpildistatud objekt siin linnas. Põikame ka Hanalei randa, kus filmiti 1958.a. Rodgersi ja Hammersmiti populaarse muusikali „Vaikne ookean“ filmi jaoks mõningaid stseene. Ilusate villade rajoon. Võimalusel külastame botaanikaaeda. Tagasisõit hotelli.

8. PÄEV. BIG ISLAND
Varahommikune lend Hawaii saarele Konasse. See saarestiku suurim saar ongi nime andnud kogu saarestikule. Kohalikud kutsuvad Hawaii saart hoopis Suursaareks (Big Island). See on saarestiku noorim ja põnevaim saar. Olenevalt asukohast võib siin kliima olla lähistroopilisest saare idarannikul kuni arktiliseni kõrgemate vulkaanide tipus. Suursaart tuntakse eelkõige oma vulkaanide, kohviistanduste ja ka orhideede poolest. Suursaar on kujunenud viie vulkaani liitumisel. Sõidame läbi saare edelaranniku. Puuhonua o Honaunau riikliku ajaloopargi külastus. Puuhonua o Honaunau oli kunagi koduks Hawaii kuninglikele pealikele, kes panid paika Kapu ehk Pühad seadused. See oli ka ainus koht, kus sai käia patte andeks palumas. Pargis asub Heiau püha tempel, mida valvavad puidust jumalad, sest templis asuvad 23 alii ehk pealiku säilmed. Jalutame tiiru läbi pargi ja vaatame Suurt Müüri, mis on 3 meetrit kõrge ja 17 meetrit lai. Müüri peal toimusid vanasti etendused ja esinemised pealikele. Kõnnime nn kuninglikus aias ja parki ookeani poolt kaitsvas musta laavakiviga ääristatud rannas. Näeme kuninglikke kalatiike ja kohalikku käsitööd õlgkatusega töömajas. Jätkame sõitu mööda ookeani äärt ja möödume USA kõige lõunapoolsemast restoranist Hana Hou, kus võimalusel lõunatame. Saarel asub ka Punaluu mustaliiva rand, mis ongi meie järgmine peatuspaik. Tihti leidub siin päikese käes peesitavaid või rannavees hulpivaid kilpkonni. Päikese käes sätendav must liiv heidab kiiri ümbruskonnale. See must liiv tekkis voolava laava kohtumisel ookeaniveega. Vesi on siin rannas külmem, sest siia voolavad mageda veega külmad allikad. Soovijad saavad supelda. Õhtuks jõuame saare suurimasse linna Hilosse. Hilo tähendab poolkuud. Linn paiknebki poolkuukujulise ilusa lahe ääres, millesse suubuvad Wailuku ja Wailua jõed. Linna ühes servas asub kuulus Vikerkaare juga, teises servas rannapromenaad ja ookeani ulatuv sadama peatänav Kalanianaole. Hotelli kõrval on ilus kuninganna Liliuokalani nimeline park. Majutus järgnevad 3 ööd ***hotellis (2-sed toad).

9. päev. VABA PÄEV.
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSoovijatele väljasõit (lisatasu eest; selle päeva kava täpsustub kuu enne reisi ja võib muutuda seoses suvise vulkaanilise tegevusega) Hawaii Vulkaanide Rahvusparki, mis rajati 1916. aastal. Hawaii on tulest sündinud paradiis. Enamik siinsest saarest koosneb kahe saare keskossa jääva hiiglase - Mauna Kea ja Mauna Loa laavavooludest. Rahvuspargi turismimagnetiks on Kilauea,  üks maailma aktiivsemaid vulkaane, mis alates 1983-ndast aastast tänaseni ajab või purskab pidevalt laavat. Nimi Kilauea tähendabki rahutust. Viimase saja aasta jooksul on ta pursanud keskmiselt kord aastas. Siit väljuvad laavavoolud on kasvatanud saare pindala, sest ookeani voolav laava kivistub vees ja saar aina kasvab. Aegamisi ookeani valgudes on hõõguvad basaldivoolud pühkinud oma teelt ka asulaid ja piki rannikut kulgeva maantee, jättes järele tardunud laavajõgesid ja hiiglaslikke laavavälju. Selle vulkaani keskossa jääb Kilauea kaldeera, ovaalne järsuseinaline süvend. Aktiivsest vulkaanilisest tegevusest annavad märku siin-seal kerkivad aurusambad, ulatuslikud väävliväljad, tardunud laavavoolud, maa-alused laavatunnelid ja kõledat kuumastikku meenutavad šlakiväljad. Peakaldeera sisse jäävat Halemaumau kraatrit peeti uskumuse kohaselt etteaimamatu vulkaanide jumalanna Pele residentsiks, kuhu tuli ohvriande viia. Olenevalt Rahvuspargis avatud teedest sõidame ja jalutame 2-5 tundi siinsetel tähistatud matkaradadel, võimalusel käime laava-tunnelis, unustamatu struktuuriga vulkaanikraatri serval või põhjas ehk Pele residentsis ning vanadel laavaväljadel. Õhtuks jõuame hotelli.

10. PÄEV. VABA PÄEV.
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. 

Soovijatele väljasõit jugade ja orgude juurde ning saare ilusaimasse randa (lisatasu eest). Suursaarele on iseloomulik suur sademete hulk idarannikul ja tänu sellele laiuvad siin lopsakad subtroopilised vihmametsad ning siin asub ka palju kauneid jugasid. Sõidame Wailuku orus mühiseva Rainbow Fallsi ehk Vikerkaare joa juurde, mis on üks põnevamaid kogu saarestikus - 24 meetri kõrguselt kukkuv juga, mis veerohketel perioodidel võib oma laiuselt ulatuda kuni 30 meetrini. Wailuku jõgi sööstab meeletus hoos laavakaljult alla looduslikku basseini, lüües sealse vee vahutama. Hommikuti kerkib sageli pritsmepilve kohale kaunis vikerkaar, millest juga on ka oma nime saanud. Joa taga on peidus laavakivist koobas, kus legendi järgi elab kuujumalanna Hina. Edasi sõidame Akaka Fallsi osariigiparki. Akaka Jugade-Koskede pargis asuvad Hawaii saarestiku kõige hüpnootilisemad joad ja kosed. Teeme väikese jalutuskäigu pargis. Esimene Kahuna kosk on lihtsalt soojenduseks ja edasi kõnnime ägedama Akaka kose juurde. Mööda jõesängi voolav Kahuna kosk on 95 m kõrgune ja Akaka juga kukub 135 m kõrguselt. Järgmisena sõidame Laupahoehoe randa laintemöllu nautima. Teekond jätkub põhjapoole. Vaateplatvormilt imetleme 610 m sügavust maalilist Waipio orgu. Siin elasid 15. saj. ja enne seda mitmed Hawaii saare kuningad. Edasi jõuame läbi Big Islandi saare põhjaosa saare ilusaimasse – Hapuna Beach randa, kus teeme 1-2-tunnise ujumispausi. Väikese ringiga üle saare sõites jõuame tagasi hotelli.

11. PÄEV. LEND HAWAII - LOS ANGELES
Hommikusöök. Sõit Kona lennujaama. Lend Kona - Los Angeles. Öömaja Los Angelese ***hotellis (2-sed toad).

12. PÄEV. LOS ANGELES, LEND LOS ANGELES - HELSINGI
Hommikukohv (juurde saab osta võileibu). Los Angeles. Jalutuskäik Hollywood Walk of Fame ehk Kuulsuste alleel, möödume Chinese Theatre´ist ja Dolby Theatre´ist, kus alates 2002. aastast toimuvad iga-aastased Oscari gala üritused. Sõit mäele Griffithi Observatooriumi Parki, kust avanevad vaated Hollywoodi märgile ja üle kogu Los Angelese. Sõidame ka Santa Monica Beachi randa, kus lõppeb kuulus Road 66. Suundume lennujaama. Lend Los Angeles - Helsingi (lennuajad täpsustamisel).

13. PÄEV. LEND HELSINGI - TALLINN
Lend Helsingi - Tallinn (lennuajad täpsustamisel). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. detsember 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee