Suurlinnad Peking, Shanghai, Chongqing ja Hong Kong 

Hiina on maa, mis oma suuruse tõttu pakub reisielamusi seinast seina. Hiina suurlinnad on aga omaette külastust väärt. Seal põimub ajalugu tänapäevaga ning traditsioonid moodsa eluga.

Millal minna?
Parim aeg Hiina külastamiseks on september ja oktoober ning kevadel märtsist maini.

CHONGQING
Chongqing on oma 32 miljoni elanikuga ja üle 3000-aastase ajalooga üks suuremaid linnu maailmas, millest keegi midagi ei tea, aga ometigi on siin palju avastamist väärt. Seda enam, et Chongqingi saab kombineerida teiste Hiina suurlinnadega, kuhu Finnair lendab.

Chongqing ühendab Lääne- ja Ida-Hiinat ning on nii äri- kui ka turismisihtkoht. Linna mäed ja orud on ümbritsetud 2 jõega, nii et tegemist on sadamalinnaga ning piirkonna suurima kommerts- ja tööstuslinnaga, mis areneb peadpööritava kiirusega. Siit saavad alguse Jangtse kolme mäekuru jõekruiisid. Valida on kruiiside vahel, mis kestavad mõnest tunnist kuni nädalani. Lähedalasuvas Chengdus asuvad pandade kaitsealad ja uurimiskeskused. Kindlasti tasub tutvuda Dazu kaljuskulptuuridega - üle 50 000 kivisse raiutud kuju, mis on ca 1400 aaastat vanad ja kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimekirja. Chongqingis asuvas dinosauruste muuseumis on üks maailma paremaid dinosauruste kollektsioone. Ja loomulikult ei saa üle ega ümber kuulsast Hiina köögist. Chongquingis saab maitsta vürtsikaid Sichuani piirkonna toite, neist kuulsaim on “hot pot”.


PEKING
Peking on linn, kus iidne seguneb modernsega. Pekingis on kõrvuti pisikesed tänavad väikeste teepoodide ja tänavakaubitsejatega, hallid ehitised mälestusena kommunismist ning tänavad ääristatud erinevate butiikidega, mis pakuvad läänest pärit luksuskaupu ja tuntud brände. Pekingit külastades kuulub kohustuslike vaatamisväärsuste hulka kindlasti Keelatud linn ja maailmaime Suur Hiina Müür. See linn on ka suurepärane võimalus proovida erinevad Hiina roogi - restoranid pakuvad toite erinevatest Hiina piirkondadest, nii et põnevad maitseelamused ei jää kogemata.


SHANGHAI
Shanghai on Hiina üks kosmopoliitsemaid linnu. Kunagine maailma oopiumipealinn kauplemisteede ristumiskohas on tänaseks pea täielikult uue näo saanud - igal pool kõrguvad pilvelõhkujad ja linn hakkab üha enam tagasi saama oma kunagist sära maailmalinnana. Ometi on kõrghoonete varjus alles ka iidsed aiad ja templid - kõik see pakub Shanghaisse reisijatele palju avastamisrõõmu!


HONG KONG
Hong Kongi näol on tegemist ühe omapärasema paigaga kogu maailmas. Hong Kong on Hiina erihalduspiirkond, mis tähendab, et Hong Kongi reisimiseks ei vaja Eesti kodanikud viisat. Briti koloniaalvõim on sellest väikesest saarest Hiina rannikul teinud mängumaa Lääne äriilmale, kuid Hong Kong on alati säilitanud ka oma Hiina juured. Ei ole ebatavaline vaatepilt, kui klaasist pilvelõhkujate keskel ostavad hirmkallites ülikondades ärimehed dim sume otse tänavalt väikese hiinlannast müüjatädi müügikärult. Üllatus ootab ka neid, kes arvavad, et Hong Kongis leiab eest ainult kõrghooned - puudu ei tule vanadest hiina turgudest, iidsetest templitest ja aedadest ning rohelusse uppuvatest rahvusparkidest.


Täpsem riigi- ja viisainfo Välisministeeriumi kodulehel siin>>
Vaktsineerimissoovitused leiab Terviseameti kodulehelt siit>>

Palun tutvu Baltic Toursi müügitingimustega siin>>

Lähem info ja broneerimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast

Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 22. märts 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee