Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN – ISTANBUL – OSAKA
Koguneme kell 16:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn - Istanbul kell 18:05-22:30 ja lend Istanbul - Osaka kell 01:50-18:40+1 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1424 ja TK86).
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
 
2. PÄEV. SAABUMINE OSAKASSE
Yokoso ehk tere tulemast! 
Saabume kohaliku aja järgi kell 18:40 Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse. Sõidame lennujaamast linna. Aeg puhkuseks ja sisseelamiseks!

3. PÄEV. OSAKA VAATAMISVÄÄRSUSED - SÕIT KOYA MÄELE
Hommikusöök. 
Külastame ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis Jaapani ajaloos 16. sajandil väga olulist rolli. Sööme jaapanipärast Osaka lõunat. 

Naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast observatooriumist. 
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav.
Teeme esmatutvuse Koya mäega ja majutume ühes templitest Rengejo-in või sarnases Koyasani mäel. Õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.

Jaapan, ringreis, kultuurireis, elamusreis, puhkusereis, Aasia, Baltic Tours

4. PÄEV. KOYA MÄGI - TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO
Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest. 
Hommikusöök templis.
Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.

Alustame sõitu Kyoto suunas. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Jätkame teekonda Kyotosse, mille kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks. Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.

Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.
5. PÄEV. PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Hommikusöök. 
Veedame päeva tutvudes Kyotoga. Külastame Ryoan-ji templi  juures asuvat Jaapani kuulsaimat kiviaeda ja Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Võimalusel uudistame ka Kyoto keisripaleed ja selle imekauneid aedasid. Võimalusel uudistame ka Kyoto Keiserliku Palee aedades ning seejärel suundume ühisele lõunasöögile.
Tutvume Jaapani kultuurist tuntuima esemega – kimonoga. „Kimono” tähendas algselt igasugust riietust, kuid ajapikku on sellest välja kujunenud viide Jaapanile ainuomasele traditsioonilisele riietusesemele, mida kannavad nii naised, mehed kui ka lapsed. 
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.

Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).

6. PÄEV. KYOTO, SÕIT SHINKANSENIGA HAKONESSE
Hommikusöök. 
Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed
Seejärel külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.

Pealelõunal jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Hakonesse. Kiirrong ehk shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! Et rongisõitu veelgi jaapanipärasemaks muuta, võivad soovijad osta teele kaasa tüüpilise bento-karbi lõunasöögi.
Suundume edasi Ashi järve piirkonda ja majutume ryokan hotellis (jaapani stiilis toad). Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Õhtusöök hotellis tüüpilise Jaapani toiduga.

7. PÄEV. ASHI JÄRV JA OHWAKUDANI TÕSTUK - KAMAKURA – TOKYO
Hommikusöök. 
Suundume edasi Ashi järve piirkonda. Sõidame kruiisilaeval ning uudistame Ohwakudani köisraudteel suurepäraseid vaateid. Selge ilma korral avaneb siit suurepärane vaade Jaapani kõrgeimale Fuij mäele (3376 m).

Lahkume Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest.

Seejärel sõidame Tokyosse ning külastame Toyota Megaweb külastuskeskust, kus on uudistamiseks Toyota uusimad automudelid ning futuristlikud disainid.
Suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta. Üheskoos suundume jaapanipärasele BBQ õhtusöögile Asakusa linnaosas.
Majutus kahel järgneval ööl Tokyos.

8. PÄEV. TOKYO
Hommikusöök hotellis. 
Alustame oma päeva peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.
Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt.
Külastame Ueno parki ja ostupiirkonda. Soovijatel on võimalik külastada Tokyo rahvusmuuseumi Ueno pargi kõrval.
Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Külastame ka Tokyo kuulsat Edo muuseumi.
Sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.

9. PÄEV. TOKYO – NARITA
Hommikusöök. 
Külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.

Võtame osa teetseremooniast sügisvärvides Happo-En aias (tõlkes ’kaheksa vaatega aed’). Aias kasvavad üle viiesaja aasta vanuseid mini bonsaid, siin on harmoonilised teemajakesed ja tiik kuldsete karpkaladega.

Jaapan, ringreis, kultuurireis, elamusreis, puhkusereis, Aasia, Baltic Tours

Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Naudime vaateid ka Tokyo Toweri vaateplatvormilt.
Tokyoga hüvastijätuks suundume rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel. Suundume Naritasse, majutume Naritas.

10. PÄEV. LEND NARITA - ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. 
Hotelli transfeerbussiga suundume lennujaama. 
Lend Narita - Istanbul kell 11:00-17:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK51).
Majutus Istanbulis.

11. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Hommikusöök hotellis. 
Lend Istanbul - Tallinn kell 14:45-17:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisikorraldajal on õigus teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 06. jaanuar 2020
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee