Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN – HELSINGI – OSAKA
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn – Helsingi. Jätkulend Helsingi – Osaka (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
 
2. PÄEV. SAABUMINE OSAKASSE, OSAKA VAATAMISVÄÄRSUSED - SÕIT KOYA MÄELE
Yokoso ehk tere tulemast! 
Saabume Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse. Külastame ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis Jaapani ajaloos 16. sajandil väga olulist rolli. Sööme jaapanipärast Osaka lõunat. 
Naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast observatooriumist. 

Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav.
Majutume Rengejo-in templis ning õhtustame templi taimetoidu menüü järgi. Templimajutus on kahtlemata väga spirituaalne ja unikaalne kogemus.

3. PÄEV. KOYA MÄGI - TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO
Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest. 

Täna külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku. Siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.

Alustame sõitu Kyoto suunas. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite pronks- ja kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.

Jätkame teekonda Kyotosse, mille kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks. 

Naudime traditsioonilist õhtusööki Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.
Majutus kahel järgneval ööl Kyotos. 

Jaapan, ringreis, kultuurireis, elamusreis, puhkusereis, Aasia, Baltic Tours

4. PÄEV. PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Veedame päeva tutvudes Kyotoga. Külastame Ryoan-ji templi  juures asuvat Jaapani kuulsaimat kiviaeda ja Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.

Tutvume Jaapani kultuurist tuntuima esemega – kimonoga. „Kimono” tähendas algselt igasugust riietust, kuid ajapikku on sellest välja kujunenud viide Jaapanile ainuomasele traditsioonilisele riietusesemele, mida kannavad nii naised, mehed kui ka lapsed. 

Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid. Lõunasöögiks suundume üheskoos proovima traditsioonilist udon suppi.

Külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi. Siit jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket. 

Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis geisha (söök ja geisha lisatasu eest).
 
5. PÄEV. KYOTO, SÕIT SHINKANSENIGA HAKONESSE
Suundume Hõbedasessse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed. Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.

Pealelõunal jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Hakonesse. Kiirrong ehk shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! Et rongisõitu veelgi jaapanipärasemaks muuta, võivad soovijad osta teele kaasa tüüpilise bento-karbi lõunasöögi.

Majutume tatami mattidega tubades ryokan stiilis hotellis. Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis.
Õhtusöök hotellis tüüpilise Jaapani toiduga. 
 
6. PÄEV. ASHI JÄRV JA KOMAGATAKE TÕSTUK - KAMAKURA – TOKYO
Suundume edasi Ashi järve piirkonda. Sõidame kruiisilaeval ning uudistame Komagatake köisraudteel suurepäraseid vaateid. Selge ilma korral avaneb siit suurepärane vaade Jaapani kõrgeimale Fuij mäele (3376 m).

Lahkume Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest. Peatume samuti Tsurugaoka Hachimangu templi juures, mida peetakse Kamakura kultuuriliseks keskuseks.

Seejärel sõidame Tokyosse. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta. Üheskoos suundume jaapanipärasele BBQ õhtusöögile Asakusa linnaosas.
Majutus kahel järgneval ööl Tokyos.
 
7. PÄEV. TOKYO
Alustame oma päeva külastades värvikirevat Tsukiji kalaturgu. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) turg on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup. Siinne elurütm tundub meile meeletu, ent põnevust ja uudistamist jagub siin palju.

Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt. 

Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas. Külastame Ueno parki ja ostupiirkonda. 

Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.

Jaapan, ringreis, kultuurireis, elamusreis, puhkusereis, Aasia, Baltic Tours
 
8. PÄEV. TOKYO – NARITA
Võimalusel külastame ühte mitmest sumo tallist Tokyos. Teeme lähemalt selle jaapanlaste poolt nii armastatud spordialaga.
Jätkame tutvumist Tokyoga peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.

Võtame osa teetseremooniast Happo-En aias (tõlkes ’kaheksa vaatega aed’). Aias kasvavad üle viiesaja aasta vanuseid mini bonsaid, siin on harmoonilised teemajakesed ja tiik kuldsete karpkaladega.

Tokyoga hüvastijätuks suundume rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel. Naudime vaateid Tokyo Toweri vaateplatvormilt valgustatud linnale.
Suundume Naritasse, kus ka majutume.
 
9. PÄEV. LEND NARITA-HELSINGI-TALLINN
Hotelli transfeerbussiga suundume lennujaama. 
Lend Narita - Helsingi - Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisikorraldajal on õigus teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. märts 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee