Mauritius 

Mauritius on vulkaanilise päritoluga saar India ookeani lääneosas Maskareeni saarestikus. Kliima on troopiline, sademed jaotuvad kogu aastale ühtlaselt. Keskmine temperatuur novembrist aprillini 30ºC, maist oktoobrini 24ºC. Saar on olnud peatuspaigaks Araabia ja Portugali meresõitjatele, seal on valitsenud hollandlased, prantslased, inglased. Alates 1992 on Mauritius iseseisev parlamentaarne vabariik. Saar on peaaegu igast küljest ümbritsetud korallidest, mis hoiavad haid ujujatest eemal.

Mauritius, Aafrika, paradiisisaar, talvepuhkus, rannapuhkus, suvepuhkus, eksootikareis, päikesereis, puhkus rannal, eksootiline puhkus, romantiline puhkus, puhkus saarel, Baltic Tours, Beachcomber, hotell, luksushotellMillal minna? 
Mauritius on meeldivalt sooja ilmaga aastaringselt. India ookeanis saab ujuda igal ajal! Suvel, novembrist aprillini, on ilm soe, kuid võib esineda rohkem vihamhoogusid. Kõrghooajal detsembris ja jaanuaris on Mauritiusel kõige soojem. Kuid see on ka aeg, mil võib esineda tsükloneid ning mil hotellide hinnad tõusevad kõrgustesse. Veebruar ja märts on juba vaiksemad kuud, kuid sooja ilma jagub endiselt. Mai ja juuni on pisut jahedamad ning juuli ja august Mauritiuse külmemad kuud (20-24ºC). See-eest on hinnatase tunduvalt madalam kui kõrghooajal. 

Mida teha Mauritiusel?
Mauritius on peamiselt rannapuhkuse ja veespordiga tegelemise koht. Vaatamisväärsustest võib nimetada suhkrurooistandusi, botaanikaaeda, krokodillifarmi. Beachcomber hotellides on võimalus nautida kõrgeklassilist teenindust koos kaunite randade ning suurepärase toiduga. Port Louis on pealinn, mis pakub kordumatut kooslust kunagiste koloniaalehitiste asemele kerkinud kontoritega kõrghoonetest ja ammuseid aegu mäletavast vanalinnast. Suursugused koloniaalhäärberid annavad aimu elust, mida eelmisel sajandil nautis saarel valitsev Prantsuse eliit. Mauritiust iseloomustavad veel märksõnad nagu vulkaanilised mäetipud, teeistandused, rummidestilleerimiskojad, botaanikaaed ja kreooli köök. Need on vaid mõned vaatamisväärsuste müriaadist, mida pakub Mauritius.

Mida osta?
Mauritiuse tee, rumm, suhkur, tekstiilid - rannarõivad, seelikud, kašmiirist rätikud, Mauritiuse klaas, vääriskivid, pärlitest ehted, tikitud linikud, mugavad linased üleriided, korvpunutised.

Kuidas riietuda?
Mauritius, Aafrika, paradiisisaar, talvepuhkus, rannapuhkus, suvepuhkus, eksootikareis, päikesereis, puhkus rannal, eksootiline puhkus, romantiline puhkus, puhkus saarel, Baltic Tours, Beachcomber, hotell, luksushotellPäevaseks ajaks ranna- ja vabaajariietus, õhtusöökideks soovitame riietuda soliidsemalt (naistel pikad seelikud, kleidid ja meestel pikad püksid). Ekskursioonideks midagi sportlikku ja mugavat.

Harrastused
Mauritiusel võib harrastada kõiki veespordialasid - olemas on vesijalgrattad, kajakid, parasailing võimalused, sukeldumine, snorkeldamine, veesuusatamine, purjetamine, surfamine jpm. Üheks kuulsamaks harrastuseks Mauritiusel on süvamerekalastamine, kuna siit võib rohkesti leida nii sinist kui musta marliinikala, bonita- ja tuunikala, samuti mitmeid liike haisid ja tähelepanuväärseid purikalasid. Parim aeg süvamerekalastamiseks on aprillist oktoobrini, kuid tegelikult leidub kala siinsetes vetes aastaringselt. Põnevaks vahelduseks on matkamine ja safarisõidud läbi saare kauni roheluse nii mägedes kui madalamates piirkondades.  Matkates madalamates piirkondades tuleks suveperioodil arvestada kõrge niiskuseprotsendi ja kuumusega ning kindlasti kaasa võtta piisavalt joogivett. Kõrgmaa radadel tuleks aga arvestada võimalike vihmasadudega olenemata aastaajast, kindlasti võiks kilejope aga kaasa pakkida oktoobrist kuni märtsini. Reserve Forrestiere Macchabee ja Black River Gorge Rahvuspark pakub pööraseid jalutusradu mööda Mauritiuse saart. Mõned lühemad, kuid see-eest raskemad matkarajad on Moka Town piirkonna lähistel. Curpipe platoo on koht, kuhu matka plaanides tuleks end eelnevalt varustada vajaliku varustusega.

Kehtiv raha on Mauritiuse ruupia MUR.

VIISAINFO:
Eesti kodanikud võivad viisavabalt riigis viibida 3 kuud 6 kuu pikkuse perioodi jooksul kehtiva passi alusel. Pass peab olema kehtiv ka 6 kuud peale reisi lõppu. Punase ja halli passi puhul vajalik viisa, olenemata reisi pikkusest. Täpsem info Baltic Toursi reisikonsultantidelt ja Välisministeeriumi kodulehel siin>> 

Vaktsineerimisinfo Terviseameti kodulehel siin>> 

Lähem info ja broneerimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon:
740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 01. september 2022
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee