Reisikava 
1. PÄEV - LEND TALLINN – ISTANBUL
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:15-22:30 (lennunumber TK1424, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid ka vahetult enne reisi!
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV - LEND ISTANBUL - COLOMBO, NEGOMBO - PUHKUS
Jätkulend Istanbul-Colombo kell 01:55-15:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 730).
Tere tulemast Sri Lankale! Maandume Negombo rahvusvahelisel lennuväljal.
Sõidame  rannapiirkonda ja majutume kahel järgneval ööl rannaäärses hotellis Heritance Negombo*****  või sarnases. Aeg puhkuseks. Õhtusöök hotellis.
 
3. PÄEV - VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtusöök hotellis.
 
4. PÄEV - NEGOMBO – ANURADHAPURA – MIHINTALE
Hommikusöök. Sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, mille ajaloo juured ulatuvad 5. sajandisse e.m.a. Kunagise suure keskuse asemel on praegu küll suures osas varemed ent vaadata on siin palju – suur kellakujuline stuupa, templid, skulptuurid ning iidsed veekogumisbasseinid. Siinsetest paleedest valitsesid singalid ja mõned Lõuna-India valitsejad üle tuhande aasta Sri Lankat. Selle Sri Lanka iidse linna suursugusus peitubki peamiselt tema uhkes minevikus. Käime Anuradhapura vaimses ja füüsilises südames - siin asub maailma vanim dateeritud puu, 2200 aastat vana Sri Maha Podhi puu. Sõidame Mihintalesse ning külastame püha mäge. Õhtuks sõidame Sigiriya piirkonda ning majutume kahel järgneval ööl hotellis Jetwing Lake**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
5. PÄEV - SIGIRIYA – RITIGALA – POLONNARUWA – MINNERIYA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Külastame džunglisse peidetud, legendiderohke mäe otsas asuva Ritigala varemeid. Need erinevad ülejäänust Sri Lanka saarel leiduvast. Siin leiab vanu puid, vulisevaid ojasid ja rahulikke meditatsiooniplatvorme. Kunagi on siia eraldunud mungad, et eemalduda muust maailmast ja tegeleda vaikse mõtlusega. Tänapäeval näeme me osaliselt taastatud, osaliselt varemetes kloostri- ja koopakompleksi.
Seejärel sõidame Polonnaruwasse, et külastada Sri Lanka vanuselt teise kuningriigi asupaika. Siinne linn oli suureks keskuseks 11.-12. sajandil ning kajastab keskaegsete Sri Lanka kuningate elu. Külastame seda iidset pealinna, mis on ka UNESCO kaitse all. Siinse elu kunagist suursugusust pole raske ette kujutada.
Jätkame oma teekonda ning läheme Habaranasse, mis on värav lähedal asuvasse Minneriya rahvusparki. Võtame ette džiibisõidu rahvuspargis ning näeme troopilisi loomi ja linde. Eelkõige pakuvad meile huvi metsikute elevantide karjad, keda siin tihti kohata võib. Õhtusöök hotellis.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV - SIGIRIYA KALJUKINDLUS – DAMBULLA – MATALE VÜRTSIAED – KANDY
Hommikusöök. Sigiriya on üks Sri Lanka populaarseimaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud 200 meetri kõrgune kalju jääb tõenäoliselt silma rohkem kui tema peale ehitatud kindlus, millest pole tänapäevaks kahjuks palju säilinud. Kindlus on siiski ehitatud juba 5. sajandil. Soovijad saavad ette võtta ronimise kaljule, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale ning kus on võimalik näha kauneid kaljudele maalitud freskosid.
Lahkume Sigiriyast ning jätkame oma teekonda Lõuna-Sri Lanka suunas. Külastame Dambulla koobastemplite kompleksi. Mõned siinsete koobaste seinu kaunistavad freskod on lausa 2000 aastat vanad. Jätkame oma teekonda Matalesse. Tutvume Sri Lanka erinevate vürtsidega. Näeme kuidas neid kasvatatakse ja kasutuseks ette valmistatakse ning saame teada, kuidas neid toiduvalmistamisel kasutatakse.
Õhtuks jõuame Kandysse – siinse mägise piirkonna keskusesse. Külastame Kandy Buddha Hamba templit. Reliikvia on tänaseni au sees ning see teeb Kandy templist Sri Lanka budistide seas kõige olulisema. Majutus Kandy lähedal hotellis Golden Crown**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
7. PÄEV - KANDY – PERADENIYA BOTAANIKAAED – TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA
Hommikusöök. Teeme peatuse Peradeniyas, kus võimalusel külastame kuninglikku botaanikaaeda, mis on tuntud taimeliikide paljususe poolest. Siin leidub nii ilutaimi kui ka kasulikke ravimtaimi. Sõidame mööda maalilist mägiteed edasi mägilinna Nuwara Eliyasse - Valguse Linna, kus omal ajal armastasid suvel aega veeta inglise kolonisaatorid.  
Majutus Nuwaras hotellis Araliya**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid8. PÄEV - NUWARA ELIYA – PUHKUS OOKEANIRANNAS
Hommikusöök. Lahkume Nuwara Eliyast, laskume mägedest ning näeme taas kauneid vaateid. Edasi viib meie teekond meid ühele kauneimatest Sri Lanka randadest. Majutus kolmel järgneval ööl hotellis Kosgoda**** või sarnases, mis asub otse kaunil liivarannal. Järgnevate päevade jooksul kogete just sellist puhkust kaunil troopilisel rannal, millest unistate talvistel tuisupäevadel. Randa palistavad lookas palmid, pehme kuum liiv jalge all ja kalurite paadid horisondil. Õhtusöök hotellis.
 
9. PÄEV - PUHKUS PARADIISIRANNAS
Hommikusöök. Puhkus rannas. Soovijatele pakume erinevaid võimalusi päevade sisustamiseks. Samuti võib nautida lihtsalt rannamõnusid, jalutada siinses külas, kus jagub poekesi ja restorane või nautida ayurveda massaaži. Õhtusöök hotellis.
 
10. PÄEV - PUHKUS, SOOVIJATELE GALLE EKSKURSIOON (lisatasu eest)
Hommikusöök. Tänagi on võimalus nautida Hikkaduwa kauneid liivarandasid.
Pärastlõunal külastame soovijatega aga Galle kindlust, kus olevat olnud meresadam juba roomlaste ajal ning siia asusid esimesena ka portugallased. See väike linnake aga meenutab igati Hollandit – kirikud, Hollandi mereväekindralite majad jpm. Õhtusöök hotellis. Külastame kilpkonnade kasvandust. Võimalik on minna paadisõidule Madu Ganga jõel. 
 
11. PÄEV - PEALINN COLOMBO, LEND COLOMBO - MALDIIVID
Hommikusöök. Bussiekskursioon Colombos - Gangarama tempel, vana ja uus parlamendihoone, põnevad kõrghooned ja kaunid pargid. Seejärel sõidame lennujaama.
Õhtune lend Colombolt Maldiividele kell 20:30-21:40 (lennunumber TK0731). Saabumisel transfeer (kiirpaadiga) hotelli. Majutus viiel järgneval ööl atollil hommiku- ja õhtusöökidega superior klassi bungalows hotellis Beach villas Paradise**** või sarnases. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidMaldiivid pakuvad Teile võimalust viibida maapealses paradiisis - siinseid väga puhtaid randu peetakse maailma kauneimateks oma heledate liivadega ja sügavsinise veega. Ideaalne võimalus on siinses kristallselges vees snorgeldades või sukeldudes imetleda kauneid koralle ja värvilisi kalu, merevee läbipaistvus on lausa üllatavalt hea. Siinsed lained meelitavad ka surfareid. Tuntud on Maldiivide hea köök ja meeldiv teenindus.

12. -14. PÄEV - PUHKUS MALDIIVIDEL
Imeline puhkus Maldiividel. 

15. PÄEV - RANNAPUHKUS, LEND MALDIIVID - ISTANBUL
Päev rannas. Õhtune transfeer lennujaama. Lend Maldiivid-Istanbul kell 22:50-05:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK731).
 
16. PÄEV - LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 03. veebruar 2023
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee