Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - COLOMBO
Lend Tallinn 18.20. - Istanbul 22.40. Lend Istanbul 02.10 (+1) - Colombo 15.12.


2. PÄEV. SAABUMINE SRI LANKALE
Saabumine Sri Lankale kell 15.25. 
Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.
Majutus hubases külalistemajas, mis on broneeritud meie reisiseltskonnale.

Kohapeal eestikeelne teenindus!

kultuurireis, päikesereis, ringreis, Sri Lanka, Singapur, puhkusereis, talvepuhkus, soojamaa reis, rühmareis, Baltic Tours, Fix Ideed, eestikeelne ringreis

3.-5. PÄEV. RANNAPUHKUS MIRISSAS
Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta. Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. 

Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi. 
Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. 
Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga. Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.

Soovi korral on võimalik osaleda järgmistel lisaekskursioonidel (lisatasu eest):
Pühapäev (02.12.) – rice&curry kokanduskursus
Esmaspäev (03.12.) – vaalavaatlus merel
Teisipäev (04.12.) – päevane ekskursioon rannikul: teeistanduse külastus, kilpkonnakasvanud (merikilpkonnad), tsunami muuseum, UNESCO pärandisse kantud Galle vanalinn

Hinnas hommikusöögid.


6. PÄEV. UDAWALAVE RAHVUSPARK JA LOOMAVAATLUSSAFARI - ELLA LOODUSVAATED
Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. 

Soovijatega teeme Udawalawe rahvuspargis džiibisafari, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid ja paabulindusid. Lisaks sellele käime vaatamas elevandibeebide toitmist (soovijatele lisatasu eest: džiibisafari 30 € ja elevandibeebide toitmine 5 €).

Udawalawest jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel merepinnast. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Teeme peatused koskede juures, matkame Little Adams Peak’le ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale ja kui aeg võimaldab, siis läheme vaatama ka ajaloolist Nine Arches silda. Matk on jõukohane kõigile, tempo saab ise valida ja mingit lisavarustust, spets riietust vaja ei ole. Kes aga ei soovi matkal osaleda, need saavad oodata all või hotellis. Ellas ööbime hotellis Sun Breeze. 

Hinnas hommikusöök.

kultuurireis, päikesereis, ringreis, Sri Lanka, Singapur, puhkusereis, talvepuhkus, soojamaa reis, rühmareis, Baltic Tours, Fix Ideed, eestikeelne ringreis

7. PÄEV. MÄGINE NUWARA ELIYA PIIRKOND - TEEISTANDUSED - KANDY
Täna sõidame Ellast Kandy'sse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed. 
Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal. Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks. 

Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks (Hambatempli külastus maksab u 15 USD). Ööbime Kandys. 

Hinnas hommikusöök, teeistanduse külastus ning rongisõit mägedes.


8. PÄEV. KANDY - DAMBULLA KOOBASTEMPLID - SIGIRIYA
Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta. 

Soovijatel on võimalik täna pealelõunal külastada Polonnaruwa't, kus asus keskajal 11-13.saj Sri Lanka vanuselt teine pealinn (Polonnaruwa külastus u 25 USD). Sigiriyas ööbime hotellis Eden Garden. Hotellil on ka bassein, kus on hea end peale pikka päeva värskendada. 

Hinnas hommikusöök ja vürtsiaia külastus.


9. PÄEV. SIGIRIYA KALJUKINDLUS - POLONNARUWA
Peale hommikusööki on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. Sigiriyasse on soovitav tulla hommikul, kui päike ei ole veel trepiastmeid kuumaks kütnud ja õhk pole veel nii palav, et ei jõua kalju otsa ronida. 

Peale Sigiriya külastust tuleme tagasi hotelli, kus saab süüa hommikust ning pesta enne kui jätkame teekonda. Kes aga ei soovi kalju otsa ronida, need saavad hommikul pikemalt magada ning kohtume uuesti hommikusöögilauas. Sigiriya kaljukindluse külastus on lisatasu eest u 35 USD. 

Järgmise peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud (sissepääs u 10 USD). 

Seejärel võtame suuna lennujaama, kust õhtul väljub meie lend. 
Lend Colombo 21.25 - Istanbul 06.25 (+1). Lend Instanbul 09.45 - Tallinn 12.05.

Singapuri lisapaketi broneerijate reisikava jätkub järgmiselt:
Programm jääb samaks, mis ülejäänud grupil, kuid peale ülejäänud grupi ärasaatmist läheme sõidame Sri Lanka pealinna Colombosse ja sööme õhtust ajaloolises linnaosas (lisatasu eest). Seejärel sõidame lennujaama, kust peale südaööd väljub otselend Singapuri.

kultuurireis, päikesereis, ringreis, Sri Lanka, Singapur, puhkusereis, talvepuhkus, soojamaa reis, rühmareis, Baltic Tours, Fix Ideed, eestikeelne ringreis

10. PÄEV. SAABUMINE SINGAPURI - JALUTUSKÄIK VANALINNAS - VALGUSSHOW
Saabumine Singapuri varahommikul. 
Vastuvõtt lennujaamas ja transfeer südalinnas asuvasse hotelli Robertson Quai. See on lihtne 3* hotell koos väikese basseini ja päikesevõtualaga. Hotelli mille suurimaks plussiks on väga hea asukoht kohe jõe kaldal. Toad on väga väikesed, kuid kõikides tubades on eraldi WC ja duššinurk, laud, tee ja kohvi valmistamise võimalus ning ka külmkapp. Kõik on olemas, kuid see on paigutatud väga väikesele pinnale. Soovi korral on võimalik ööbida ka mõnes teises vahetus läheduses asuvas hotellis, kus arvestama peab sellega, et südalinnahotellid on kallid (kõrgema taseme majutus on lisatasu eest). 

Peale hotelli saabumist saate süüa hommikusööki ja minna tuppa puhkama. Lõuna paiku saame uuesti kokku ning läheme tutvuma ümbruskonnaga. Jalutame jõe kaldal, selgitame välja, kus asuvad lähimad ostukeskused ja toidupoed. Soovijatega sõidame ühistranspordiga Orchad Rest'i ostutänavale, mis on tõeline ostlejate paradiis (õulud on ju ukse ees...). Õhtul läheme vaatama kuulsat Singapuri valgusšhow'd ning tutvume ööeluga. Tagasi hotelli tuleme jalgsi. 

Hinnas hommikusöök hotellis.


11. PÄEV. VABA PÄEV VÕI SINGAPURI HOP-ON HOP-OFF LINNATUUR
Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt. Hotellitoad tuleb vabastada hommikul, kuid pagasi saab jätta hotelli hoiule. 

Soovijatega läheme kohe hommikul linnatuurile hop-on hop-off bussiga, mis annab hea ülevaate Singapuri erinevatest linnaosadest koos etniliste keskustega nagu hiinalinn, india ja araablaste linnaosa. Teeme jalutuskäigud ka hiinalinnas ning india linnaosas (lisandub hop-on hop-off päevapilet u 25 singapuri dollarit). Pealelõunal jääb vaba aeg omal käel linnas ringi jalutamiseks, keha kinnitamiseks ja viimaste sisseostude tegemiseks. Hilisõhtul viib transfeer lennujaama. 

Lend Singapur 00.05 (+1) - Istanbul 06.25. Lend Istanbul 09.45 - Tallinn 12.05.

Hinnas hommikusöök.


Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 04. aprill 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee