Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - DELHI
Lend Tallinn - Helsinki - Delhi.
Saabumisel transfeer hotelli.

Öö Delhis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. VANA JA UUS DELHI
Hommikusöök. 
Linnaekskursioon, et tutvuda Vana ja Uue Delhiga. Vana Dehli oli 17. sajandil ümbritsetud müüriga, millest on tänaseni säilinud ainult väike osa. Siin asuvad kaootilise paigutusega madalad hooned. Siinsed kitsad tänavad on alati rahvarohked, kuna leidub palju suurmogulite aegadest säilinud turge ja rajatisi. Näete mogulite imperaatori Shah Jahani residentsi – Punane kindlus, mis on Vana Dehli süda. Lühike peatus fotografeerimiseks selle imetlusväärse hoone juures. 

Edasi liigute rikšadega mööda Chandini Chowk turu kitsaid tänavaid Jama Masjidi mošee juurde. Värvide, lõhnade ja helide mitmekesisus kohalikul turul võib olla veidi hirmutav, kuid jääb kauaks meelde. Vaatate India suurimat mošeed Jama Masjidi, mis mahutab korraga kuni 25 000 palverändurit. Uues Dehlis ristuvad laiad tänavad, et ühendada kolm linnaosa – äri-, elu- ja valitsushoonete rajoon. Siin vaatate Esimese maailmasõja ohvrite auks püstitatud India väravat; presidendilossi ning 70 m kõrgust Kutabi minaretti. Võimaluse korral näete ka valgest marmorist Lootose templit.

Õhtusöök ja ööbimine Delhis.

3. PÄEV. FORT AMBER - JAIPUR
Hommikusöök.
Sõit Rajasthani provintsi pealinna – Jaipuri. Lõunasöök. Teel külastate suursugust Amberi kindlust, mille juurde mäkke viiakse džiipidega. See lossist ja kindlusest koosnev 19. sajandi kompleks püüab pilke, kuna ühendab endas hinduistliku ja islami arhitektuuri. 

Jätkate teed India mogulite impeeriumi viimasesse pealinna – Jaipuri, mille rajajaks on suur väepealik ja astronoom, maharadža Jai Singh II. Külastate linnapaleed – see ongi maharadžade residents, ning muuseumi, kus on välja pandud haruldased käsikirjad, kunstiteosed ning rikkalik relvaarsenal. Lühikese ekskursiooni käigus imetlete Jaipuri sümbolit – Hawa Mahali (ehk Tuulte paleed), mis on ehitatud kohalikust paekivist. Fassaadide hele värv annab linnale roosaka tooni. Seetõttu nimetatakse Jaipuri ka „roosaks“ linnaks. Roosa värv tähendab Indias külalislahkust. Võimaluse korral külastate vaibatöökodasid ning marmori ja kalliskivide töötlemise töökodasid. Näete hindude jumalanna Lakshmi (Birla Mandir) muljetavaldavat templit, mille ehitas India üks rikkamaid perekondi. 

Õhtusöök ja ööbimine Jaipuris. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. FATEHPUR SIKRI - AGRA
Hommikusöök.
Sõit Agra poole. Teel võimalus külastada Chand-Baori, üllatavalt sümmeetrilise vormiga trepp-kaevu, millel on 3500 astet. Pärast lõunat sõidate Agrasse, India mogulite viimasesse pealinna. Lähete Agra kindlusse, mis kogub kuulsust luksuse ja kauni arhitektuuri tõttu.

Soovijatel võimalus külastada teatrietendust India tantsude, laulude, värviliste dekoratsioonide ning uhkete kostüümidega, mis jutustab Shah Jahani ja tema naise Mumtaz Mahali armastusloo ning Taj Mahali kompleksi sünniloo. 

Õhtusöök ja ööbimine Agras.

5. PÄEV. TAJ MAHAL - FORT AGRA
Hommikusöök.
Külastate grandioosset Taj Mahali kompleksi, mille ehitas imperaator Shah Jehan oma armastatud naise Mumtaz Mahali hauakambriks. Eemalt vaadates on hauakamber valge, kuid tegelikult on selle valged marmorist seinad kaunistatud vääris- ja poolvääriskividest mosaiigiga. Kompleksi ehitamine kestis seitseteist aastat, marmor ja teised vääriskivid toodi kohale erinevatest riikidest. Taj Mahali proportsioonid on ideaalsed. India kuulsaimat arhitektuuriansamblit nimetas India kirjanik R. Tagore „pisaraks igaviku palgel“. 

Võimalik külastada Fort Agra kindlust, mis eristub luksuse ja kauni arhitektuuri poolest. Majesteetlik punasest liivakivist kindlus, mida ümbritseb 2,5 km pikkune müür. Selle kompleksi ehitamist alustas mogulite imperaator Akbar Suur, kes tõi riigi pealinna Delhist siia üle, kuid tänapäevase ilme sai kindlus alles Akbari lapselapse, šahh Jahani valitsemise ajal. Ööbimine rongis. 

6. PÄEV. VARANASI - ÕHTUNE AARTI RITUAAL
Hommikusöök.
Saabumine Varanasi linna, mis asub kuulsa Gangese jõe kaldal. Jõekaldad, kus on alati palju palverändureid, annavad tunnistust ühe vanima ja olulisema maailmareligiooni iidsetest traditsioonidest. See, mida näete ja kogete, on tõeliselt unustamatu. Suundute hotelli lühikeseks puhkuseks. Õhtul võimalus minna Gangese jõele vaatama Aarti (püha tuletseremoonia) rituaali.

Õhtusöök ja ööbimine Varanasi hotellis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. LAEVAREIS MÖÖDA GANGESE JÕGE - VARANASI
Varahommikune väljasõit, sest ees ootab kaasahaarav ekskursioon – laevareis Gangese jõel. Gangese jõgi ja selle kallastel asuvad templid on hindu palverändurite kõige pühamad kohad. Iga päev saabub tuhandeid palverändureid Varanasisse, et Gangeses rituaalset vanni võtta ja patust hinge puhastada. Öeldakse, et hindud tulevad siia surema, et pärast surma otse taevasse saada. Külastate linna kuulsaimat Viswanathi (Universumi isanda) templit, mis on pühendatud jumal Šivale. 

Naasmine hotelli. Hommikusöök. 
Jätkate ekskursiooni ja külastate kuulsaid templeid - Annapurna templit hämmastava jumalanna Shakti kujuga, mis on valmistatud puhtast kullast; Ahvide templit, mis on pühendatud jumalanna Durgale, Bharat Mata templit, mis on justkui tohutu marmorist reljeefne India kaart. Külastate Benarese ülikooli. Edasi suundute India kõige pühamasse budistlikku piirkonda - Sarnathi. Siin edastas Buddha oma esimese jutluse. Külastate Sarnathi templit. 

Õhtusöök ja ööbimine Varanasis. 

8. PÄEV. DELHI
Sõit lennujaama. Lend Varanasi – Delhi. Pärast Delhisse jõudmist suundute hotelli. 

Õhtusöök ja ööbimine Delhis.

9. PÄEV. LEND DELHI - HELSINKI - TALLINN
Hommikusöök.
Sõltuvalt lennuajast sõit Delhi lennujaama. Lend Delhi - Helsinki - Tallinn

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 27. jaanuar 2020
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee