Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - KILIMANJARO
Lend Tallinn - Istanbul - Kilimanjaro. 

2. PÄEV. SAABUMINE TANSAANIASSE
Saabute Tansaaniasse esmaspäeva hommikul kell 6. Sõidame Arushasse, Mt. Meru Game Lodge safarihotelli, kus meid ootab hommikusöök ning ülevaatlik infotund. Peale hotelli sisseregistreerimist ning väikest puhkepausi sõidame Nkoaranga külatuurile. Käime luteri kirikus ning tutvume läbi küla kõndides kohaliku elu-oluga. 

Jalutuskäik lõppeb kohviistanduses, kus kasvatatakse orgaanilist Arabica kohviuba. Jälgime kohvivalmistamise protseduuri taimede istutamisest ja kasvatamisest saagikoristuse ning röstimiseni. Tuuri lõppedes sööme lõunat ning maitseme kohvi. Õhtul saab basseinis ujuda ja hotelli juurde kuuluvas loomade varjupaigas kohaliku looma- ja linnuriigiga esimese tutvuse teha. Siin võib näha sebrasid, erinevaid ahviliike (mh haruldane punane koolobus-ahv), jaanalinde jt linnuliike. Õhtusöök ja ööbimine Mt. Meru Game Lodge safarihotellis.

3. PÄEV. MANYARA RAHVUSPARK
Arusha - Manyara järv (u 140 km, sõiduaeg u 3 tundi). Peale hommikusööki hotellis sõidame läbi Great Riff Valley oru troopilisse Manyara järve rahvusparki, mille hiiglaslike viigi- ja mahagonipuude lopsakus pärineb rikkalikest maa-alustest allikatest. Manyara tuleneb masaikeelsest sõnast emanyara - üks okkalistest piimalille liikidest, mida masaid kariloomade tõkestamiseks istutasid. Loomadest elutseb siin hulgaliselt elevante, jõehobusid, pühvleid, sebrasid, mitmeid antiloobiliike. Hea õnne korral võib näha ka Manyara lõvisid, kes laisalt akaatsiapuude okstel lebada armastavad. 

Manyara looduspark on ka ornitoloogide paradiis, sest siin pesitseb üle 300 linnuliigi nagu flamingod, pelikanid, kotkad jpt. Safari käigus külastame jõehobubasseini, kuumi allikaid, pühvlisood. Peame kaasavõetud lõunasöögipakkidega piknikku ning sõidame Great Riff Valley oru kohal paiknevasse hotelli, kus saab järve ilu imetleda ka ülaltpoolt. Õhtusöök ja ööbimine Lake Manyara Serena safarihotellis.  

4. PÄEV. NGORONGORO VULKAANIKRAATER
Manyara-Ngorongoro (u 55 km, sõiduaeg u 1,5 tundi). Peale hommikusööki hotellis ootab ees safari kõrgpunkt nn maailma suurimas metsikus loomaaias. Suundume koos lõunasöögipakkidega Ngorongoro vulkaanikraatrisse, mis pakub enneolematu looduselamuse. Tänu oma mõõtmetele on kraatri põhjas nii metsi kuid soid, järvi ja allikaid, murulapikesi ja liivadüüne. 

Lõunatame väikese Magadi järve ääres, kus jõehobud ja roosikarva flamingod sulistada armastavad. Magadi järve ümbritsevatel märgaladel pesitseb hulgaliselt erinevaid veelinde ning suured flamingo- ja ibiseparved on siin üsna tavaliseks vaatepildiks. Õhtusöök ja ööbimine Ngorongoro Serena safarihotellis.

5. PÄEV. ARUSHA - SANSIBARI SAAR
Ngorongoro - Arusha - Sansibar. Soovi korral suveniire kaasa osta. Lõunatame lennujaama lähistel ning asume kell 14:00 teele Arushast Sansibarile. Check-in, õhtusöök ja ööbimine hotellis.

6.-7. PÄEV. SANSIBARI SAAR
Rannapuhkus 4* hotellis koos hommiku- ja õhtusöökidega.

8. PÄEV. STONE TOWN - ALGAB KODUTEE
Peale check-out-i ja hommikusööki hotellis sõidame Dole regiooni vürtsituurile, kus meid pühendatakse kohalike vürtside ja maitsetaimede kasvatamise saladustesse ning räägitakse nende kasutamisest kosmeetikas ja toiduvalmistamisel. Sansibaril kasvatatakse nelki, vanilli, muskaatpähklit, kardermoni, troopilisi puuvilju jpm. 

Lõunatame nn Vürtsirestoranis, kus saab ka maitsetaimi ning puuvilju proovida. 

Peale lõunasööki suundume Sansibari peallinna Stone towni ning majutume vanas härrastemajas tegutsevas hotellis Mizingani Seafront Hotel****, mis paikneb otse ookeani kaldal. Õhtul külastame Stone towni linnaekskursiooni käigus araabia kindlust ja anglikaani kirikut, näeme kahte katedraali ja lugematul arvul mošeesid, elavat turgu, käänulisi linnatänavaid, puitnikerdustega kauneid uksi. Naudime päikeseloojangut (u kell 18:30) ning suundume giidi juhendamisel läbi vanalinna tänavate labürindi katuserestorani õhtust sööma. Naaseme tagasi hotelli ning sõidame öösel (u kell 2:30) lähedalasuvasse Sansibari lennujaama ning läheme 04:45 Sansibar-Istanbul lennule. Viimati uuendatud 18. juuni 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee