Reisikava 
1. PÄEV. LAEV TALLINN - HELSINGI, SÕIT PÕHJA - SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU
Koguneme kell 06:15 Tallinna Reisisadama A-terminalis. Laevasõit Helsingisse kell 07:00-09:30. Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas. Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada nii lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe. Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees. Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis. Soovijatel võimalus mõnuleda soome saunas või veeta aega Oulu linnas.

2. PÄEV. ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ - POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE - KUUSAMO
Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid. Lapimaale jõudes saab valida, kas külastada Santa Parki või Arktikumi muuseumi

Santa Park on mäe sisse ehitatud laste võlumaailm, kus toimetamist just väiksematele. Võlukoopas tegutseb päkapikukool, meisterdamistuba, jõuluvanakamber. Saanisõit viib läbi värviküllase Lapimaa looduse, põnevust pakub jäägalerii ning Angri Birdsi ronimis-ja mänguala. 
Arktikumi muuseumis saab tutvuda Lapimaa looduse ja saamide eluoluga. 
Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus jõuluvanaga koos pilti teha ja jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem. Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Pajakyläs asub ka huskyde ehk kelgukoerte kasvatus ning soovijatel on võimalus teha tiir ka koerarakendiga. Lõunastame jõuluvanakülas (hinna sees) ning pärast seda kui kõik on jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Kuusamosse, kus ööbime majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. PÄEV. KUUSAMO – ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA - TROOPIKA VEEPARK
Hommikud on siin karged ja ilusad. Reisi kõrghetkeks on kindlasti ka lõbus jõuluprogramm põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme. Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. Päevase puhkepausi ajal on soovijatel võimalik teha aga ka jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.

Järgneb heas seltskonnas mõnus jõulusöök (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.
Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks. Lapsed saavad nautida veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski ning emad-isad Soome sauna või aurusauna mõnusid.

4. PÄEV. SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI - TALLINN
Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud. Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas. Aeg suunduda sadamasse, kust väljub laev Tallinna kell 20:30-23.00.
Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 05. august 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee