Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - MÜNCHEN
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.30. Lend Tallinn - Helsingi kl 06.00-06.35, Helsingi - München kl 09.15-10-50 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Sõit mööda Romantiliste linnade Nördlingen asub 15 miljoni aasta eest meteoriiditabamusest sündinud hiidkraatris „Ries“. Vanal, Saksamaal ainsana täielikult säilinud 2,7 kilomeetri pikkusel linnamüüril on 15 hästi säilinud torni 14.-15. sajandist. Vana Frangimaa linn. Aeg hiliseks lõunasöögiks. Sõidame Frangimaa südames asuvasse traditsioonidega kuurortlinna – Bad Windsheimi. Ajalooline vanalinn, frangi veinid ja termid, mida veel on puhkuseks vaja! Ilusa kaevuga turuväljak, raekoda ja St. Kiliani kirik, tüüpilised fachwärk-majad. Selles linnas sündis kuulus 18. sajandi loodusuurija Georg Wilhelm Steller. Franken-Termideni on hotellist jalutada vaid 3 minutit. Soovijad võivad minna ujuma. Öömaja Kuurpargi ääres asuvas * hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. BADEN-WÜRTTEMBERG 
Hommikusöök. 
Rothenburg ob der Tauber on linn, kuhu peaks tulema iga keskajast huvitunu. Linna õitsenguaeg oli 15. sajandil ja neist aegadest on linnapilt ainult üsna vähe muutunud. Siin on otsekui üksainus suur keskaegse arhitektuuri muuseum, täis gooti katedraale ja viilkatusega maju. Raekoja vastas kellamängu vaadates elavneb teie silmade ees legendaarne lugu „meisterjoomisest“ – „Meistertrunk“, mis päästis linna 30-aastase sõja purustustest. Maitsme ka kuulsaid Rothenburgi „lumepalle“. 

Sõit Maulbronni. Baden-Württembergis asuv Maulbronni linnake tekkis kunagise tsistertslaste kloostri ümber. Maulbronni klooster on kõige paremini säilinud kloostrikompleks põhjapool Alpe. Selle rajasid 12. saj. Alsace’i mungad. Kogu kompleksi, mis alates 1993. a. kuulub UNESCO kaitsealuste ehitiste nimekirja, ümbritseb tornide ja väravaehitisega kaitsevall. Siin saate astuda „paradiisi“, nii nimetatakse kloostrikiriku eeshalli. Müüriga piiratud kloostrikompleksis asuvad täna mitmed restoranid, politsei, Maulbronni raekoda ja evangeelne gümnaasium. Maitseme ka kohalikke veine. Öömaja Schwarzwaldis Oberharmersbachis 3* hotellis (2-sed toad). Õhtusöök (hinna sees).

3. PÄEV. SCHWARZWALD
Hommikusöök. 
Lõuna-Saksamaal asuv metsane mäestikupiirkond Schwarzwald (Must mets) on Saksamaa maalilisemaid puhkekohti. Kõrgete kuuse- ja männimetsadega kaetud ala piirneb lõunast ja põhjast Reini oruga. Badenipoolsed läänenõlvad on järsud, laugetel idanõlvadel rohetavad all orus karjamaad ja õitsevad kirsiaiad. Schwarzwald on suusatajate, mägironijate, matkajate, lohelendurite ja purjetajate paradiis. Pea igal külal on oma põnev ajalooline süda ja kitsad tänavad vahvärkmajadega. Just siin saab näha kaht maailma suurimat käokella. Kas olete kunagi olnud käokella sees? See on võimalik Schonachis, kus asub endine maailma suurim käokell. Külastame ka Eble kellade parki, kus asub tänane maailma suurim käokell, mille valmistamiseks kulus viis aastat. 

Keset Schwarzwaldi asub Tribergi linnake, kuulsate käokellade valmistamise keskus. Linnas asuvas Scharzwaldi muuseumis on koos piirkonna elu ja kultuur: käsitöö, rahvariided, ajalooline käokellade kogu. Läheme vaatama Saksamaa kõrgeimat 160 m kõrgust koske, mida käis imetlemas ka Hemingway. Tänu sellele korraldatakse linnas temanimelisi festivale. Teilgi on võimalus valida matkamiseks kas kaskaadide tee (3/4 tundi) või kultuuritee (1 tund) või loodusrada (1,5 tundi). 

Sõit läbi Saksamaa Prantsusmaale Alsace’i (endine Elsass) piirkonda. Viljakad põllumaad, viinamäed, tihedad metsad. Vogeeside mäeahelik kaitsmas ühelt poolt ja suur Reini jõgi teiselt poolt, mis muudab siinse elamise mõnusaks, iseseisvaks ja jõukaks. Piirkonna traditsiooniliseks sümboliks on toonekurg. Õhtuks jõuame Colmari – maaliliste vahvärkmajadega tüüpilisse Alsace’i linnakesse, mille jõeäärset osa kutsutakse “väikeseks Veneetsiaks.” Sillalt avaneb armas vaade õitsevatele jõekallastele, pajudele ja puitmajadele. Kaunis on õhtune tuledes linn oma paljude õdusate restoranide ja vinoteekidega, kus saab maitsta kohalikke sööke-jooke. Öömaja 3* hotellis (2-sed toad).

4. PÄEV. VEINITEE
Hommikusöök. 
Colmari linnaga tutvume Bimmelbahni sõidul (väike rong turistidele). Vaba aeg pildistamiseks ja suveniiride ostmiseks. 

Sõidame mööda käänulist veiniteed, mis kulgeb viinamarjaväljade vahel Vogeeside jalamil. Siin piirkonnas on veine valmistatud juba alates 3 saj. eKr. Laugjad mäed on kaetud viinamarjaistikutega, mäenukkidel vanad lossid ja kindlused ning nende vahel orus kitsaste tänavatega rõõmsad keskaegsed veinikülad – viinamarjaväätides pleekinud müürid, mägiojad otse küla südames, lõunamaise külluse vaimustav illusioon. Alsasslased on suurepärane kombinatsioon prantslaslikust vahetusest ja huumorimeelest ning saksa töökusest ja täpsusest. 

Riquewihri väike keskaegne linnake on Vogeeside piirkonna üks maalilisemaid. Jalutuskäik linnas, kus on tänaseni säilinud linnamüür, väravad ja kaitsetornid, lilleehtes vahvärkmajakesed, vanad linnakaevud, veinitoad, millest kuulsaim on Zimmerite 1572. a. rajatud veinikelder, mis juba mitme põlvkonna vältel on teenindanud külastajaid. Siin hoitakse vanu Alsace’i traditsioone järgiva Zimmeri veinimõisa toodangut. Imetleme keskaegse Alsace’i sümbolit Haut Koenigsbourgi kindluslossi, mis on kõige külastatum ajalooline monument Prantsusmaal peale Versailles´i lossi ja Eiffeli torni. Huvitava ajalooga feodaalloss, mis kunagi valitses kogu Elsassi, asub 756 m kõrgusel mäetipul. Ringkäik lossis kohaliku giidiga. Sõit Heidelbergi. Öömaja 2* hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV
Hommikusöök. 
Looduslikult kaunis Neckari orus asub Euroopa vanim ülikoolilinn Heidelberg, mida peetakse üheks romantilisemaks ja kaunimaks Saksamaa linnaks. Siin asuvast Pühavaimu kirikust sai kuurvürstide matusepaik. Heilingenbergeri nõlval 200 m kõrgusel kulgeb kuulus Filosoofide tee, kust avaneb kütkestav vaade linnale ja selle kindlustele. Linna kohal kõrguva suursuguse lossi varemed ning vanalinn jõe kaldal on ümbritsetud metsadest ja viinamarjaaedadest. Kõik see mõjutas romantikuid, kelle poolt on linnale pühendatud palju luuletusi ja laule. 

Sõit Frankfurti, mida naljatledes kutsutakse ka Mainhattaniks ehk Maini–äärseks Chicagoks, sest see on Saksamaa tähtsaim rahanduskeskus. Linnaekskursioon. Sõit lennujaama. Lend Frankfurt - Helsingi kl 19.25-22.50, Helsingi - Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee