Reisikava 
1. PÄEV. BUSSISÕIT EESTIST POOLA
Väljasõit Tartust kl 06.00 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl 09.00 Rahvusraamatukogu eest parklast (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige enne reisi). Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Leedus lõunasöögipaus. Öömaja Varssavi lähistel asuvas hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV. SÕIT POOLAST SAKSAMAALE
Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Saksamaa. Teel räägime kuulsast Baieri kuningast Ludwig II-st. Õhtuks jõuame Pegnitzi jõe kaldal asuvasse Nürnbergi. Öömaja kesklinna hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. NÜRNBERG - MÜNCHEN
Hommikusöök. Nürnbergi õitseaeg oli 15.-16. sajandil kui siia saabusid kuulsad kunstnikud, meistrid ja intellektuaalid. Jalutuskäik kesklinnas. Linna tähtsaim ehitis Püha Laurentiuse gooti stiilis kirik, Keskturg oma 14. saj. Schöner Brunneniga, Frauenkirche, mille laskis ehitada keiser Karl IV. Võib jalutada ka künkal asuva Kaiserburgi juurde, mis oli keskajal tähtsamaid keisrilinnuseid, siin toimusid paljud riigi- ja õukonnapäevad.
Sõidame Baierimaa pealinna Münchenisse. Linnaekskursioon: Stachus-Karli väravad, Jumalaema kirik, Marienplatz, uus raekoda oma kellamänguga, Peetri kirik, mida linlased hellitavalt Vanaks Peetriks kutsuvad. Linna sümboliks on vaieldamatult kahe kuppeltorniga toomkirik – Frauenkirche. Erinevatest õuedest ja saalidest koosnev kompleks, kuninga residents, annab ülevaate Baieri valitsejate jõust ja jõukusest ning sellest, miks baierlased tänaseni nii iseseisvad ja isepäised on. Residentsteater - üks maailma ilusaimatest rokokooteatritest ja kesklinnas uhkeldav suurejooneline Rahvusteater. Külastame ka Hofbräuhaus’i – üht Euroopa vanimat õllekeldrit. Kui veel kohalik kapell on mängimas õllemuusikat, on elamus garanteeritud. Soovijatel on võimalus siin proovida ka Baieri rahvustoite. Sõit öömajja Berchtesgadeni lähedal. Mida lähemal mägedele, seda maalilisem on maastik. Looklevad teed ja väikesed külad. Öömaja hotellis (2-sed toad). Soovijatele 3-käiguline õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel).

4. PÄEV. BERCHTESGADEN - KÖNIGSSEE - SALZBERGWERK SOOLAKAEVANDUS - ETTAL
Hommikusöök. Berchtesgaden on kolmest küljest piiratud kõrgete mägedega (kuni 2712 m) ja on läbi aegade olnud meelispaigaks looduse metsikut ilu ihkavatele valitsejatele ning erakmunkadele. Ülem-Baieri lõunaosa oma sügavate orgude, järskude kaljude ja mäetippudega on kauneimaid paiku terves Euroopas. 

Sõit kohaliku bussi ja liftiga 1834 m kõrgusele vaateplatvormile Kehlsteinil, kus asus Hitleri “kotkapesa”. Kivimaja mäe tipul on tuntud ka kui Adlerhorst. See oli Martin Bormani sünnipäevakingitus Hitlerile ja sellest kujunes tema lemmikresidents. Siit avaneb kaunis vaade ümbruskonnale. 

Saksamaa kõige puhtama veega Kuningate järv - Königssee asub 600 m kõrgusel. Baieri Alpide kroonijuveel, smaragdrohelise veega peegelsile Königsee on ümbritsetud järskudest kaljudest. Paadisõit. Seejärel külastame Saksamaa vanimat, 1511. aaastal rajatud soolakaevandust Salzbergwerki, mis asub sügaval mäe sees ja on täis pikki tunneleid. Üks paremini eksponeeritud soolakaevandusi. Riietume tunkedesse ja tuhiseme mööda puitrenni pimedusse. Jalavaeva aitab vähendada miniatuurne kaevurirong. Ületame parvega 150 m sügavuse Peegeljärve. Suurimas koopas nn. Soolakatedraalis on heli-ja valgusefektid. 

Jätkame oma teekonda ja möödume Baierimaa suurimast järvest – Chiemseest, mis on tõeline paradiis veespordisõpradele. Aastal 1873 ostis Baieri kuningas Ludwig II järves asuva Herreninseli saare, et ehitada sellele Versailles’ stiilis Herrenchiemsee loss. Teekond jätkub Baierimaa südames asuvasse Ettalisse. Teel imetleme Baieri tõelist ilu. Taamal kõrguvad Alpid. Maalilised külakesed, tüüpilised lillerõdude ning omapäraste seinamaalingutega majakesed, kaunid sibulkuplitega kirikud. Baieri rokokoo juveel – Ettali klooster tegutseb tänaseni. Imetleme kloostrikiriku tohutusuurt kuplifreskot ja ostame kaasa kuulsat Ettali kloostriõlut. Majutus 2 järgnevat ööd hubases tirooli tüüpi hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid5. PÄEV. PLANSEE JÄRV - NEUSCHWANSTEIN - GARMISCH-PARTENKIRCHEN
Hommikusöök. Plansee on suuruselt teine järv Tiroolides. See laiub nagu fjord metsaste Zwieseli ja Spiesbergi vahel. Kaunid vaated. 

Sõidame baieri muinasjutukuninga Ludwig II lemmiklossi Neuschwansteini. Pollati jõe sakilisel kuristikuserval keset Baieri Alpide maalilist maastikku seisab maailma kõige nõiduslikum loss. Selle elevandiluuvalged tornid tumeroheliste kuuskede taustal tunduvad kaugelt vaadatuna õhulised ja õrnad. See loss, mis on “keskaegsem” kui ükski keskajal ehitatud loss, esindab Baieri kuninga Ludwig II unistuste täitumist. Ta ise kirjeldas lossi asukohta kui “kauneimat, mis eales leitud” ja et see on tõsi, võib veenduda, seistes kuristiku kohal Marienbrücke sillal. Lossi juurest alla jalutades naudime vaadet uusgooti stiilis Hohenschwangau lossile, milles Ludwig II veetis oma lapsepõlve. Teel möödume väiksest armsast Wieskirchest, mis 1983. a. kanti UNESCO Maailmapärandi nimekirja. 

Garmisch-Partenkirchen Loisachi jõe orus on tuntumaid paiku Baieri Alpides. Ideaalne talispordiks, 1936 toimusid siin olümpiamängud ja 1978 MM suusatamises. Jalutuskäik Ludwigstrassel, mida ääristavad „õhumaalingutega“ majad. Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisel).

6. PÄEV. LINDERHOFI LOSS - OBERAMMERGAU
Hommikusöök. Külastame Linderhofi lossi, mille kuningas Ludwig lasi ehitada kui austusavalduse Prantsusmaa kuningate absoluutsele monarhiale. Imelises lossipargis, kuhu on paigutatud eksootiline Mauri paviljon, on piisavalt aega, et seda muinasmaailma ja looduse ilu nautida. 

Baieri Alpides keset rahulikku orgu Kofeli hambulise mäeaheliku kõrval asub kaunis Oberammergau - nagu linnake muinasjutust. Naudime selle romantilise paiga majaseintel olevaid muinasjutulisi freskosid, mis kajastavad traditsioonilisi Baierimaa teemasid, muinasjutte ja religioosseid stseene. Tuntud on ka siinsed puunikerdused. See paik on maailmakuulus ka Passionsspiele ehk Kristuse kannatusmängude poolest. See on etendus, mis toimub iga 10 aasta järel ning haarab kogu linnakese terveks suveks. Järgmine leiab aset aastal 2020. Sellest võtavad osa kõik külaelanikud. Vaba aeg lõunasöögiks. 

Sõit Müncheni lennujaama. Otselend München - Tallinn kl 20.50-00.10 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne lendu). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 22. oktoober 2018
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee