Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL
Koguneme kell 10:45 Tallinna Lennujaama infoletist vasakul paikneva kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn - Istanbul kell 12:40-16:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Saabumine Istanbuli lennuväljale. 
Olgu tulemise põhjus ükskõik milline, lummab Istanbuli saabunud rändajat alati linna idamaine rütm, mis peidab endas õhtumaalt tulnu jaoks tubli annuse salapära ja maagiat. Linn, mis on pidanud alla vanduma nii loodusjõududele kui vaenuvägedele, on ikkagi jäänud püsima imelise meistriteosena. See on otsekui ülistuslaul inimkäte ja vaimu jõule, mis on põiminud kokku ida ja lääne, vaesuse ja suursugususe, maastike ja ehitiste harmoonia.
Transfeer ja majutus neljal järgneval ööl Istanbuli südalinnas kahes võrratus  butiikhotellis Barbera ja Le Petit Palace või sarnases (hotellikirjeldused reisikava lõpus).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. ISTANBULI EKSKURSIOON: SININE MOŠEE, HAGIA SOPHIA, TSISTERNID, VÜRTSITURG, LAEVAKRUIIS
Hommikusöök hotellis. 
Tutvumine Istanbuliga.
Pidulikul väljakul, kus kunagi asus Bütsantsi keisrite palee ning mis on dekoreeritud rütmiliste purskkaevudega, kõrgub Istanbuli islami kõige kaunim pühakoda: Gök-dzami - Sinine mošee. Mošee on otsekui ülistuslaul nooruse julgusele: 19-aastane sultan Ahmed I kutsub ehitusmeistriks ületamatu Sinani õpilase noorukese Mehmed-aga. Väljak ise oli aga kunagi väärika Konstantinoopoli süda.
Hagia Sophia – Püha Tarkuse kirik on arhitektuuriajaloo lummavamaid saavutusi. Kingsepalt ja eunuhhilt ostetud maatükile ehitatud pühakoja töödel osales ühtekokku 10 000 töölist ja 100 meisterlikku kiviraidurit, kes teostasid keisri ideed ja Anthemiose Trallesest ja Isidorose Mileetosest suurprojekti. Keiser ise olevat selga tõmmanud lihtsa rüü ja iga päev käinud ehitusel tööde kulgu jälgimas. Kogu Bütsantsi maailmast saabus siia suurepäraseid materjale ja ehitusdetaile. Ateenast, Efesosest, Roomast toodi siia antiiktemplite sambad, kaunimad marmorid, väärismetallid, Baalbeki kuulsa päikesetempli porfüürsambad ja Efesose Artemise templi marmor. Kuplialuse viimistlemiseks kasutati erilist segu: sulakulla massi segati oonüksit, ametüste, pärleid ja safiire - kõik ikka kõige kallim.

Seejärel külastame tõeliselt idamaist vürtsiturgu.
Laevasõit Bosporusel. Bosporus polegi mitte ainult kitsas veelahe kahe mere vahel, vaid siit avanevad mitmeid sügavale rannikusse lõikuvaid lahesopid. Kuulsam ja kauneim Bosporuse lahtedest on kahtlemata Kuldsarv. Meeleolukal laevasõidul lahel võib veel praegugi aimata panoraami, mis avanes möödunud aegade rändajaile, kes saabusid linna mereteid pidi. Kaunilt vormitud künkad laskumas tasaselt lahe piirile, paleed ja majakad peegeldumas veepeeglis, sihvakad küpressid ja toekad plaatanid. Kõrgemal aga vaatavad seda idülli luksuslikud villad rohelusse uppuvate aedade embusest.

3. PÄEV. ISTANBULI EKSKURSIOON: TOPKAPI PALEE, SUUR BASAAR, SÜLEYMANI MOŠEE 
Hommikusöök hotellis. 
Tutvumine Istanbuliga.
Topkapi palee annab aimdust Ottomani impeeriumi valitsejate jõukusest, aga ka sajanditetagustest intriigidest ja kirgedest. See kompleks on otsekui ajalugu arhitektuuris, mis jutustab meile ühe impeeriumi ajaloost, jutustab intiimselt ja säilitab ikka veel kiivalt salapära, mis jäi võimsate müüride varju. Siit valitses impeeriumi 25 sultanit, see oli nii kindlus ja varjupaik kui ka palee ja pühamu. Siin sündisid sultanid, siin asusid nad troonile, siin kukutati valitsejad. Siia koguti tohutud varandused ja reliikviad, siin asunud haaremis elas tuhandeid naisi kogu impeeriumist.
Suur basaar laiutab tänapäeval 31 000 ruutmeetril. Siin on üle 3000 poe ja poekese, 61 tänavat, 4 purskkaevu, 2 mošeed, mitmeid kohvikuid ja restorane, politseijaoskond ja 22 väravat.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidTutvume Süleymani mošeega - kuulsa arhitekti Mimar Sinani poolt Sultan Süleyman Toreda auks loodud kõige suurem ja elegantsem mošee Istanbulis. Mošee kompleksi kuuluvad ka teoloogiline kool (medrese), supiköök, haigla, karavanserai, raamatukogu, turg ja hauad. Siin asuvad nii Süleyman Toreda, tema lemmiknaise Haseki Hürremi ja arhitekt Mimar Sinani hauamonumendid.
Õhtul võib külastada maailmakuulsa arhitekti Sinani poolt projekteeritud Cemberlitase hammami.

4. PÄEV. DOLMABAHCE PALEE, TAKSIMI VÄLJAK JA ISTIKLAL CADDESI, VABA AEG ISTANBULIS, GALATA, KEERLEVAD DERVIŠID
Hommikusöök hotellis. 
Jätkame tutvumist Istanbuliga. Külastame võimsat Dolmabahçe paleed. Suursugune palee Bosporuse kaldapealsel on ilmekaks näiteks sultaniriigi arhitektuuri suurejoonelisusest.

Suundume edasi massiivsele Taksimi väljakule, millel kerkib suurejooneline Atatürki vabariigi monument. Siit algab ka üks kaasaegse Istanbuli peatänavatest, tänasel päeval vaid jalakäijatele ning ajaloolisele trammiliinile jäetud Istiklal Caddesi ehk tõlkes Vabaduse avenüü. Pariisiliku ja kosmopoliitse Istiklal Caddesi ääres paiknevad mitmeid ajaloolised hooned ning imposantsed saatkonnahooned ja vanad müügipassaažid. Vaba aeg.
Jalutuskäik Galata kvartalis, mis oli juutide, genovalaste ja veneetslaste linnaosa. Lõpetame oma jalutuskäigu Galata sillal, kus asuvad mitmed tüüpilised kalarestoranid.
Õhtul soovijaile keerlevate dervišite etendus

5. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Varahommikune transfeer lennujaama. Lend Istanbul - Tallinn kell 09:40-11:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 02. september 2021
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee