Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL ja ISTANBUL - NEVSEHIR
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Istanbul kell 12:25-15:45 ja Istanbul - Nevsehir kell 17:30-18:55 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1422 ja TK2008). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

ringreisTere tulemast Türki! Kapadookia nimi tuleneb pärsiakeelsest sõnast katpatuka, mis tähendab ilusate hobuste maad. Siinsed looduslikud kaljuskulptuurid tunduvad suisa müstilistena.
Majutume kahel järgneval ööl Kapadookias.

2. PÄEV. PÄEV KAPADOOKIAS - RAHVUSLIK ÕHTU
Hommikusöök. 
Kapadookia võlub oma muinasjutulise loodusmaastikuga. See on ainulaadne ja ebatavaline – vee, tuule ja erosiooni koosmõjul on siin moodustanud müstilised erineva kujuga kaljuvormid.

Lisaks loodusjõududele on ka inimesed oma käe külge pannud ning uuristanud sellesse tufi kivimisse terveid maa-aluseid linnu. Nendest külastame salapärast seitsmekorruselist maa-alust linna Kaymaklit. Göreme rahvuspargis vaatame, kuidas varakristlikud mungad on uuristanud kaljusse väikeseid kloostreid, eraklaid ja kabeleid ning nende seinu katnud tänaseni hästi säilinud värviliste freskodega. Külastame kõige paremini säilinud Kapadookia kirikut Tokali Kilise. Kõrgel kalju otsas paiknevas Uçhisari linnas näeme fantastiliste kontuuridega kaljupüramiide, samuti leidub siin erinevaid kivist „haldjakorstnaid” ja sambaid ja seeni. Peatume Avanose pottseppade linnas, mis on kuulus oma keraamika poolest.
Soovijatele pakume võimalust osaleda eksootilisel rahvusõhtul mitmekesise folklooriprogrammi ja kõhutantsuga (lisatasu eest).

4. PÄEV. KONYA - PAMUKKALE
Soovijatel on varahommikul võimalik ette võtta õhusõit Kapadookia kohal kuumaõhupalliga. See on küll üsna hinnaline ettevõtmine, ent just seda piirkonda peetakse maailmas üheks paremaks paigaks kuumaõhupalliga lendamiseks ning vaated, mis hommikuses valguses kaljuformatsioonide kohal lennates avanevad, on rohkem kui võrratud. Lisaks sellele on võrratu ka kogemus hõljuda päikesetõusul ilma mootorita lennuvahendiga vaikuses kaunis looduses ja karges hommikus. Alternatiivina on võimalik minna ka hommikusele džiibisõidule nautimaks maagilisi loodusskulptuure päikesetõusu valguses.

Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Türgiga nind suundume tantsivate dervišite linna Konyasse. Külastame dervišite liikumist selgitavat Mevlana islami muuseumi. Jätkame teekonda Pamukkale poole. Majutume Pamukkales. Õhtusöök hotellis.

5. PÄEV. PAMUKKALE - HIERAPOLIS - KUSADASI
Hommikusöök. 
Tõlkes tähendab Pamukkale puuvillakindlust või -lossi. Ei teagi täpselt, kas nimi tuleneb rohketest ümbritsevatest puuvillapõldudest või hoopis uhkest valgest mäenõlvast, mis eemalt vaadates samuti puuvilla meenutab. See mäenõlv on aga põnev loodusnähtus – seitsmeteistkümnest erineva temperatuuriga kuumaveeallikast tuleva vee aurumise tulemusena on moodustunud suured valged travertiinist kaskaadid, mille astmetel omakorda on erineva kujuga looduslikud vannid. Nendes vannides kümblemine on küll tänasel päeval keelatud, küll aga on soovijatel võimalus ka ette võtta kerge kümblus termaalvees kaskaadi kohal asuvas spaas ehk Nymphaionis. Tõenäoliselt just tänu sellele, et siinset termaalvett on peetud juba antiikajast alates tervendavaks, paiknes siin mäenõlval ka antiikne Hierapolise linn, mille varemeid on meil võimalik siiani näha. Üks põnevamaid vaatamisväärsusi on samuti antiikne surnuaed ehk nekropolis, kus näeme üle tuhande kivist raiutud antiikset sarkofaagi. Ilmselt on tegemist maailma ühe vanima surnuaiaga.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSõidame edasi Kusadasisse ning majutume mereäärses Kusadasi kuurortlinnas.
Õhtupoolikul on soovijatel võimalus jalutada Kusadasi mereäärsel promenaadil, südalinna bazaaril või hoopis oma ihu ja hinge harida auruses Türgi saunas ehk hammamis.

5. PÄEV. EPHESOS - ANTIIKNE PERGAMON - TROOJA - CANAKKALE
Hommikusöök hotellis. 
Meie teekond jätkub ja edasi külastame Homerose sünnilinna Ephesose varemeid. Marmorlinna Ephesost peetakse üheks paremini säilinud antiiklinnaks maailmas. Vaatame odeoni, marmortänavat, kuulsat Celsuse raamatukogu, erinevaid templeid ning teatrit. Ephesoses asus ka üks seitsmest maailmaimest Artemise tempel.

Sõidame Bergamasse ning tutvume uhkelt kõrgel künkal asuva antiikse Pergamoni linna varemetega. Pergamon oli üks antiikmaailma kuulsamaid teadus- ja kultuurikeskusi. Siin asus ka kuulus Pergamoni raamatukogu, mis võistles oma suuruse poolest suisa Aleksandria raamatukoguga, kuid mille peale ühinemist Rooma riigiga kinkis Marcus Antonius Kleopatrale. Näeme, kus asus kuulus Pergamoni Zeusi altar, raamatukogu, samuti mäenõlval paiknev võrratu kulissiga teater.

Teel Bergamast Troojasse avaneb ilus vaade merele ning paljudele saartele, sh. Kreekale kuuluvale Lesbose saarele. Külastame Trooja varemeid, mille ümber lõid kunagi lahinguid suured Kreeka hõimud. Majutume Canakkale piirkonnas.

6. PÄEV. DARDANELLIDE VÄIN – ISTANBUL
Hommikusöök. 
Ületame praamiga Dardanellide väina saabudes seega Aasiast tagasi Euroopasse. Jätkame sõitu piki Marmara mere rannikut.
Jõuame Istanbuli ja teeme esmatutvuse linnaga. Istanbuli sisse sõites saame aimu selle Euroopa ja Aasia piiril asuva linna kosmopoliitsusest.
Majutume Istanbulis kahel ööl südalinnas asuvas hotellis.

7. PÄEV. ISTANBULI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. 
Asudes geograafiliselt paigas, kus saavad kokku Euroopa ja Aasia ning kus läbi aegade on ristunud suured kaubateed, on Istanbul kahtlemata äärmiselt mitmepalgeline ja huvitav linn. Siin kohtab nii ajaloolist ja vaoshoitult religioosset linna kui ka Kuldsarve lahe teisel kaldal laiuvat moodsat metropoli.
Alustame ekskursiooni Istanbulis: külastame saladuslikku Topkapi paleed, mis peidab endas palju sultani saladusi ja aardeid, meile pakuvad huvi üks kuulsamaid arhitektuuri meistriteoseid Hagia Sophia, suursugune Sultan Ahmeti Sinine Mošee ning põnevad maa-alused tsisternid. Teeme üheskoos jalutuskäigu suurel turul ning värvide- ja lõhnaderohkel vürtside turul. Õhtul, siis kui päike hakkab vaikselt vajuma linna kümnete mošeede kuplite taha, teeme soovijatega unustamatu laevasõidu Bosporuse väinal. Siit paistavad Bosporuse väinale avanevad uhked paleed ja Istanbuli rikkaimad villad.
 
8. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Hommikusöök. 
Sõidame Istanbuli lennujaama. Aeg öelda Güle, Güle ehk jällenägemiseni Türgi! Otselend Istanbul - Tallinn kell 14:30-17:45 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1421).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 05. august 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee