Reisikava 
1. PÄEV. LEND TALLINN - RIIA - ODESSA
Kohtume Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.15. Lend Tallinn - Riia kl 05.45-06.35; Riia - Odessa kl 07.20-09.25 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Odessa asub Ukrainas Musta mere ääres ja on sealkandi tuntuim kuurort. See rikkaliku ajalooga linn on tänapäevaks kujunenud uhkeks sadamalinnaks, kust ei puudu korralikud rannad ja meelelahutus igale maitsele. Kui tahate tunda tõelist Odessa hinge – külastage linna suurimat turgu Privoz, kust saab osta kõike. Turult peaks igaüks läbi astuma, esmalt juba seepärast, et aimu saada selle suurusest ning kõigest, mida seal müüa pakutakse. Kalaturg on omaette vaatamisväärsus, sest selliseid mereande, mida seal näha saab, meil küll ei näe – kalade valik on vägev! Ja millised krevetikuhjad! Neid on müügil küll keetmata ja keedetult. Kõige parem aeg turult puuvilju saada on just augustis-septembris. 

Sõidame hotelli, paigutame pagasi hoiuruumi ja läheme linna. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidJalgsiekskursioon. Linna kõige iseloomulikum vaatamisväärsus on 192 astmega Potjomkini trepp. Eriliseks teeb trepi asjaolu, et seda nii alt- kui ka ülevaltpoolt vaadates tekib illusioon, nagu koosneks see vaid järjestikustest astmetest, kuna vaheplatvormid ei paista välja. Potjomkini trepid on kuulsaks saanud tänu 1925. aastal esilinastunud tummfilmile “Lahingulaev Potjomkin”. Siiasamasse jääb ka linna ajaloos olulist rolli mänginud hertsog Richelieu kuju. Ei ole saladus, et Odessa suurim võlu on arhitektuur. Mereäärne Primorski bulvar on koht, kus tekib tunne nagu oleksite sattunud Pariisi. Vaated Odessa lahele vahelduvad ajalooliste hoonete, mälestusmärkide ja kujudega. Jalutame kolonnaadi juurde, mis asub linna suurima heategija krahv Vorontsovi lossi territooriumil. 19. sajandi alguses ehitatud lossi juurest avanevad ilusad vaated merele ja Odessa sadamale. Astume edasi Ämma sillale. See on üks maagia jõul toimiv ehitis. Lai ning suur sild, mille keskel olles tunneb võnkeid, mille allikas jääb reaalsele mõistusele tuginedes arusaamatuks. Siinsamas on vana Odessa nurgakene. Lastele mõeldud kirjud atraktsioonid kõnelevad linna ajaloost: lehtla, väike sillake, vanad sillutiskivid. Soovijatele lõunasöök (ettetellimisel, lisatasu eest). 

Majutus hotelli ja väike puhkus. Jalutame peatänavale Deribasovskajale, kus käib tõeline elu ja melu. See olevat tänav, mis kunagi ei maga. On tunne nagu toimuks siin katkematu tänavafestival. On ruumi nii kunstnikele, suveniirimüüjatele, tänavakohvikutele, meelelahutusele… Odessa puhul ei saa üle ega ümber söögist-joogist, millest peavad lugu nii kohalikud kui ka külalised. Vaba aeg õhtusöögiks. Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna spaa-hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV. ODESSA
Hommikusöök. 
Jalutuskäik Kirjandusmuuseumi aias. Alates 1995. aastast toimuvat iga-aastast huumorifestivali Jumorina alustatakse järjekordse omapärase skulptuuri avamisega siinses aias. Neid on pühendatud nii kirjandustegelastele kui kirjanikele. 

Jalutame Linnaparki, vaatame Utjossovi mälestusmärki ning suundume Katedraali väljakule – Preobraženski katedraal. Odessa Ooperi- ja Balletiteatri suurejooneline maja on justkui Odessa keskpunkt. Ükskõik, kuhu või kust oled teel, ikka jõuate lõpuks teatrimaja juurde välja. Ja taas tabate end imetlemast mõnda detaili, mida eelmisel korral polnud märganud. See on üks ilusamaid maju linnas. Mõne hinnangu kohaselt olevat see koguni ilusaim ooperimaja kogu Euroopas – ikkagi samad autorid kui Viini kuulsal ooperimajal. Ekskursioon ooperimajas (lisatasu eest). 

Soovijad võivad peale lõunat teha ka väljasõidu (lisatasu eest, ettetellimisel) Euroopa pikimatesse katakombidesse. Nerubaiskove külas (30 km Odessast) olevad katakombid on oma umbes 2500 km pikkuse võrgustikuga üks maailma suurimaid maa-aluste käikude süsteeme. Põnevad laburündikäigud tekkisid ligi 200 aastat tagasi, mil Odessa ülesehitamiseks hakati kasutama lubjakivi. Kaevandamise käigus tekkisidki pikad käigud, mis ulatuvad kümnete meetrite sügavusele ning asuvad kolmel erineval tasandil. Läbi aegade on Odessa katakombid olnud varjupaigaks salakaubitsejatele, revolutsionääridele ja II maailmasõja ajal ka partisanidele.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. ŠUSTOVI KONJAKIMUUSEUM
Hommikusöök. 
Sõidame tellitud bussiga Šustovi konjakimuuseumisse. 1863. aastal alustati Nikolai Leontjevits Šustovi eestvedamisel brändi tootmist Ukrainas. Šustovi toodang sai kiiresti populaarseks ka väljaspool Ukrainat ning see on pälvinud kõrgeid rahvusvahelisi auhindu. Tuur muuseumis ja konjakite degusteerimine. Tagasisõit kesklinna. 

Nostalgiadoosi pakuvad linnas meile nõukogude ajast pärit gaseeritud vee aparaadid ja kollased kaljatünnid, trammidest-trollidest rääkimata. Ajamasinat oleks justkui 30 aastat tagasi vändatud. Odessa puhul ei saa üle ega ümber söögist-joogist, millest peavad lugu nii kohalikud kui ka külalised. Õige Odessa maitse saab suhu ikkagi kohaliku soolapeki, rohelise sibula ja meeviinaga. Vaba aeg lõunasöögiks ja poodidega tutvumiseks. Odessa kaubatänav Passaaž on sarnane Milanos asuvaga. Sel päeval jääb aega ka muuseumide külastuseks, omal valikul. Soovijatele laevasõit Mustal merel (1 tund).

4. PÄEV. LEND ODESSA - RIIA - TALLINN
Hommikusöök. 
Transfeer lennujaama. Lend Odessa - Riia kl 10.10-12.15; Riia - Tallinn kl 15.30-16.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. jaanuar 2020
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee