Reisikava 
1. PÄEV. STARAJA LADOGA – TIHVIN 
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 06:30. Piiriületus Narva – Ivangorodi piiripunktis. 
Edasi jätkub teekond läbi ajaloolise Ingerimaa. Staraja Ladoga on ajalooline keskus, mida vanades Skandinaavia kroonikates tuntakse Aldeigjuborgina. See oli ülitähtis peatuspaik teekonnal varjaagide juurest Kreekasse. Just Ladogaga seostatakse lugusid varjaagide kutsumisest ja seda linna peetakse Vana-Vene riigi esimeseks pealinnaks. Külastame Staraja Ladoga muuseumi ja kindlust, kus on säilinud ehituskatkeid 11. – 16. sajandini. Vanad salapärased kurgaanid ja idülliline külaolustik. Õhtuks saabumine Tihvinisse.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. TIHVINI JUMALAEMA UINUMISE KLOOSTER – SÕIT VOLOGDASSE
Hommikusöök. 
Tihvini jumalaema ikooni klooster ja ajaloomuuseum. 14. sajandil mainib Novgorodi kroonika jumalaema ikooni imelist ilmumist Tihvinka jõe kaldal ja siit algabki kloostri ja hiljem ka linna ajalaugu. Tihvinis on sündinud ka maailmakuulus helilooja Nikolai Rimski-Korsakov, kelle lapsepõlvekodus asub memoriaalmuuseum. Lõuna paiku alustame sõitu Vologdasse. 
Vologda on linn Euroopa-Venemaa põhjaosas. Linna on esmamainitud 1147. aastal ja 16. sajandil oli see üks tähtsamaid kaubalinnu piirkonnas. Saabumisel linna esmatutvus bussiekskursioonil.

3. PÄEV. SEMENKOVO VABAÕHUMUUSEUM – FERAPONTOVO FRESKOD – KIRILLO-BELOZERSKI KLOOSTER 
Pärast hommikusööki sõidame tutvuma Vologda lähiümbrusega. Semenkovo vabaõhumuuseumis saab hea ülevaate Vologdamaa traditsioonilisest taluarhitektuurist. Lahke pererahvas tutvustab oma valdusi, räägib elust vanadel aegadel ja loomulikult palutakse kallid külalised ka tarre, et teed rüübata ja pirukaid maitsta. Ferapontovo külas asub 14.- 15. sajandi vahetusel rajatud klooster, mis kujunes järgnevate sajandite jooksul tähtsaks kultuuri- ja vaimuelu keskuseks Beloozerski piirkonnas. 

Edasi tutvume Kirillo-Beloozerski kloostriga. 1397. aastal tuli siia soode ja metsade vahele arhimandriit Kirill koos oma kaaslase ja õpilase Ferapontiga ning rajasid erakla ja see oligi hilisema suurkloostri algus. Aja jooksul kasvasid kloostri valdused ja rikkus. Võimsa ligi 2 kilomeetri pikkuse müüri sees on ühtekokku 12 pühakoda, endised majandushooned ja kloostriasukate ruumid. Tänapäeval on  suur osa kloostri kunagisest territooriumist ja hoonetest muuseumi valduses. Tutvume põnevate väljapanekutega. Tagasisõit Vologdasse. Õhtul vaba aeg linnas.  

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. VOLODGA EKSKURSIOON – PITSIMUUSEUM – SÕIT TIHVINISSE
Hommikusöök. 
Tutvume Vologda ajaloolise linnasüdamega. 16. sajandiks oli Vologda kujunenud oluliseks kaubanduslinnaks ja 1555. aastal asutasid inglased siia oma kaubakoja, 1565. aastal aga otsustas Ivan IV siia rajada Opritšnina pealinna. Gorod pidi saama suurimaks linnaks Moskoovia põhjaaladel, kuid need plaanid jäidki lõpuni ellu viimata. Võimsate müüridega ümbritsetud kreml ja Sofia peakirik, Vologda jõe kaldapealsed, kaubahoovid ja väljakud, pitsiliste detailidega kaunistatud jõukate kaupmeeste majad. 18. – 19. sajandil saab kogu Euroopas tuntuks Vologda pits ja need traditsioonid on hoolega hoitud  ka tänapäeval. Soovijatel võimalus külastada Vologda pitsimuuseumi. Sõit Tihvinisse.

5. PÄEV. TAGASITEE TALLINNA
Hommikusöök. Algab sõit tagasi Eestisse. Piiriületus Ivangorod – Narva. Saabumine Tallinna hilisõhtul. Tere tulemast koju! 

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 21. mai 2019
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee