Soome suusakeskused 
HIMOS

Populaarne suusakeskus 220 km kaugusel Helsingist, Jyväskylä ja Tampere vahel jaguneb kaheks osaks Lääne- ja Põhja-Himos. Kokku 26 nõlva ja 16 suusalifti, hea koht algajatele suusatajatele. Suur valik eri hinnatasemega majutuskohti. Himos on meile üks lähimaid sellise taseme ja laskumiste hulgaga suusakeskusi. 

TAHKO

Kes juba paar korda mäesuuska proovinud on ja suusatamisega sinasõbraks saanud, sel soovitame minna Helsingist 446 km kaugusele Tahko suusakeskusesse. Suusanõlvu on seal 23 ning kõrguste vahe 200 m. Nõlvad on järsemad ja pikemad kui teistes lähedal asuvates suusakeskustes, seepärast sobib Tahko kesktasemele ja kogenud suusatajale. Suur majakeste valik, majutuse hinnad on samuti taskukohased. 

LEVI

Asukoht: 980 km Helsingist, 170 km polaarjoonest põhja pool. Kittilä lennujaam asub 14 km kaugusel. Autoga on Helsingist Levile kõige mugavam sõita autorongiga Kolarisse, sealt jääb Levile sõita vaid 88 km. Levis on väga suur valik erinevaid nõlvasid, endale sobivad rajad leiavad nii algajad kui ka edasijõudnud. Olemas on ka lumepark lumelauduritele ja suusatajatele. Kokku on 45 nõlva, mida teenindavad 26 tõstukit. Murdmaaradasid on kokku 230 km, neist 28 km on valgustatud. Levi on tuntud ka meeleoluka after-ski poolest.  

YLLÄS

Helsingist 964 km kaugusel, Rovaniemist 171 km põhjapool. Kaugus Kittilä lennujaamast: 47 km. Autoga minnes on mugav sõita autorongiga Kolarisse, kust on Ylläsele vaid 41 km. Ylläs on Soome suurim suusakeskus, siin on 63 nõlva ja 28 suusalifti. Korraldatakse mäesuusatamise kursuseid nii algajatele täiskasvanutele kui eri vanuses lastele, saab tellida ka privaattunde. Majutust pakume ehtsas Lapimaa külas Äkäslompolo või teiselpool mäenõlvasid paiknevas vaiksemas Ylläsjärvi külas. 

RUKA

Helsingist 800 km kaugusel asuv Ruka on looduslikult Soome lumerohkeim suusakeskus ja tavaliselt avatakse sealsed nõlvad Soomes esimestena. Paljude soomlaste arvates on tegemist Soome parima suusakeskusega, kus on 28 nõlva, neist 23 valgustatud.

ISO-SYÖTE

Iso-Syöte suusakeskus on hästihoitud Lapimaa saladus 745 km kaugusel Helsingist. Suusapiirkond koosneb kahest keskusest: Iso-Syöte ja Pikku-Syöte. Enamikust suusamajadest pääseb otse mäele, majutuspaiga saab valida kas mäe jalamil või hoopis selle tipus. Suurepärased nõlvad pakuvad võimalusi igasuguse tasemega suusatajatele. Lumelauduritele on peaaegu kilomeetripikkune park, kus jätkub tegevust igasuguse tasemega sõitjatele. Kaks pikka laskumist mäe esiküljel sobivad rahulikumale sõidustiilile, taganõlvad pakuvad kiiremaid laskumisi. Kokku on Iso-Syötel 17 ning Pikku-Syötel 9 laskumisnõlva, lisaks 22 km murdmaaradu.

Kui sa ei leidnud oma lemmik suusakeskust siis saada meile päring, teeme broneeringuid ka teistesse keskustesse.
Viimati uuendatud 30. september 2022
citybreak.ee messireisid.ee spabreak.ee